Dva zranění při výbuchu ve firmě na Vsetínsku. Příčinu šetří báňský úřad

Při výbuchu ve výrobním závodě v Jablůnce na Vsetínsku byli zraněni dva lidé. Firma vyrábí patrony do airbagů. Budova má narušenou statiku, část objektu se zřítila. Stav budovy musí posoudit statik.

Na místo výbuchu vyjeli v devět hodin ráno dobrovolní hasiči z Jablůnky a jednotka profesionálů ze Vsetína. „Nedošlo k požáru ani úniku nebezpečných látek,“ řekl mluvčí hasičů  Roman Žemlička a dodal, že při výbuchu byli zraněni dva lidé, kteří byli převezeni do nemocnice. Další dva odeslal zaměstnavatel na preventivní prohlídku k lékaři.

Podle mluvčího krajské záchranné služby Petra Olšana byla při výbuchu jedna osoba zraněná vážně. „Jde o muže ročníku narození 1976, který byl ošetřen ve Vsetínské nemocnici. Následně jej vrtulník transportoval na popáleninové centrum do Ostravy,“ řekl Petr Olšan.

Budova má podle mluvčího po výbuchu kvůli poškozeným konstrukcím narušenou statiku. Příčina výbuchu zatím není známá. „Příčinu na místě šetří báňský úřad a policie,“ řekl Roman Žemlička.  Mluvčí Českého báňského úřadu František Ševčík  řekl, že pracovníci úřadu budou zjišťovat, proč došlo k výbuchu a kde přesně. „Je to předmětem šetření, které je teprve na začátku. Teď ještě nemáme žádné informace,“ řekl František Ševčík.

K explozi došlo v areálu někdejší společnosti Indet Safety Systems, která nese od letošního června název Kayaku Safety Systems Europe. Manažer firmy Radim Spisar odmítl událost podrobněji komentovat. „Po dobu vyšetřování nejsme schopni dávat žádné bližší informace,“ řekl.

„Zjišťujeme, za jakých okolností k výbuchu došlo. Prověřujeme i možnost porušení pravidel bezpečnosti práce,“ uvedl krajský policejní mluvčí Petr Jaroš. Škodu způsobenou explozí odborníci zasahující na místě zatím nevyčíslili.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

S vyproštěním uvázlého kamionu v centru Prahy pomáhali hasiči i policisté

Spoléhal se na navigaci a skončil až v úzké ulici pod Pražským hradem. S vyproštěním uvázlého kamionu pomáhali hasiči i policisté. Ti jen v Praze řeší podobné situace každý měsíc – často proto, že řidiči nerespektují značení a slepě následují navigace. Řidič projel zákaz a úzkou Nerudovou ulicí vyjel až nahoru – jen pár desítek metrů od schodiště k Pražskému hradu. Když se snažil vycouvat, naboural do zaparkovaného auta. Pak si na pomoc zavolal policisty.
před 21 mminutami

Policisté zadrželi dospívajícího kvůli pokusu o vraždu v Praze, píší Novinky.cz

Policisté vyšetřují pokus o vraždu v Praze, podezřelým je šestnáctiletý chlapec. Uvedl to server Novinky.cz. Napadeným je zhruba šedesátiletý muž bez domova, kterého útočník pobodal. Podezřelý skončil ve vazbě.
před 1 hhodinou

I v Ostravě zůstává Idiot obrazem společnosti

Jeviště Národního divadla moravskoslezského patří knížeti Myškinovi, hlavnímu hrdinovi románu Idiot od Fjodora Michajloviče Dostojevského. Nová jevištní dramatizace vznikla přímo pro ostravskou scénu.
před 3 hhodinami

Bezobslužné prodejny zažívají boom. Ministerstvo prodloužilo program

Bezobslužné obchody se v Česku rychle rozšiřují. Především na venkově, kde nahrazují zaniklé prodejny potravin. Nabízejí nepřetržitý provoz a nižší náklady. Automatizované či hybridní prodejny podporuje také ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s kraji prostřednictvím programu Obchůdek 21+, který je prodloužen až do roku 2028.
před 5 hhodinami

Teplický soud zamítl žádost exposlance Feriho o podmíněné propuštění

Bývalý poslanec Dominik Feri zůstává ve vězení, okresní soud v Teplicích totiž ve čtvrtek zamítl jeho žádost o podmíněné propuštění. Odsouzen byl na tři roky za znásilnění dvou dívek a pokus o další znásilnění, žádost podal po odpykání poloviny trestu. Podle žalobce ani soudu zatím Feri neprokázal polepšení, zcela mu chybí sebereflexe. Někdejší politik podal proti usnesení teplického soudu stížnost, pravomocně rozhodne Krajský soud v Ústí nad Labem. Státní zástupkyně ho v úterý obžalovala z dalšího znásilnění.
11:09Aktualizovánopřed 5 hhodinami

V korupční kauze libereckých dopravců půjde před soud devět lidí a dvanáct firem

K ústeckému krajskému soudu (pobočka Liberec) míří korupční kauza libereckých dopravců. Kvůli údajným manipulacím a korupci při zadávání veřejných zakázek Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) obžaloval státní zástupce devět lidí a dvanáct firem. Viní je z podplácení, poškození finančních zájmů Evropské unie, zjednání výhody při zadávání veřejné zakázky a přijetí úplatku. ČT to sdělila náměstkyně ústecké krajské žalobkyně Kateřina Doušová. Některým obviněným hrozí až dvanáct let za mřížemi.
před 6 hhodinami

Senior, který napadl Babiše holí, dostal podmínku

Pětašedesátiletý muž, který loni 1. září napadl na předvolebním mítinku v Dobré na Frýdecko-Místecku předsedu hnutí ANO Andreje Babiše francouzskou holí, dostal podmíněný trest. Navíc musí pojišťovně uhradit náklady spojené s ošetřením napadeného politika, které činí okolo tří tisíc korun. Rozhodl o tom nepravomocně soudce Okresního soudu ve Frýdku-Místku.
před 9 hhodinami

Vrátí se inverze, v neděli má silně foukat

V příštích dnech se do Česka vrátí inverzní ráz počasí. O víkendu se objeví mlhy, často i mrznoucí. Slunce se ukáže spíše jen na horách, v neděli se místy vyjasní i v nížinách. Nejvyšší teploty vystoupí lehce nad nulu. Postupně zesílí vítr, který v nárazech dosáhne během neděle rychlosti až 70 kilometrů v hodině, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
před 12 hhodinami
Načítání...