Do Vizovic míří tisíce fanoušků tvrdé hudby, ve Zlíně musejí počítat s dopravními komplikacemi

Nahrávám video

Ve Vizovicích na Zlínsku začíná ve čtvrtek devatenáctý ročník jednoho z největších tuzemských festivalů Masters of Rock. Očekává se až pětadvacet tisíc fanoušků rockové a metalové muziky. Kvůli tomu je v pohotovosti také tamní policie, která bude dohlížet na dopravu i bezpečnost. Zaměří se také na stanová městečka kvůli riziku krádeží. Informovala o tom policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Už od středy se ve Vizovicích pohybují policisté z několika obvodních oddělení, pohotovostního a eskortního oddělení, dopravní policisté i kriminalisté. Na festivalu nebudou chybět ani policejní kynologové a jízdní policie. „Stanovými městečky budou projíždět policisté na čtyřkolkách,“ doplnila mluvčí.

Policistům budou jako součást hlídek pomáhat rovněž nováčci z Útvaru policejního vzdělávání z Holešova na Kroměřížsku. „K dispozici mají muži zákona mimo jiné techniku Letecké služby Policie České republiky, kterou budou využívat v nočních hodinách v závislosti na aktuální situaci a konkrétních podmínkách,“ přiblížila Kozumplíková.

Návštěvníci festivalu mohou narazit na problémy už při průjezdu Zlínem

Řidiče policie vyzvala k respektování dopravního značení a pokynů policistů a pořadatelů. „Parkovat lze výhradně na místech k tomu určených, kterých je v okolí areálu dostatek. Vyzýváme zejména k využití centrálního parkoviště po pravé straně s příjezdem od obce Zádveřice po takzvané staré Zádveřické,“ upozornila policejní mluvčí.

Policisté také apelují na to, aby byli opatrní i ti řidiči, kteří Vizovicemi jenom projíždějí. Lze totiž očekávat, že se bude v ulicích města pohybovat spousta chodců. „Na silnici I/49 vedoucí ze Zlína do Vizovic bude u Vizovic vybudován koridor pro chodce,“ uvedla Kozumplíková. Motoristé by měli podle ní také dodržovat stanovenou rychlost a dbát opatrnosti.

Nahrávám video

Na problémy v dopravě řidiči ve čtvrtek při cestě na festival naráželi už ve Zlíně, kde momentálně probíhá rekonstrukce rušné třídy Tomáše Bati. Tvořily se kolony aut. Doprava je tam svedena do jednoho jízdního pruhu. Práce na průtahu krajským městem budou probíhat v několika etapách.

Problémy se nevyhnuly ani lidem cestujícím hromadnou dopravou. Ředitel dopravní společnosti DSZO Josef Kocháň si myslí, že se situaci dalo předejít lepší koordinací. „Aby nedocházelo k těm nárazovým problémům, které pak padají na naše řidiče a obyvatele Zlína,“ řekl. 

Zástupci Ředitelství silnic a dálnic ale tvrdí, že se před začátkem stavby s ostatními institucemi scházeli od letošního května. „Výsledkem byla domluva mezi všemi subjekty, to znamená se zhotovitelem, dopravním podnikem, policií a krajským úřadem,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký. „My jsme z pozice města bojovali za to, aby to začalo o týden dříve, tedy v tom týdnu, kdy jsou svátky, což se nám bohužel nepodařilo,“ podotkl zlínský primátor Jiří Korec (ANO).

Doprava ve Zlíně bude ještě zřejmě komplikovanější. Nejhorší situaci vedení radnice očekává během pátku. Pak ještě v neděli a v pondělí, až se návštěvníci festivalu budou vracet domů. Zdržení čeká návštěvníky i při příjezdu na festival od Vsetína. Uzavřená je tam část hlavního tahu.

Policie varuje i před krádežemi, které jsou na festivalu běžné. Cenné věci by proto lidé neměli nechávat ve stanech a zaparkovaných autech. „Uniformovaní policisté i kriminalisté specializovaní na majetkovou trestnou činnost budou procházet stanovými městečky a hrozbu krádeží tak minimalizovat. Přesto je nutné převzít nad svými věcmi odpovědnost,“ doplnila mluvčí. 

Loni policisté za dobu konání festivalu zastavili 19 řidičů pod vlivem alkoholu a tři řidiče pod vlivem drog. Při minulém ročníku se zabývali také případem, kdy muž bodl druhého muže nožem do břicha. Napadený skončil se zraněním v nemocnici, útočník v cele. Policii dále zaměstnalo několik přestupků v dopravě a konfliktů mezi lidmi.

  • Mezi hlavní hvězdy letošního Masters of Rock patří německá thrashmetalová skupina Kreator, nizozemští symfoničtí metalisté Within Temptation, švédská rocková stálice Europe a švédská skupina Amon Amarth, která hraje melodický death metal. Na dvou pódiích vystoupí za čtyři dny osm desítek kapel.

