Na pražském Chodově se srazily autobusy, sedm lidí je zraněno

Na pražském Chodově se v úterý před polednem srazily dva autobusy, lehce zraněno při tom bylo sedm lidí. Nehoda se stala na zastávce v Hviezdoslavově ulici, kde přijíždějící autobus podle prvotních informací policie zřejmě nedobrzdil a narazil do jiného, stojícího autobusu. Uvedli to policejní mluvčí Jan Rybanský a mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Podle jejich prvotních informací bylo při nehodě zraněno šest lidí, zejména šlo o úrazy hlavy a nohou, později počet zraněných ale upřesnili. Poštová uvedla, že záchranáři nakonec ošetřili sedm lidí, z toho pět žen ve věku 62 až 81 let převezli do nemocnic. Všechny byly po celou dobu při vědomí a utrpěly pouze lehčí poranění, doplnila mluvčí záchranné služby.

Policie byla o nehodě informována kolem 11:40. Vedle policistů a záchranářů u ní zasahovali také hasiči. Jak uvedli na Twitteru, nikoho z autobusů ale nemuseli vyprošťovat. Na místo dorazil podle záchranářů také speciální vůz Atego, který v nepříznivém počasí může poskytnout úkryt většímu počtu lidí.