Z brutální vraždy v Břeclavi obvinili policisté muže, který oběti znal. Šel prý do domu krást

Policie obvinila z brutální vraždy dvou lidí v Břeclavi 29letého muže. S oběťmi se krátce znal, ale nebyli příbuzní. Kriminalisté prověřují majetkový motiv, vrah ale nakonec z domu odešel jen s tisícikorunou. Pachatel použil bodnou a sečnou zbraň. Aniž byli policisté konkrétní, zmínili neobvyklou surovost provedení činu. Pokud by se u soudu prokázala jeho vina, hrozí mu až výjimečný trest.

Obviněný muž byl v minulosti souzen za majetkovou trestnou činnost. Pro muže pocházejícího z Břeclavi policisté navrhli uvalení vazby. S oběťmi byl před činem v kontaktu, podle policie spolu domlouvali nějaké „obchody“. Dům si tedy nevybral náhodou.

„Pachatel původně hodlal v domku pouze krást, osoby žijící v domě se ale probudily, následně došlo k napadení,“ řekl novinářům kriminalista Luděk Blahák. Obětí činu se stali 89letý muž a 44letá žena, podle policie utrpěli natolik rozsáhlá zranění, že neměli šanci přežít.

Čin se stal v noci z 5. na 6. srpna. Policii zalarmoval druhý den odpoledne syn jedné z obětí. Podezřelého muže policie kontaktovala, dostavil se dobrovolně k výslechu. Jako podezřelý se k činu přiznal. V případě prokázání viny mu u soudu až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Po sdělení obvinění muž odmítl vypovídat. 

Policie nepotvrdila spekulace, že pachatel byl drogově závislý. Zároveň uvedla, že vražednou zbraní není nůž nalezený u blízké řeky. Na místě činu vražedné zbraně nebyly. „Domníváme se, že se nám je podařilo zajistit, probíhá expertíza,“ uvedl Blahák. Pachatel z místa činu podle vyšetřovatelů odjel na kole.