Pozemky ve Valašském Meziříčí mohou v aukci kupovat i firmy. Radnice upravila podmínky

2 minuty
Události v regionech: Nezájem o pozemky ve Valašském Meziříčí
Zdroj: ČT24

Prodat pozemky pro stavbu rodinných domů se dál snaží Valašské Meziříčí na Vsetínsku. Vloni se do dvou elektronických aukcí nikdo nepřihlásil. Radnice nyní podmínky prodeje znovu upravila, aby zájem podpořila. Nově se například mohou hlásit i firmy.

V lokalitě Juřinka na okraji dvaadvacetitisícového Valašského Meziříčí zatím nepadla žádná nabídka od kupce. Sedmadvacetimilionová příprava pozemků přesto pokračuje. „Momentálně jsou to sítě, to znamená kanalizace, elektřina, plyn a voda v zemi. Zbývají dokončovací práce. Všechno se to přikryje zeminou. A na jaře zatravnění a ještě vybudování komunikace,“ nastínila místostarostka Yvona Wojaczková (ANO).

Anna Stolářová bydlí nedaleko. Kolem parcel chodí na procházky. „Líbí se mi, že je to u lesa. Je to otevřené, u přírody i dostupné městu. Takže myslím, že dobrá volba k bydlení,“ okomentovala.

Obě loňské výzvy, aby se zájemci přihlásili do elektronické aukce, přesto vyzněly naprázdno. Vedení města to připisuje rostoucím cenám a nejistotě investorů. Zastupitelé proto nyní rozhodli o zmírnění podmínek. „Aby se do elektronické aukce mohly přihlásit jak fyzické, tak i právnické osoby. Nově může jeden zájemce koupit více pozemků a vybudovat zde například řadovou výstavbu,“ uvedla Wojaczková.

Parcel je celkem 21. Minimální kupní cena zůstává stejná jako dosud – 2300 korun za metr čtvereční. Zájemci se mohou hlásit do konce srpna. Případní kupující budou mít tři roky na získání stavebního povolení. Následně po zahájení výstavby musí do pěti let nechat nové domy zapsat do katastru nemovitostí.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

V korupční kauze libereckých dopravců půjde před soud devět lidí a dvanáct firem

K ústeckému krajskému soudu (pobočka Liberec) míří korupční kauza libereckých dopravců. Kvůli údajným manipulacím a korupci při zadávání veřejných zakázek Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) obžaloval státní zástupce devět lidí a dvanáct firem. Viní je z podplácení, poškození finančních zájmů Evropské unie, zjednání výhody při zadávání veřejné zakázky a přijetí úplatku. ČT to sdělila náměstkyně ústecké krajské žalobkyně Kateřina Doušová. Některým obviněným hrozí až dvanáct let za mřížemi.
před 13 mminutami

Teplický soud zamítl žádost exposlance Feriho o podmíněné propuštění

Okresní soud v Teplicích zamítl žádost bývalého poslance Dominika Feriho o podmíněné propuštění z vězení. Odsouzen byl na tři roky za znásilnění dvou dívek a pokus o další znásilnění. Žádost podal po odpykání poloviny trestu. Vinu od počátku odmítal, zpochybňoval věrohodnost dívek. Podle žalobce i soudu zatím Feri neprokázal polepšení. Rozhodnutí okresního soudu není pravomocné, Feri totiž proti němu podal stížnost, o které rozhodne krajský soud v Ústí nad Labem. Státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 3 obžalovala tento týden Feriho z dalšího znásilnění.
před 3 hhodinami

Senior, který napadl Babiše holí, dostal podmínku

Pětašedesátiletý muž, který loni 1. září napadl na předvolebním mítinku v Dobré na Frýdecko-Místecku předsedu hnutí ANO Andreje Babiše francouzskou holí, dostal podmíněný trest. Navíc musí pojišťovně uhradit náklady spojené s ošetřením napadeného politika, které činí okolo tří tisíc korun. Rozhodl o tom nepravomocně soudce Okresního soudu ve Frýdku-Místku.
před 3 hhodinami

Vrátí se inverze, v neděli má silně foukat

V příštích dnech se do Česka vrátí inverzní ráz počasí. O víkendu se objeví mlhy, často i mrznoucí. Slunce se ukáže spíše jen na horách, v neděli se místy vyjasní i v nížinách. Nejvyšší teploty vystoupí lehce nad nulu. Postupně zesílí vítr, který v nárazech dosáhne během neděle rychlosti až 70 kilometrů v hodině, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
před 6 hhodinami

Kaple v Bečově se zbavuje lešení, o Velikonocích přivítá návštěvníky

Víc než šest století stará kaple v Bečově nad Teplou bude znovu přístupná veřejnosti. Právě v ní objevili v roce 1985 kriminalisté pod podlahou zakopaný jeden z největších pokladů Česka – relikviář svatého Maura. Uplynulé dva roky zde pracovali restaurátoři. V klenbě odhalili malbu svatého Matouše. Řešili také, jak se vypořádat s vlhkostí, která vnikala do zdí, či s narušenou statikou stropu. Zatímco lešení zmizí už zítra, malby si návštěvníci prohlédnou až o Velikonocích. Do té doby zůstane kaple nepřístupná.
před 6 hhodinami

Na východě Česka se může tvořit ledovka, varují meteorologové

Ve východní polovině Česka hrozí od středečního odpoledne při mrznoucím dešti ledovka. Zejména v částech Pardubického a Olomouckého kraje se může tvořit i ve čtvrtek dopoledne. Vyplývá to z aktualizované výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Při ledovce je podle meteorologů potřeba počítat s problémy v dopravě, opatrní by měli být také chodci.
včeraAktualizovánopřed 18 hhodinami

Předávali si mě jako ošatku, popsal muž záchranu z jeskyně

Jedno špatné došlápnutí v jeskyni Svážná studna v Moravském krasu o víkendu stačilo k tomu, že si zkušený speleolog a také dobrovolný hasič Václav Adamec vyzkoušel fungování záchranného systému z druhé strany. Vysvobodit se ho se zlomenou holení v neděli podařilo po více než dvaceti hodinách. Adamec se nyní zotavuje a o zkušenosti vypráví: „Ani na chvíli nešla úvaha, že bych se nahoru nedostal.“
před 18 hhodinami

Záchranky měly loni nejvíc výjezdů za patnáct let, evidují i nadužívání služby

Zdravotnická záchranná služba (ZZS) loni v Česku vyjela k více než 1,2 milionu případů. Česká televize to zjistila od ZZS jednotlivých krajů. Podle dat Národního zdravotnického informačního portálu (NZIP) jde o nejvyšší počet za posledních patnáct let. Kromě akutních stavů dál evidují záchranáři také nadužívání služby. Jako příklady uvádějí zveličování závažnosti potíží, volání kvůli dlouhodobým potížím, snahu pacienta dostat se rychleji na urgentní příjem nebo i náhradu za nedostupného praktického lékaře.
před 23 hhodinami
Načítání...