Kandidující Pirát se nahlásil policii za sprejerství. Potom odstoupil

Sprejera, který ve Zlíně poškodil fasády desítek domů, odhalila policie. K činu se přiznal devětadvacetiletý pracovník klientského centra a zároveň kandidát Pirátské strany pro podzimní komunální volby Jakub Stacke. Z druhého místa kandidátní listiny odstoupil a ukončil i členství ve straně.

Bývalý Pirát poškodil desítky domů
Zdroj: ČTK Autor: Policie ČR

Po totožnosti sprejera, který na celém území Zlína poničil fasády desítek domů, pátrali policisté několik týdnů. Ve středu uveřejnili videozáznam a fotografie, které pachatele zachytily při činu. „Díky zveřejnění se muž na snímcích sám přihlásil na policii. Prověřování případu bude dál pokračovat,“ uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Na webu Pirátů Stacke uvedl, že by nerad poškodil schopné a pracovité lidi na pirátské kandidátce. „Nikdo z nich o mých nerozvážných aktivitách nevěděl a mrzí mě, že jsem své přátele vystavil takovým nepříjemnostem,“ napsal Stacke. Zároveň slíbil, že způsobené škody uhradí a zkusí vlastními silami zničený majetek opravit.

Podle krajského předsedy Pirátů Marka Housera udělal Stacke pro stranu kus poctivé práce. „Nikdo z nás nemohl tušit, že jeho stinná stránka obsahuje takové činy. V žádném případě neschvalujeme tyto jeho akce a jsme rádi, že se přihlásil a vše vyšetří policie. Na druhou stranu mu patří dík, že se zachoval jako chlap a tento svůj osobní zkrat okamžitě od Pirátů odstřihl, protože si byl vědom, že to k nám nepatří,“ uvedl Houser.

Naposledy muž posprejoval bývalý hotel ve Zlíně. Majiteli budovy, na níž letos řemeslníci zrekonstruovali fasádu, způsobil podle mluvčí škodu za 47 000 korun. Za poškození cizí věci hrozí sprejerovi až roční vězení.