Vykolejení dvou vlakových vozů v Ostravě omezilo provoz na tratích

Na hlavním nádraží v Ostravě vykolejily ráno dva vozy expresního vlaku společnosti RegioJet. Jelo v něm několik desítek cestujících, událost se obešla bez zranění, informoval mluvčí Správy železnic (SŽ) pro mimořádnosti Martin Kavka. Vlakový provoz přes stanici byl přerušen. Mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová uvedla, že hasiči ve spolupráci s policií evakuovali 61 lidí.

Příčiny nehody, která se stala okolo sedmé ráno, zatím nejsou známy. Na místě zasahují hasiči SŽ i Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Vlak jel z Návsí na Frýdecko-Místecku a směřoval přes Olomouc do Prahy.

Předběžná škoda způsobená na drážních vozidlech činí asi tři miliony korun. Další milion korun je škoda na trati, řekl generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.

Nahrávám video
Zdroj: iReportér/Martin Štuka

České dráhy uvedly, že provoz mezi hlavním nádražím a nádražími Ostrava-Svinov a Ostrava střed byl na čas přerušen, několik vlaků jelo odklonem. V 08:30 byl provoz ve směru Ostrava-Svinov obnoven s omezením – je dočasně snížený počet nástupišť. „Kolem místa události se jezdí s omezením,“ řekl Kavka.

Mluvčí RegioJetu Alexandra Janoušek Kostřicová řekla, že dva vozy vykolejily všemi nápravami. „Podle prvotních zjištění vše nasvědčuje tomu, že strojvedoucí neprojel návěstidlo zakazující jízdu a vlak se pohyboval nízkou rychlostí. Příčina vykolejení zatím není známá, ale v tuto chvíli se jeví jako pravděpodobná závada na infrastruktuře. Chceme se vyhnout spekulacím, proto počkáme na vyjádření inspekce a Správy železnic,“ uvedla. Doplnila, že společnost pro cestující připravuje náhradní dopravu.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Ostravská zoo odchytila uprchlého lemura, krmil se třešněmi

Pracovníci ostravské zoologické zahrady v neděli večer odchytili lemura, který minulou středu utekl z expozice Ráj lemurů. Lemur kata byl v jedné ze zahrad nedaleko zoo, kde se krmil třešněmi. O úspěšném odchytu zahrada informovala na sociálních sítích.
před 2 hhodinami

Ceny ve Varech letos převezmou Gyllenhaalová a Eisenberg

Karlovarský filmový festival oznámil v pondělí dva zahraniční hosty, které ocení na nacházejícím šedesátém ročníku. Ze Spojených států dorazí Jesse Eisenberg a Maggie Gyllenhaalová.
11:26Aktualizovánopřed 3 hhodinami

Cena jednorázových rukavic roste. Dodavatelé zavádějí limity

Konflikt na Blízkém východě a krize v Hormuzském průlivu zdražují produkty vyráběné z ropy. Růst cen se dotkl i zdravotnického materiálu, zejména jednorázových rukavic. Některé typy podražily až o sto procent, nemocnice proto navyšují zásoby a dodavatelé zavádějí odběrové limity.
před 19 hhodinami

Výbuch v Toužimi vyšetřuje policie jako nedovolené ozbrojování

Policie vyšetřuje sobotní výbuch v panelovém domě v Toužimi na Karlovarsku pro podezření z nedovoleného ozbrojování. Policisté na místě našli zřejmě podomácku vyrobenou pyrotechniku. Výbuch vážně zranil starší ženu, zranění utrpěl i mladý muž. V případě prokázání viny hrozí zraněnému mladistvému až dva a půl roku vězení, sdělil v neděli krajský policejní mluvčí Jan Bílek.
včera v 10:29

V Toužimi na Karlovarsku výbuch neznámé látky zranil dva lidi

V panelovém domě v Toužimi na Karlovarsku vybuchla při manipulaci dosud neznámá látka. Při explozi se zranili dva lidé. Ženu v kritickém stavu záchranáři transportovali letecky do nemocnice v Praze, muže odvezla sanitka do nemocnice v Plzni, uvedla záchranná služba. Z domu bylo evakuováno dalších šest lidí, informovala policie na síti X. Později policie uvedla, že pyrotechnik našel při prohlídce bytu v panelovém domě zřejmě zábavní pyrotechniku domácí výroby.
6. 6. 2026Aktualizovánovčera v 00:46

Kněží Bula a Drbola byli prohlášeni za blahoslavené

Slavnostní mší na výstavišti v Brně vyvrcholilo blahořečení kněží Jana Buly a Václava Drboly, kteří byli prohlášeni za blahoslavené. Zakončil se tím více než dvacetiletý proces blahořečení, které je předstupněm k uznání člověka za svatého. K blahoslaveným se mohou věřící modlit a prosit u nich o přímluvu. V liturgickém kalendáři si je budou připomínat každý rok 17. června. Bula a Drbola patří k obětem zpolitizované komunistické justice po takzvaných babických událostech v 50. letech minulého století.
6. 6. 2026Aktualizováno6. 6. 2026

Armádní techniku i výcvik si na Bahna přišly prohlédnout tisíce lidí

Tisíce lidí od sobotního rána proudily na letošní Den pozemních vojsk Bahna u Strašic na Rokycansku. Největší akce pozemních sil v Česku pro veřejnost představila dynamické ukázky vojenské techniky, z novinek například bojové vozidlo pěchoty CV90 a tank Leopard 2A4. Diváci mohli zhlédnout i historické scény. Podle náčelníka Generálního štábu Armády ČR Karla Řehky je zájem i podpora veřejnosti pro armádu velmi důležitá.
6. 6. 2026Aktualizováno6. 6. 2026

VideoPolitické spektrum: hnutí MY, Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT, Aliance pro budoucnost

Česká televize pořádá před komunálními volbami sérii debat se zástupci politických uskupení, která nejsou zastoupena ve sněmovně. Pozvání do Politického spektra v sobotu 6. června přijali Jiří Štěpán (hnutí MY), Hana Janišová (Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT) a Pavel Sehnal (Aliance pro budoucnost). Debatu moderoval Bohumil Klepetko.
6. 6. 2026
Načítání...