Policie zajišťuje stopy po výbuchu na radnici v Rýmařově. Zadržela jednoho podezřelého

Policisté střeží místo činu a pokračují v ohledání prostor, kde v úterý na radnici v Rýmařově na Bruntálsku nastal výbuch. V souvislosti s explozí zadrželi jednoho člověka, uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Radnice zůstane ve středu zavřená.

Video Události
video

Události: Policisté prozkoumávají rýmařovskou radnici

„Budeme pokračovat v ohledání místa a zajišťování stop pro další odborná vyjádření a expertízy. To bude trvat určitě několik hodin. Máme podezřelou osobu. Prověřujeme její možnou souvislost s explozí a budou konány další procesní úkony,“ uvedla policejní mluvčí. Další informace podle ní zatím není možné poskytnout.

Výbuch otřásl radnicí osmitisícového města v úterý před 17:00. Poničil interiér úřadu a rozbil řadu oken, nikoho ale nezranil. Mezi obyvateli Rýmařova se od počátku mluvilo o tom, že někdo na radnici přinesl výbušné zařízení a že podezřelého policisté později nedaleko zadrželi.

Radnice zůstává zavřená

Rýmařovský starosta Luděk Šimko (PRO Zdraví a Sport) informoval, že radnici nikdo nevyhrožoval. „Vůbec nevím, o jakého člověka jde. Problémoví lidé jsou nějací pořád, ale že by to bylo tak vážné, tak to vůbec o ničem nevím,“ říká starosta.

Do budovy radnice se on ani zaměstnanci zatím nedostali. „Zatím nás nepustili dovnitř, takže zatím nemůžeme ani analyzovat výši škod a dělat nějaké opravy. Dnes máme zavřeno a předpokládám, když se to vyvíjí tak, jak se to vyvíjí, že bude možná zavřeno zítra a možná i v pátek,“ řekl Šimko.

Úředníci z radnice mají volno. „Máme tři budovy, takže volno mají jenom čtyři odbory, další dvě budovy fungují normálně bez omezení. Uvidíme, jak se policie vyjádří, kdy alespoň budeme moct začít odstraňovat škody,“ sdělil starosta.

Výbuch na radnici zažili v roce 2005 v Havířově na Karvinsku. Krátce po poledni 10. prosince 2005 otřásla budovou exploze, když neznámý člověk na toaletách odboru sociálních věcí zapálil papír a do ohně vložil tlakovou nádobku blíže neurčeného spreje. Nikdo nebyl zraněn, škody byly nepatrné.