Soukromá základní škola jede ve zvláštním režimu. Žáci do ní chodí „zbytečně“

Soukromá základní škola Scio ve Frýdku-Místku už podruhé žádá o akreditaci. V současnosti ji navštěvuje 35 dětí, které ale mají takzvaný individuální studijní plán. Škola totiž nemůže fungovat podle standardního režimu.

Video Škola čeká na akreditaci
video

Škola čeká na akreditaci

„Scio škola nebyla zapsána do rejstříku škol a školských zařízení, to znamená, že žáci v ní nemohou plnit v tomto školním roce povinnou školní docházku,“ objasnil náměstek pro řízení sekce vzdělávání Václav Pícl.

Ministerstvo školství hájí rozhodnutí tím, že v jiných soukromých školách navýšilo počty přijímaných dětí. Celkový počet míst v soukromých školách podle úředníků stoupá a nové není třeba budovat.

„Vytvořili jsme komunitní školu, to znamená, že děti jsou zapsané v individuálním vzdělávání. Spíše vycházíme z toho, co děti baví, zajímá a snažíme se to v nich rozvinout.“

Darina Klimparová

ředitelka školy

Ve škole nejsou ani učitelé. „Namísto nich se dětem věnují průvodci. Nejsou zde ani klasické školní lavice,“ zjistila redaktorka České televize Tereza Krumholzová.

O akreditaci požádala škola už podruhé, naposledy v pátek minulý týden. Na rozhodnutí však může podle zjištění ČT čekat až čtyři měsíce.