V Jablonci nad Nisou řádí dětský gang. Upozornil na něj rodič napadeného chlapce

Nahrávám video
V Jablonci nad Nisou řádí dětský gang
Zdroj: ČT24

V Jablonci nad Nisou terorizuje místní děti parta výrostků. Přepadávají je, tlučou a dokonce i okrádají. Útoky si natáčejí na mobilní telefony, videa následně sdílejí na sociálních sítích. Na problém upozornil jeden z rodičů, jehož syn se stal obětí násilníků. Společně s představiteli města a policií se snaží najít řešení.

Na město se s problémem obrátil Jiří Pešat. Obětí útoku, ke kterému došlo nedávno poblíž jablonecké přehrady, se stal právě jeho syn. „Bál se chodit ven, tak jsem ho trochu přitlačil ke zdi a přiznal se, že byl přepadený právě skupinou těchto agresorů,“ popsal.  

Otec napadeného chlapce už podal trestní oznámení, na problém upozornil na sociálních sítích. „Začaly se mi ozývat desítky lidí, kteří měli podobný příběh,“ uvedl Jiří Pešat.

O problému ví také město Jablonec nad Nisou, samo s tím ale příliš udělat nemůže. „Teď je to záležitost spíš policejních složek než města jako takového,“ uvedl tajemník jabloneckého magistrátu Marek Řeháček. „Zúčastněné osoby jsou ve věku nezletilých a mladistvých, nemůžeme k tomu podávat bližší informace,“ dodala mluvčí města Dagmar Sochorová. 

K většině útoků došlo v okrajové části Jablonce v lokalitě Mšeno. Jedna z účastnic jednání Eva Francová vyzvala, aby se lidé podobné události nebáli nahlásit policii. „Z videí napadených víme, že mnohokrát tam byla spousta svědků, nikdo ale nezvedl telefon,“ upozornila.  

Na případy už reaguje také městská policie, strážníci v lokalitě zvýšili svoji dohledovou činnost, působí tam také asistenti prevence kriminality, sdělil ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Michal Švarc.  

Děti bez kvalitního rodinného zázemí

Podobné útoky se občas odehrávají i v jiných městech po celém Česku. Podle odborníků se jedná o děti, kterým chybí kvalitní rodinné zázemí. „Nemají náplň volného času, takže pak se z nějaké frustrace sdružují do takových skupinek, a v podstatě tím, že někoho napadnou, si často posilují sebevědomí,“ uvedla ředitelka jablonecké pedagogicko-psychologické poradny Ivana Ullmannová.  

Podle psycholožky je důležité nabídnout takovým dětem zájmovou činnost, která by jejich volný čas vyplnila.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Bývalý politik přišel o stavební povolení pro bytový dům v Havlíčkově Brodě

Do problémů se dostala stavba nového bytového domu na sídlišti Žižkov v Havlíčkově Brodě. Stavebník, bývalý sociálnědemokratický politik a někdejší náměstek hejtmana Vysočiny Libor Joukl, přišel o stavební povolení. Rozhodl tak havlíčkobrodský stavební úřad na podnět krajského úřadu, a to po odvolání obyvatel ze sousedství.
před 1 hhodinou

Z obchodního centra ve Zlíně evakuovali kvůli neznámé látce přes sto lidí

V obchodním centru ve Zlíně-Prštném unikla ve středu odpoledne neznámá látka. Evakuováno z něj bylo okolo 14. hodiny asi 150 lidí, uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš. Několik osob ošetřili zdravotníci. O jakou látku jde a zda hrozí další riziko, nyní zjišťují hasiči, informovala mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. Centrum se veřejnosti znovu otevřelo před 18. hodinou. Specialisté nenaměřili v ovzduší žádné zvýšené škodliviny.
15:56Aktualizovánopřed 1 hhodinou

ŘSD zahájilo stavbu D35 mezi Hořicemi a Úlibicemi na Jičínsku

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo ve středu stavbu úseku dálnice D35 mezi Hořicemi a Úlibicemi na Jičínsku. Dálnice o délce 16,3 kilometru by měla být hotová v březnu 2029. Stát za ni zaplatí 4,3 miliardy korun bez DPH. Dopravu dálnice odvede především z Ostroměře, která má asi třináct set obyvatel, a dále z obcí Bílsko, Konecchlumí a Podhorní Újezd.
před 6 hhodinami

Policie zasahovala v příbramské nemocnici a na krajském úřadě. Podle Deníku N zadržela 13 lidí

Na středočeském krajském úřadě a v příbramské nemocnici v úterý zasahovala policie. Dozor nad případem vykonává úřad evropského žalobce, řekl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Policie při zásahu podle Deníku N zadržela třináct lidí. Mluvčí kraje k tomu sdělil, že o nikoho z úřadu nejde, policii měli jen poskytnout dokumenty. Zadržené má policie podezřívat ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky a z uplácení.
včeraAktualizovánopřed 23 hhodinami

VideoJaro je pro plazy kritické. Hady v Podyjí ohrožují cyklisté

Plazi jsou na vrcholu jarní aktivity. V Národním parku Podyjí se teď turisté mohou potkat s ještěrkou zelenou nebo užovkou stromovou. Právě nejdelší tuzemský had na turistický ruch doplácí. Desítky těchto chráněných živočichů přejedou cyklisté za jediný rok. Nejvíce na jaře a v září, kdy je v terénu nejvíce mláďat. Pro hady jsou nejrizikovější tiché asfaltové cesty. V ohrožení nejsou jen teplomilní plazi, ale například v Jizerských horách i mloci.
včera v 20:05

V Brně na akci SPD se protestovalo proti konání sjezdu sudetských Němců

V Brně se protestovalo proti nadcházejícímu sjezdu sudetských Němců. Akci pořádalo vládní hnutí SPD, jejíž šéf a předseda sněmovny Tomio Okamura řekl, že sjezd je „nebetyčná ostuda“. Sjezd sudetských Němců se v Brně má uskutečnit od 22. do 25. května, v rámci festivalu Meeting Brno. V polovině dubna vzali brněnští zastupitelé na vědomí informaci o květnovém konání sjezdu a usnesli se, že vítají snahy o usmíření.
včera v 19:39

Šluknov požádá o dotaci na odkup bytů na problémovém sídlišti

Šluknov na Děčínsku požádá o evropskou dotaci 200 milionů korun z operačního programu Spravedlivá transformace (OPST) na odkup bytových domů na problémovém sídlišti. Město je chce vykoupit, aby získalo nad lokalitou se sociálně vyloučenými obyvateli kontrolu. Odkup by mohl začít v září. Postup města při přeměně sídliště schválila už vláda Petra Fialy (ODS) s tím, že se stát bude na projektu podílet i finančně. Prostředky ve státním rozpočtu ale minulá vláda na projekt nevyčlenila.
včeraAktualizovánovčera v 18:15

Daczická míří z ODS ke Kubovu hnutí, středočeskou koalici to ovlivnit nemá

Středočeská zastupitelka a předsedkyně krajského výboru pro kulturu Kateřina Daczická odchází z ODS k hnutí Naše Česko jihočeského hejtmana Martina Kuby. Podle ní to neovlivní fungování středočeské koalice STAN a SPOLU, která se v pětašedesátičlenném zastupitelstvu opírá o nejtěsnější možnou většinu třiceti tří hlasů. Také hejtmanka Petra Pecková (STAN) sdělila, že na dosavadní koalici nechtějí nic měnit. Daczická by ráda zůstala v krajském klubu ODS.
včeraAktualizovánovčera v 18:10
Načítání...