Mokrý sníh může lámat stromy, varují meteorologové. V noci na pátek ho čekají na jihozápadě, na jihu Česka bude silný vítr

Na jihozápadě Česka bude v noci na pátek sněžit a hrozí, že mokrý sníh bude lámat stromy, způsobí škody na elektrickém vedení a s tím související výpadky proudu. Jih České republiky současně zasáhne silný vítr, který v nárazech může přesáhnout rychlost 65 kilometrů v hodině. Foukat má od čtvrtečního večera do pátečního dopoledne.

Ilustrační foto
Zdroj: HZS Jihočeského kraje

Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) má od čtvrteční devatenácté hodiny do páteční páté ráno na západě Středočeského a Jihočeského kraje a v Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém kraji napadnout od pěti do dvanácti centimetrů sněhu.

„Mokrý sníh může působit škody na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a výpadky v energetice,“ uvedli meteorologové. Řidiči směřující do hor by neměli zapomenout zimní výbavu.

Výstraha ČHMÚ před mokrým sněhem
Zdroj: ČHMÚ

Možné poškození stromů, případně menší škody na budovách hrozí podle ČHMÚ i od silného větru, který se mezi čtvrteční 22:00 a pátečními 10:00 prožene Jihočeským, Plzeňským a Jihomoravským krajem a Vysočinou.

Výstraha ČHMÚ před silným větrem
Zdroj: ČHMÚ