TÉMA

Kolony

Dopravu v Hradci zkomplikovala oprava křižovatky. Na vytížených silnicích se tvoří kolony
Dopravu v centru stotisícového Hradce Králové v pondělí dopoledne začala komplikovat oprava křižovatky u vily Anička. Na některých příjezdech ke křižovatce se začaly tvořit kolony, především ve směru od obchodního centra Aupark. U vily se kříží městský silniční okruh s Gočárovou třídou. Jde o jeden z nejfrekventovanějších dopravních uzlů ve městě.
30. 10. 2023|
V Pardubicích kolabuje doprava, desítky minut zpoždění nabírá i MHD
Částečná uzavírka křižovatky v Dašické ulici způsobuje dopravní kolaps v celých Pardubicích. Ucpané jsou hlavní tahy i objízdné trasy. Radnice se proto obrátila na policii, aby provoz v krajském městě dočasně regulovala. Silničáři slibují, že klíčové místo bude brzy plně průjezdné.
26. 10. 2023|
Letošní opravy Barrandovského mostu skončí na sklonku srpna
Letošní opravy pražského Barrandovského mostu skončí do konce prázdnin, zprovozněn bude o víkendu před zahájením školního roku 4. září. Dělníci nyní betonují vyrovnávací vrstvu mostu, dělají izolace, mostní závěry nebo opravují ložiska mezi pilíři a hlavní konstrukci mostu. Doprava v okolí mostu je hustá, ale plynulá, řekli ve čtvrtek náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti), ředitel Technické správy komunikací (TSK) Jozef Sinčák a vedoucí stavby Martina Ředina. Sinčák dodal, že práce působí největší kolony a potíže na Dobříšské ulici. Vozy přibyly také na severojižní magistrále, kde se oproti běžnému stavu zvýšila hustota dopravy asi o deset procent. Dopravní kolaps ale podle něj nenastal.
29. 6. 2023Aktualizováno29. 6. 2023, 14:57|
Dálnice D2 byla u Slovenska neprůjezdná. Uzavřela ji nehoda několika aut
Dálnici D2 u hranic se Slovenskem uzavřela ve středu ráno v obou směrech na pět hodin nehoda dvou nákladních a jednoho osobního auta. Dálnici se podařilo znovu zprůjezdnit po deváté hodině, řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Auta se srazila v místě, kde je doprava omezená a dálnice se opravuje. Podle mluvčí záchranné služby Michaely Bothové se zranil jeden člověk.
17. 5. 2023Aktualizováno17. 5. 2023, 09:36|
I po konci oprav Barrandovského mostu se tvoří kolony. Situaci má vyřešit stavba rampy
Konec letošních oprav pražského Barrandovského mostu kolony zmírnil jen částečně. Potvrzují to data z telematických systémů. Příčinou je složité řazení aut na mostě, a vedení města tak nyní počítá s tím, že problém vyřeší až stavba další rampy.
5. 11. 2022|
Před poškozeným Krymským mostem se tvoří kolony kamionů
Až pět dní čekají řidiči kamionů na nalodění na trajekt, který je převeze z okupovaného Krymu do Ruska. Na odbavení jich čeká na letišti u Kerčské úžiny víc než tisícovka. Náhradní dopravu musí použít poté, co most poničily výbuchy, a výrazně tak ztížily spojení s anektovaným poloostrovem. Oprava mostu má být podle nařízení ruské vlády dokončena nejpozději do července příštího roku.
14. 10. 2022Aktualizováno14. 10. 2022, 10:15|
Prázdniny jsou na vrcholu. Řidiče po Evropě čekají kolony a několikahodinová zpoždění
Silniční zácpy ochromily některé silniční tahy v Evropě. Se začátkem prázdninové sezony v Británii je situace nejhorší na přístupových cestách do přístavů, které zajišťují transfer do Evropy, zejména v Doveru. Ani na druhé straně Lamanšského průlivu neproudí doprava hladce, hlavně kolem velkých francouzských měst. Potíže jsou také na hlavních alpských nebo jadranských tazích.
23. 7. 2022|
Na ukrajinsko-polské hranici stojí kolony nákladních aut, řidiči čekají i dva dny
Na ukrajinsko-polských hranicích se opět tvoří obří kolony. Narozdíl od předchozích měsíců je teď spíš než osobní auta tvoří nákladní vozidla. Denně jich na Ukrajinu míří i několik tisíc a přechody pod jejich náporem kolabují.
12. 6. 2022|
PŘEHLEDNĚ: Kudy jezdit během opravy Barrandovského mostu?
