V Bohumíně bude nový most

Bohumín - Jeden z dopravně nejvytíženějších mostů v Moravskoslezském kraji, skřečoňský most v Bohumíně, co nevidět nahradí zcela nová stavba. Asi 100 metrů dlouhý kolos údajně nabídne větší plynulost v dopravě a také přímé napojení na dálnici D47. Stavební práce si vyžádají objízdnou trasu, která už teď vzbuzuje obavy u místních obyvatel.

U Nové Vsi a Skřečoně smrtelné nehody nebývají žádnou výjimkou. A podle místních může být i hůř. Oběma bohumínskými obvody totiž kvůli stavbě nového skřečoňského mostu povede dočasná objízdná trasa. „Co se týče nákladní dopravy v současné době, tak je situace neúnosná,“ říká jedna z obyvatelek Bohumína. „Bude vybudován zcela nový skřečoňský most a obchvat k dálnici. Považujeme to za velké vítězství, protože starý most byl velmi nebezpečný a dálnice ulehčí do budoucna dopravnímu zatížení města, což pomůže mnoha občanům,“ uvádí bohumínský starosta Petr Vícha. „Část dopravy bude svedena po ulici Lidické přes průmyslovou zónu a část po ulici Opletalově,“ dodává starosta.
 
Už v roce 2006 místní sepsali petici, ve které žádali výstavbu chodníků, to se ale ukázalo technicky nemožné. Vozovka je údajně příliš úzká. V současné době zvažují sepsat petici novou. „Nejsou tu chodníky a je to tu moc úzké,“ popisuje situaci v místě jeden z obyvatel Nové Vsi. „My jsme zatím petici neobdrželi. Jestli hovoříte o ulici Opletalově, která z Nové Vsi vede do Skřečoně, tak ta se právě po výstavbě dálnice stane ulicí slepou a doprava se tam velmi zlepší,“ tvrdí starosta Vícha.
 
Za nový most zaplatí ŘSD 80 milionů korun, údajně půjde o velmi složitou stavbu, jen hmotnost konstrukce stavbaři odhadují na 650 tun. Ředitelství silnic a dálnic chce s výstavbou začít ještě letos. Nový most by tam mohl být dokončen i s dálničním přivaděčem už koncem roku 2010.
 

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Klatovskou „gilotinu“ nahradí vyšší a širší železniční most

Začala uzavírka silnice pod železničním mostem v Klatovech, kterému se přezdívá gilotina. V minulých letech se pod jeho nízkou konstrukcí zasekla řada kamionů. Předloni při jedné z nehod dokonce zemřel člověk. Přestože Správa železnic (SŽ) most nedávno zvýšila, nyní se rozhodla pro jeho úplnou výměnu. Hotovo má být do 23. listopadu.
před 3 hhodinami

V kauze WCA chce policie poslat před soud za dvoumiliardový podvod člověka a firmu

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) navrhli obžalovat jednoho člověka a firmu v souvislosti s kauzou investiční společnosti WCA International. Detektivové je viní z podvodu s více než šesti tisíci poškozených, kterým dle vyšetřovatelů způsobili škodou téměř 2,2 miliardy korun. České televizi to sdělil náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Radek Bartoš. Společnost slibovala klientům vysoké výnosy z investovaných peněz. Ty ale organizátor dle policie používal pro vlastní potřebu, například nákupy nemovitostí ve Spojených arabských emirátech.
před 4 hhodinami

Hasiči po více než dvou týdnech ukončili zásah u budovy ve Zlíně

Hasiči v pondělí odpoledne ukončili zásah u výškové budovy v bývalém baťovském areálu v centru Zlína, uvedla na facebooku jejich mluvčí Lucie Javoříková. Objekt začal hořet 9. července, hasiči požár zlikvidovali po téměř dvou týdnech minulý týden ve středu.
16:09Aktualizovánopřed 5 hhodinami

Wonkův most v Pardubicích je po dvou letech omezení opět plně průjezdný

S devítiměsíčním zpožděním se po rozsáhlé rekonstrukci vrátil do plného provozu most Pavla Wonky, jedna z nejvytíženějších dopravních tepen v Pardubicích. Oprava byla podle silničářů technicky náročnější, než původně předpokládali. Po dvou letech by tak měly skončit kolony, které se kvůli stavebním pracím tvořily v centru města. Za běžného provozu využívají most denně desítky tisíc řidičů.
před 6 hhodinami

Pracovnice zřejmě poslala 46 milionů z hradecké správy podvodníkům, aniž by s nimi byla spojena

Zaměstnankyně Správy nemovitostí Hradec Králové (SNHK), která v polovině července poslala podvodníkům vydávajícím se za policisty a pracovníky České národní banky asi 46 milionů korun, nebyla podle dosavadního policejního vyšetřování žádným způsobem napojena na pachatele. Kriminalisté nyní pracují s verzí, že byla obětí sofistikovaného a předem připraveného podvodného jednání, informovala policie.
před 10 hhodinami

Malý princ přistál v opeře na Otáčivém hledišti

Jedinou letošní premiérou Otáčivého hlediště v Českém Krumlově je Malý princ. Jde o operní zpracování slavného knižního příběhu. Dílo britské skladatelky Rachel Portmanové zní v České republice vůbec poprvé.
před 11 hhodinami

VideoSokolské jednoty prodávají budovy. Nemají peníze

Řada sokolských jednot v menších městech a obcích už nemá peníze na údržbu svých budov ani na jejich rekonstrukci. Se souhlasem vedení proto některé prodávají, často radnicím. Zatímco v Hrotovicích vznikl na místě původní sokolovny nový společenský dům a město zajistilo jednotě nové sportovní zázemí i podporu její činnosti, jinde prodeje teprve připravují. Nyní jedná Sokol o prodeji budovy a sportoviště ve Světlé nad Sázavou, právě kvůli nedostatku peněz.
před 15 hhodinami

Hasiči dohasili požár pěti hektarů lesa u Velhartic

Hasiči dohasili požár pěti hektarů lesa ve strmém kopci u Velhartic na Klatovsku. Hořet tam začalo v sobotu kolem 16:00. Škoda bude kolem milionu korun, řekl velitel zásahu Aleš Bucifal. Příčina vzniku ohně zatím není známá. Na Klatovsku, kde jsou největší plochy lesů v Plzeňském kraji, jde podle něj o největší letošní požár lesního porostu rozsahem i nasazením sil.
včeraAktualizovánovčera v 18:55

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.