Pražské metro do středy nepojede do stanice Depo Hostivař. Začala i tramvajová výluka v Modřanech

Až do středy nebude jezdit část trasy A pražského metra mezi stanicemi Skalka a Depo Hostivař. Podzemní dráhu nahrazuje autobusová linka XA. Zároveň začala tramvajová výluka v Modřanech. Ta ale potrvá téměř celé prázdniny.

Výluka metra na počátku července je v Praze již takřka tradicí. Zatímco však v minulých letech obvykle postihla trasu C, letos na konečnou stanici Depo Hostivař nedojedou cestující metrem A. U hostivařského depa končí mnoho příměstských autobusových linek, a kdo na ně chce přestoupit, musí nejprve ještě přestoupit na Skalce z metra na náhradní autobus XA.

Dopravní podnik načasoval výluku podzemní dráhy tak, že se koná současně s výlukou tramvajové trati, která přes zastávku Depo Hostivař vede. Ta začala v březnu a skončí až v polovině srpna. Jako náhrada vyloučené tratě jsou prodlouženy na Skalku autobusy 173, 229, 364 a 366 a ke konečné tramvají Nové Strašnice jezdí některé spoje linek 163 a 208. I ty lze tedy nyní použít také jako náhradu metra.

Výluku v podzemní dráze vysvětlil dopravní podnik potřebou vyměnit dřevěné pražce ve stanici Depo Hostivař za nové betonové a upravit štěrkové lože. Na Skalce budou vlaky metra A končit pět dní včetně pracovního pondělí. Ostatní dny jsou víkendové či svátky. Od čtvrtka po svátcích bude opět v provozu celá trasa.

Na konečnou do Modřan nepojedou tramvaje téměř celé prázdniny

V sobotu začala také tramvajová výluka v Modřanech. Zcela uzavřena je trať mezi zastávkami Poliklinika Modřany a konečnou Sídliště Modřany, respektive Levského. Na provizorní úvraťovou konečnou Poliklinika Modřany ale jezdí pouze linka 21, na kterou tak musí dopravní podnik nasadit obousměrné tramvaje. Aby jich bylo dost, je zrušena linka 5 a tramvaje 21 jezdí místo ní do Holyně, kde je rovněž úvraťová konečná.

Další linky, které do Modřan jezdí, tedy tramvaje 3 a 17 a také noční 92, jsou zkráceny do zastávky Nádraží Braník. Aby se tyto linky do Braníka vešly, je linka 2, která tam obvykle končí, zkrácena, jezdí z Petřin na Národní třídu, potom se přes Myslíkovu, Jiráskovo a Palackého náměstí otáčí a vrací se zpět na Petřiny.

Mezi zastávkami Poliklinika Modřany a Sídliště Modřany nahrazuje vyloučené tramvaje autobusová linka 165 a také prodloužená 215, v noci jezdí zvláštní autobusová linka X92.

Výluka v Modřanech potrvá téměř celé prázdniny, skončit by měla 27. srpna. Dopravní podnik vysvětlil výluku modernizací trati, která částečně souvisí i se stavbou nového úseku z Modřan do Libuše. Ta by se měla otevřít příští rok. 

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Dvě dívky se topily v Českých Budějovicích

Dvě dívky se v sobotu topily ve Vltavě v Českých Budějovicích. Zachraňovali je kolemjdoucí a policisté. Jedna z dívek je ve velmi vážném stavu. Novináře o tom informoval mluvčí jihočeské policie Miroslav Šupík.
včeraAktualizovánopřed 2 hhodinami

Hudba byla stoleté Miladě Tomkové vždy útěchou

Snacha sokolského odbojáře Norberta Tomka, stoletá Milada Tomková, vzpomíná na druhou světovou válku, bombardování Brna a popisuje i tragické rodinné osudy. Přibližuje také, jak jí v těžkých časech pomáhala hudba. Hrála na klavír a zpívala ve sboru moravských učitelek, který vedl skladatel Břetislav Bakala. Po roce 1989, kdy se jí otevřel svět, mohla navštívit v Paříži bratrance, malíře Frantu.
před 8 hhodinami

Na Vysočině a severu Čech se čeká od neděle silný vítr

Vysočinu, část Pardubického kraje a sever Čech zasáhne od nedělního poledne silný jihovýchodní vítr, který může v nárazech dosahovat rychlosti až osmdesát kilometrů za hodinu, uvedl ve výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle něj vítr zeslábne až v noci na úterý.
včeraAktualizovánopřed 11 hhodinami

Případů pití alkoholu na veřejnosti v Praze ubylo

Pražští strážníci minulý rok evidovali přes 18,5 tisíce přestupků v souvislosti s pitím alkoholu na veřejnosti. Meziročně jich řešili o čtyři tisíce méně. Udělili i méně pokut, za které vybrali meziročně o 400 tisíc korun méně. České televizi informace poskytla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Vyhláška zakazující konzumaci alkoholu na veřejnosti platí v hlavním městě od července 2022, nejvíce se porušuje v Praze 1.
před 17 hhodinami

Pěstounů přibývá, pomohly náborové kampaně

Kampaně na podporu pěstounství přinášejí výsledky. Za poslední rok přibylo podle statistik ministerstva práce a sociálních věcí zhruba sto přechodných pěstounských rodin. Například v Plzeňském kraji jich bylo loni třikrát víc než v předchozích letech. Krajská kampaň Pěstuj budoucnost ale necílí jen na zvýšení počtu pěstounů. Chce vyvracet některé ve společnosti zažité mýty a upozornit na to, že pěstounem může být každý.
před 18 hhodinami

Slibované čínské lázně u Pasohlávek stojí stále jen na papíře

Zatímco budova krajského Sanatoria Pálava v Pasohlávkách na Brněnsku je po zhruba dvou letech prací téměř hotová, na blízkém pozemku určeném pro stavbu lázeňského komplexu se nic neděje. Česko-čínskou firmu RiseSun, která tam má lázně vybudovat, nejspíš čeká pokuta. V roce 2019, kdy od kraje pozemky kupovala, se totiž zavázala dokončit lázeňský areál do sedmi let.
16. 1. 2026

ŘSD na jihu Čech odstraňuje nelegální billboardy, hotovo chce mít do konce roku

Na jihu Čech probíhá likvidace nelegálních billboardů. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se pustilo do odstraňování ploch, které vlastní firma spojená s kontroverzním podnikatelem Antonem Fischerem. „Jeho“ i dalších nepovolených poutačů u tamních silnic zůstávají skoro dvě stovky. Zmizet mají do konce roku. Už teď ale dělníci počítají s tím, že na některá místa se budou muset opakovaně vracet.
16. 1. 2026

Z ulic Bohumína zmizeli asistenti prevence kriminality. Vrátit je může dotace ministerstva

Bohumínu na Karvinsku od ledna chybějí asistenti prevence kriminality. Loni totiž vypršela evropská dotace, z níž město jejich činnost financovalo. Aktuálně proto hledá jiný způsob, jak ji zaplatit. Část nákladů na asistenty by mohl pokrýt nový dotační titul, který vypsalo ministerstvo vnitra. Pokud by město dotaci získalo, mohli by se alespoň čtyři asistenti do ulic vrátit na jaře. Podobné problémy řeší i další města.
16. 1. 2026
Načítání...