V domě v Litovli na Olomoucku zřejmě vybuchl plyn. Jeden člověk utrpěl vážné popáleniny

Olomoučtí hasiči zasahují v Litovli, kde v rodinném domě pravděpodobně vybuchnul plyn. Informoval o tom mluvčí hasičů Radek Buryánek. Jeden člověk se zranil, utrpěl popáleniny na celém těle. Dům je poničen. Ze sousedních budov bylo evakuováno devět lidí, mezi nimi dvě děti. Statika domů však výbuchem poškozena nebyla.

Zraněný byl podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikiskové mladý člověk. „Utrpěl popáleniny na celém těle, utrpěl inhalační trauma, musel být převeden na umělou plicní ventilaci,“ řekla. Zdravotníci ho transportovali vrtulníkem do popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice.

V domě v řadové zástavbě pravděpodobně vybuchnul plyn v prvním patře. Hasiči odpojili dům od sítí. „Řádným průzkumem bylo zjištěno, že nedošlo k poškození sousedních domů,“ uvedl Buryánek.

Požár po výbuchu nevzniknul. Příčina i výše škody jsou zatím neznámé. „Příčiny výbuchu jsou v šetření Policie České republiky, se kterou spolupracuje náš vyšetřovatel,“ dodal mluvčí hasičů.

Policisté po výbuchu uzavřeli ulici 1. máje v Litovli
Zdroj: ČT24/Martin Laštůvka