Významnou křižovatku v Borohrádku zabraly stavební stroje

Borohrádek (Rychnovsko) – Cestování z Rychnovska na Pardubicko po státní silnici I/36 značně komplikují stavební práce v Borohrádku. Jeho centrem několik týdnů nikdo neprojede – začaly opravy silnice a současně i vodovodu. Řidiči tak stráví čas na objízdných trasách. Uzavírka potrvá do poloviny května.

Cesta od Čestic k Holicím je teď o polovinu delší, nákladním autům dokonce zabere dvakrát delší dobu než obvykle. Borohrádek je totiž zcela neprůjezdný, uzavřena je rušná křižovatka, kam kromě státní silnice vedou také významné regionální tahy od Chocně či Týniště nad Orlicí. „Kvůli úseku, který je uzavřen v délce 500 metrů, si řidiči zajedou circa 30 kilometrů,“ upozornil rychnovský policista Josef Žabokrtský.

Samotné obyvatele uzavírka příliš netrápí, město o rekonstrukci usilovalo tři roky. „Vypadá to tady jak ve válce, ale nedá se nic dělat. My jsme na to byli připraveni,“ poznamenal starosta Borohrádku Milan Maček. Horší však je pro borohrádecké obyvatele průběh opravy vodovou. Několik rodin tak zůstalo na týden bez vody.

Přemysl Šrámek o uzavírce v Borohrádku (zdroj: ČT24)