Rekonstrukce Barrandovského mostu naplno vypukla v pondělí. Již v posledních týdnech byl ale provoz poněkud omezen a v sobotu začali dělníci připravovat nové značení. V pondělí odstartovaly samotné stavební práce. Dokud neskončí, bude v každém směru o jeden jízdní pruh méně než obvykle (tři místo čtyř). Navíc v letošní etapě oprav nebudou moci najet na most auta přijíždějící od jihu po Strakonické. Rekonstrukce Barrandovského mostu je rozvržena do čtyř etap, každá je plánována do jednoho roku a všechny potrvají zhruba tři měsíce.
13. 5. 2022Aktualizováno16. 5. 2022, 08:17|
Mobilita kvůli vývoji pandemie opět klesá, lidé doma pracují i tráví volný čas
Mobilita v Česku opět klesá. Souvisí to zřejmě se současnou vlnou koronavirové nákazy. Ukazují to data z telematických systémů i od dopravců, která Česká televize analyzovala. V hromadných prostředcích se na přelomu léta a podzimu počty cestujících původním počtům jenom přiblížily a teď zase klesají. I individuální cestování tento týden zřetelně zesláblo, řada dat ukazuje, že lidé zůstávají víc doma.
13. 11. 2021|
Česko trápí hustý provoz na silnicích
Na českých silnicích je těsno tak jako nikdy předtím. Data ze sčítačů Ředitelství silnic a dálnic potvrzují, že doprava je ještě silnější než před koronavirem – asi o pět procent. Ministerstvo dopravy silný provoz potvrzuje. Bezprostřední reakci, třeba zvýšení mýtného pro kamiony, ale odmítá. Rostoucí počet aut podle resortu vyřeší stovky miliard korun, které plánuje investovat do stavby nových dálnic. To ale potrvá roky. Poslední měsíce navíc přinesly velké množství oprav a uzavírek, které dosavadní hustý provoz ještě zpomalují.
17. 10. 2021|mdu
Navzdory potížím nepanuje v Británii sentiment po Unii. Je to uzavřená kapitola, říká Přibáň
Velká Británie se v posledních týdnech potýká s nedostatkem pracovníků, od řidičů nákladních aut až po pracovníky v zemědělství nebo masokombinátech. Situace dospěla tak daleko, že čerpacím stanicím docházel benzin a nafta a u těch zásobovaných stály dlouhé fronty. I když se na evropském kontinentu může zdát, že Británie se dostala do problémů kvůli brexitu, profesor práva na Cardiff University Jiří Přibáň takové zjednodušení odmítá. Na vině je hned několik faktorů a žádný sentiment po Unii v Británii nepanuje, řekl v Interview ČT24.
2. 10. 2021|
Uzavírka ještě více komplikuje příjezd do Českých Budějovic. Pět kilometrů se jede půl hodiny
S velkým předstihem musí do práce nebo do školy vyrážet všichni, kdo žijí jižně od Českých Budějovic a dojíždějí do krajského města. Uzavřená je silnice mezi Budějovicemi a obcí Včelná a zbývá jediná možná trasa – souběžná státní silnice. Ta je však i jindy velice vytížená a nyní se zejména v ranní špičce ucpává. Pětikilometrová cesta ze Včelné do Českých Budějovic tak zabere půl hodiny.
30. 9. 2021|
Česká rozkopaná republika přetrvala i v září, dopravních omezení je víc než o prázdninách
Že se silnice opravují o prázdninách, je obvyklé. Se začátkem školního roku ale uzavírky končívají, nikoli však letos. V celé republice jsou téměř dva tisíce uzavírek, což je více než v srpnu a o čtvrtinu více než před prázdninami. Výsledek je patrný na mnoha silnicích a v mnoha městech – tvoří se dlouhé kolony, a to jak na rozkopaných tazích, tak v jejich okolí, kde se řidiči pokoušejí nalézt rychlejší objízdné trasy.
18. 9. 2021|
Opravy brněnské D1 skončí s týdenním předstihem
Oprava kritického úseku dálnice D1 v Brně mezi 194. a 196. kilometrem bude hotová v sobotu 11. září ráno, o týden dříve, než se plánovalo, uvedla v tiskové zprávě mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Lucie Trubelíková. Dělníci začali pracovat v sobotu 4. září v pásu ve směru na Prahu a v pondělí se kvůli omezením tvořily před dotčeným úsekem mnohakilometrové kolony.
9. 9. 2021|
Silničáři frézují vytížený úsek brněnské D1. Komplikace potrvají dva týdny
Jízdu po dálnici D1 v okolí Brna na více než dva týdny zkomplikuje dopravní omezení. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se chystá v úseku mezi exity 194 Brno-centrum a 196 Brno-Jih opravovat poškozený povrch ve směru na Prahu. Silničáři tah zúží v obou směrech, auta budou jezdit pouze dvěma pruhy. Jde o jeden z nejvytíženějších úseků dálnice u Brna, kde se tvoří zácpy i bez dopravního omezení, proto by měli řidiči v těchto místech počítat s dopravními komplikacemi a zdržením.
