Policie dopadla podezřelého, který měl členům vlády vyhrožovat smrtí kvůli covidovým opatřením

Policisté vypátrali muže, který údajně vyhrožoval členům vlády a dalším lidem smrtí kvůli řešení epidemie covidu-19. Podezřelému čtyřiapadesátiletému muži, kterého policie zadržela v Ostravě, hrozí až tři roky vězení. Na policejním webu to oznámila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Drahoslav Ramík

Dopadený muž podle mluvčí odeslal na konci února do e-mailové schránky jedné ze státních organizací zprávu, ve které vyhrožoval usmrcením členům vlády, ale také třeba policistům, učitelům, doktorům a hasičům. „Výhružná zpráva souvisela s aktuálním řešením pandemické situace,“ doplnila.

Na vypátrání podezřelého se pak podíleli detektivové odboru extremismu a terorismu pražského policejního ředitelství a Národní centrály proti organizovanému zločinu i policisté z Moravskoslezského kraje. Muž byl obviněn z trestných činů vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Stíhán je na svobodě.

Výhrůžky mířily i za premiérem

Policisté v Česku už řešili několik podobných případů. Nedávno byl například ze Španělska do Česka vydán člověk podezřelý z výhrůžek premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Premiér řekl televizi CNN Prima News, že se v lednu dozvěděl, že existuje člověk, který chce zastřelit jeho i jeho rodinu.

Další pachatel zase v únoru vyhrožoval kvůli protiepidemickým opatřením likvidací členům vlády na sociální síti VKontaktě, což je ruská obdoba Facebooku. Další muž podle policie členům vlády vyhrožoval kvůli opatřením koncem loňského roku na Facebooku a jednomu z ministrů zasílal výhrůžné e-maily.