V Břeclavi začala oprava koupaliště za půl miliardy korun

Nahrávám video
Studio 6: Začíná rekonstrukce bazénu v Břeclavi
Zdroj: ČT24

Potopením základního kamene na dno bazénu v pátek v Břeclavi začala rekonstrukce krytého bazénu i letního koupaliště za 530 milionů korun. Po slavnostním zahájení, o které se postarali plavci z klubu Delfín a potápěči z klubu Nautilus, začalo vypouštění bazénu a prostor převzali stavaři. Zmodernizovaný areál se má otevřít za dvacet měsíců.

Koupaliště slouží od 60. let minulého století, krytý bazén od roku 1994. „Oba areály už dosluhují a vyžadují generální rekonstrukci. Pokud bychom k ní nepřistoupili, hrozilo by, že bychom je do roka až dvou museli uzavřít. Nejde navíc o objekt jen pro zábavu, ale i pro výuku škol a tréninky mládeže,“ řekl starosta Svatopluk Pěček (ANO).

Současné bazény nahradí nerezové, místo starých technologií budou moderní a úsporné, které mají zajistit areálu částečnou energetickou soběstačnost. Na letním koupališti budou nové vodní prvky, lepší zázemí návštěvníkům i zaměstnancům poskytne nová provozní budova s šatnami a gastroprovozy. Přibudou také parkovací místa.

Nejvýznamnější investice v novodobých dějinách města

Krytý bazén bude rozšířený o rekreační část, vnitřní tobogan a wellness zónu. „Díky tomu bude přístupný například rodinám s dětmi i ve chvílích, kdy je hlavní plavecký bazén obsazený tréninky sportovních spolků,“ uvedl místostarosta Jakub Matuška (STAN), podle kterého si město od změn slibuje zvýšení návštěvnosti.

Investice, kterou má na starost společnost IMOS Brno, má být hotová na konci srpna 2026. „Ve zkušebním režimu bychom však chtěli už v červenci roku 2026 otevřít koupaliště, aby si mohli Břeclavané užít letní sezonu,“ sdělil dále Matuška. „Krytý bazén samozřejmě potrvá déle, ten by se měl otevřít někdy v září 2026,“ dodal.

Město připravuje rekonstrukci plovárny od roku 2020. Krytý bazén i letní koupaliště jsou již na kritické hranici životnosti stavebně i technologicky. Zároveň mají velké energetické ztráty. Pro Břeclav jde o nejvýznamnější investici v jejích novodobých dějinách. Město ji bude hradit z úvěru, usiluje také o zisk dotací.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Jihomoravský kraj

Nadšenci z mnoha zemí přijeli na Vyškovsko fotit parní vlak

Do prvních slunečních paprsků se v sobotu v Nemoticích na Vyškovsku nesl ostrý hvizd parní píšťaly. Jindy ospalé nádraží a jeho okolí obsadilo šedesát nadšenců s fotoaparáty a kamerami. Jakmile vjela lokomotiva zvaná Rosnička do záběru, začaly cvakat závěrky. Za nevšedním snímkem dávno ukončeného parního provozu přijeli nejen Češi, Rakušané či Němci, ale také Američan, Japonec, Francouz a tři Španělé, sdělili spoluorganizátoři fotovlaků Petr Holub a Jiří Rubín.
včera v 18:21

O prvním setkání se sovětským vojákem mohl Vladimír Leman vyprávět jen známým

Přestože celý svůj profesní život prožil Vladimír Leman v pelhřimovské nemocnici, kde působil nejdříve jako lékař a poté dlouhá léta jako primář interního oddělení, pochází z Brna, kde se v roce 1932 narodil na Obilním trhu. V Brně prožil i druhou světovou válku. Popisuje změny během okupace, zabíjení v Kounicových kolejích i dramatické okamžiky při příchodu Rudé armády.
včera v 14:46

V Ústí přibývá opuštěných psů, někteří majitelé obcházejí poplatek za útulek

V Ústí nad Labem přibývá případů nejen odchycených psů bez čipu, ale i nemocných zvířat. Strážníci se domnívají, že lidé tímto způsobem mimo jiné zneužívají městský útulek, když nemají peníze na veterinární péči. Po ošetření si pak psa vyzvednou sousedé nebo příbuzní, aby se majitel vyhnul placení za léčbu i pokutě.
23. 4. 2026

Studenti demonstrovali na podporu ČT a ČRo, Klempíř za nimi nepřišel

Studenti v centru Prahy protestovali proti zákonu, který počítá se změnou financování Českého rozhlasu (ČRo) a České televize (ČT) a který podle nich může zásadně ovlivnit jejich fungování. Protestní akce zorganizovaná studenty sdruženými v iniciativě Média nedáme! začala v poledne na náměstí Jana Palacha, odkud se účastníci vydali na pochod k ministerstvu kultury. Šéf resortu Oto Klempíř (za Motoristy) i přes výzvy ale za studenty nepřišel. Protesty se konaly i v dalších městech.
22. 4. 2026

Hasiči druhým dnem zasahují ve skladu plastů v Brně, objevila se nová ohniska

Hasiči stále zasahují ve skladu plastů, který začal hořet v pondělí brzy ráno v brněnských Přízřenicích. Podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky se v noci na úterý objevila další čtyři ohniska, která bylo nutné uhasit, a požár tak není dosud plně zlikvidovaný. Vyšetřovatelé jsou na místě od pondělí, aby zjistili jeho příčinu. Doporučení nevětrat kvůli zplodinám odvolali hasiči již v pondělí v podvečer. Několik hodin totiž stoupal do okolí hustý tmavý dým.
21. 4. 2026

Předběžná škoda u požáru skladu plastů v Brně je 50 milionů. Likvidace potrvá do úterý

Požár skladu plastů v Brně-Přízřenicích, který se rozhořel v pondělí brzy ráno, dostali hasiči po poledni pod kontrolu. Ve 12:30 ohlásili lokalizaci, plameny už se tedy nešíří. Tři hasiči se lehce zranili, záchranáři je ošetřili na místě. Předběžná výše škody po požáru je 50 milionů korun, jeho příčinu vyšetřovatelé zjišťují. U události zasahovalo přes sto hasičů. Úplnou likvidaci ale s největší pravděpodobností ohlásí až v úterý ráno.
20. 4. 2026Aktualizováno20. 4. 2026

V brněnském studiu ČT vznikl stávkový výbor v reakci na návrh zákona

V brněnském studiu České televize (ČT) vznikl v reakci na vládní návrh zákona o médiích veřejné služby stávkový výbor. Podle členů výboru návrh ohrožuje existenci televizních studií v Brně a v Ostravě, uvedl předseda výboru Jan Havlík. Návrh se totiž o nich vůbec nezmiňuje. Stávkový výbor má nyní jedenáct členů, podle Havlíka situaci sleduje a je připraven činit další kroky k obraně veřejnoprávního média.
17. 4. 2026

Rezavý rám, poškozené brzdy. Polovina zkontrolovaných autobusů měla problémy

Inspekce silniční dopravy (INSID) při dvoudenní mezinárodní akci na hraničním přechodu Lanžhot zkontrolovala 19 dálkových autobusů, u deseti z nich zjistila porušení pravidel. Dva vozy nechali kontroloři kvůli závažným problémům odstavit. Nejzávažnější případ se týkal autobusu tureckého dopravce, který měl nebezpečné technické nedostatky včetně poškození brzd a koroze nosných částí.
17. 4. 2026
Načítání...