6. 9. 2021Aktualizováno6. 9. 2021, 19:36|
Dopravní situaci v Děčíně načas zhorší oprava Nového mostu. Povrch s výtluky ničí auta
V Děčíně začne v září oprava povrchu Nového mostu přes Labe, provoz na čtyřproudé silnici bude sveden do dvou pruhů. Stavbaři vymění zničený povrch komunikace, řekl v pondělí Vít Plechatý z chomutovské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Radnice prosí řidiče o trpělivost, očekává se tvorba kolon. Most na silnici I/13 je důležitým dopravním koridorem, který spojuje města pod Krušnými horami s Libereckým krajem.
30. 8. 2021|
Kolony na D1 se po dvou dnech rozjely, silničáři dokončují práce u Humpolce
Omezení na dálnici D1 mezi Humpolcem a Koberovicemi ve směru na Prahu během středy skončí, silničáři odstraní všechna mobilní betonová svodidla. Dopravu tam kvůli pracím svedli do jednoho jízdního pruhu. Podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jde o poslední výrazné omezení provozu v úseku.
25. 8. 2021Aktualizováno25. 8. 2021, 09:26|
Omezení na D1 u Humpolce brzdilo dopravu
Až desetikilometrové kolony čekaly na řidiče na dálnici D1 na Vysočině. Na modernizovaném úseku mezi Koberovicemi a Humpolcem silničáři přechodně snížili počet jízdních pruhů v každém směru. Instalují tam dopravní značení. Omezení by měla skončit ve středu ráno.
23. 8. 2021|
Dálnice D1 už je po demolici mostu opět průjezdná
Na dálnici D1 mezi Mirošovicemi a Ostředkem se po 48 hodinách opět vrátila auta. Stavbaři dokončili demolici mostu přes dálnici u Kaliště nedaleko Prahy, která začala v sobotu ve dvacet hodin.
5. 7. 2021|
Politici se přou o bezpečné předjíždění cyklistů. Ty kromě bezohledných řidičů někdy ohrožuje i vlastní lehkomyslnost
Po chladném a deštivém jaru se počasí umoudřilo, a tak naplno začala cyklistická sezona. Letos její začátek provázejí diskuse o novele silničního zákona, která by měla řidičům nakázat, aby jízdní kola předjížděli alespoň s metrovým odstupem a kde je povolená rychlost vyšší než 30 kilometrů v hodině nejméně 1,5 metru. Mezi zákonodárci hlavně není shoda na tom, jak přísně by se mělo porušení trestat. I když nové pravidlo zatím není schválené, policie a dopravní experti nabádají k opatrnosti kvůli cyklistům jak řidiče, tak cyklisty samotné. Neohrožují je pouze případné střety s auty, ale i to, že řada lidí dodnes usedá na kolo bez ochranné přilby.
12. 6. 2021|
Odjezdy na prázdniny už vypukly. Dálnice auta sotva pobraly
Prázdniny prakticky začínají. Některé školy již rozdaly vysvědčení, i když formálně by mohly před koncem školního roku využít ještě dva dny. Nastala proto doba velkého přesouvání. V pátek odpoledne provoz na některých místech téměř kolaboval. Policisté ujistili, že jsou na silnicích a na provoz dohlížejí i ze vzduchu, silničáři zase na víkend omezili údržbu.
26. 6. 2020|
V Praze začala oprava Hlávkova mostu. Doprovází ji kolony
Na pražské Severojižní magistrále to vypadá, jako by se vše vrátilo do normálu – před Hlávkovým mostem od rána jen zvolna popojíždějí kolony aut. Projevilo se tak zúžení do jednoho jízdního pruhu na mostě samotném, kde začala oprava. Omezení potrvá až do 11. května.
22. 4. 2020|
Matovič se omluvil za kontroly na silnicích. Kvůli koronaviru Slovensko uzavře několik romských lokalit
Na Slovensku začalo platit dočasné citelné omezení volného pohybu, kterým vláda chce utlumit velikonoční cestování. Dodržování nařízení kontrolují policejní hlídky, na silnicích se proto místy vytvořily dlouhé kolony. Slovensko na příštích deset dnů také obnovilo hraniční kontroly a umožňuje vstup do země jen přes vybrané přechody. Premiér Igor Matovič čelil kritice koaličních stran a za plošné policejní kontroly se omluvil. Země také uzavře několik lokalit s romskými obyvateli. V zemi půjde o první plošnou karanténu.
8. 4. 2020Aktualizováno8. 4. 2020, 23:12|mkk