Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahovali u úniku plynu, evakuovali tři desítky lidí

Hasiči od rána zasahovali v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat okolo 08:00 kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi tři desítky lidí. Během odpoledne se podařilo plynové rozvody opravit a začne postupné připojování domů v obci, řekl řídící důstojník krajských hasičů.

„Závada na kontejneru se zkapalněným zemním plynem byla už odstraněna a znovu se plní. Poté pracovníci plynáren začnou napouštět potrubí a následně budou obcházet domy a znovu připojovat obyvatele. Na místě ještě zůstávají jednotka místních hasičů i jednotka z Nýřan, ale zásah už pro nás v podstatě skončil,“ popsal situaci řídící důstojník hasičů.

Policie v souvislosti s únikem plynu zahájila vyšetřování pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Prověřováním veškerých okolností se zabývají policisté z územního odboru Plzeň-venkov.

Po objevení úniku plynu policie místo uzavřela včetně nejbližšího okolí. Doprava na hlavní silnici I/26 byla odkláněna na Tlučnou.