Živě

následuje

Studio ČT24

Přes střední Evropu postupuje k severovýchodu tlaková výše. Po její zadní straně k nám bude proudit teplý vzduch od jihu. Studená fronta, která k nám postoupí od západu z pátku na sobotu, se rozpadne a nepřinese žádné výraznější srážky.
Kvůli teplému a suchému počasí přetrvává zejména na jižní Moravě nebezpečí vzniku a šíření požárů. Předpokládáme, že se riziko požárů bude od neděle rozšiřovat i na další regiony ČR.
V příštích dnech očekáváme nejvyšší denní teploty mezi 28 až 33 °C, v nižších polohách jižní Moravy překročí 31 °C. Zejména na jižní Moravě přetrvává nebezpečí vzniku a šíření požárů, postupně se rozšíří do Polabí, od neděle i na další regiony ČR.
Den 31 °C
Noc 15 °C
Východ — západ

5:54 — 20:11

Rozptylové podmínky

Rozptylové podmínky budou většinou dobré, v noci a ráno místy mírně nepříznivé.

Tlaková tendence: v noci zpočátku slabý až mírný vzestup, během noci setrvalý stav, přes den slabý až mírný pokles, večer setrvalý stav

Počasí ve dne

Počasí přes den (07-24): Jasno až polojasno, během dne přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky nebo i bouřka, zejména na horách. Nejvyšší teploty 29 až 33 °C, v 1000 m na horách kolem 23 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Zdroj: ČHMÚ
Video Počasí
video

Počasí z 16. 8.

Počasí z 16. 8.