Obyvatelé Vizovic musejí počítat s tím, že v průběhu nejbližších tří dnů budou hudební produkce končit vždy až dvě hodiny po půlnoci. „Čtyřiačtyřicet kapel ze Spojených států, Německa, Švédska, ale také Thajska a Mongolska. Během čtyř dnů asi šedesát hodin hudby,“ shrnul z místa redaktor ČT Josef Kvasnička.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Hasiče zaměstnávaly silné bouřky, některé domácnosti přišly o proud

Během odpoledne se jihovýchod a východ Česka potýkal s bouřkami. V těchto oblastech platila zpřísněná výstraha. Na jihu Moravy vyjížděli hasiči k desítkám událostí. Silný vítr lámal stromy a poničil střechu školy. Bouřka zasáhla rovněž Zlínský kraj a Vysočinu. Během odpoledne přišlo v důsledku počasí o elektřinu přes 26 200 domácností, uvedli distributoři.
včeraAktualizovánopřed 7 hhodinami

VideoKapacita popelnic přestává stačit. Ve městech u nich roste nepořádek

Ve městech roste nepořádek u popelnic a sběrných kontejnerů. V Česku každý člověk minulý rok vytřídil přes devadesát kilogramů odpadu, přesto kapacita některých popelnic přestává stačit. Typicky například v české metropoli. „Ne všechno se dá vyřešit s pomocí těch častých svozů, problém je v tom, že lidé často na ty stanoviště dávají to, co tam vůbec nepatří,“ říká mluvčí Prahy 3 Petr Habáň. Praha se snaží svozy odpadu zefektivnit i pomocí technologií. Plnou popelnici nově může hlásit speciální čidlo. Systém se zatím testuje na Praze 11 u kontejnerů na sklo. Podle radnic ale záleží hlavně na tom, jak lidé s odpadem zacházejí.
před 8 hhodinami

Dělníci v noci zbourali dva nadjezdy na Pražském okruhu, opět je průjezdný

Dělníci zbourali v noci na neděli dva nadjezdy, kvůli kterým byl od sobotního večera plánovaně přerušený provoz na Pražském okruhu mezi Slivencem a Řeporyjemi. Uzavírka byla ukončena v neděli kolem 11:00, informoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Předpokládá, že pro odpolední špičku bude cesta zprovozněna v obvyklé kapacitě.
před 17 hhodinami

Část Pražského okruhu zůstane kvůli demolici nadjezdů uzavřená do nedělního rána

V sobotu v 19:08 začala plánovaná uzavírka Pražského okruhu v úseku mezi Slivencem a Řeporyjemi. Důvodem je demolice dvou nadjezdů v ulicích K Austisu a K Zadní Kopanině. Uzavírka by měla trvat do nedělních 11:00, uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Nadjezdy nahradí silničáři novými mosty, pod nimiž bude možné rozšířit okruh ze čtyř na šest jízdních pruhů. Stávající mosty by to neumožnily.
18. 7. 2026Aktualizováno18. 7. 2026

Na Znojemsku se srazily autobusy, téměř padesát lidí utrpělo zranění

Dva autobusy s cestujícími se srazily v sobotu okolo 09:30 u Oleksovic na Znojemsku. Při nehodě utrpělo zranění 47 lidí, z toho sedm středně těžká nebo těžká. Záchranáři kvůli rozsahu nehody aktivovali traumaplán. Autobus přijíždějící od Brna vrazil do druhého, který na hlavní silnici vjížděl z vedlejší. Hlavní tah mezi Brnem a Znojmem byl kvůli nehodě pět a půl hodiny uzavřený.
18. 7. 2026Aktualizováno18. 7. 2026

Ostravský mrakodrap se začne měnit na bytovou rezidenci podle Jiřičné

V Ostravě začne v pondělí rekonstrukce takzvaného Ostravského mrakodrapu podle projektu architektky Evy Jiřičné. Budova se zvýší o dvě patra a po dokončení bude měřit 72 metrů. Ve 24 podlažích vzniknou byty. Největší obytná budova na území Ostravy byla postavena na konci 60. let. Od roku 2013 je ale kvůli nefunkčnímu opláštění a nevyhovujícím bezpečnostním parametrům prázdná.
18. 7. 2026

VideoZvýšená prašnost trápí obec na Karlovarsku, může za ni výrobna steliva

Božičany na Karlovarsku trápí zvýšená prašnost. Stojí za ní výrobna kočičího steliva, kterou provozuje společnost Sedlecký kaolin. Podnět tamních obyvatel už začala prověřovat Česká inspekce životního prostředí. Ta uvedla, že již v provozovně provedla kontrolu z hlediska ochrany ovzduší, o případných sankcích ale zatím inspekce nerozhodla. O okamžitou nápravu požádalo výrobce steliva i vedení obce.
18. 7. 2026

Bouřky postupovaly řadou míst Česka

Studená fronta přinesla do Česka bouřky. Podle radaru Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) od odpoledne postupovaly směrem od jižních Čech přes střední Čechy, Pardubický kraj nebo Vysočinu až na Moravu a do Slezska. Silně pršelo i v Praze a po 22. hodině opět v Jihočeském a Moravskoslezském kraji. Meteorologové lokálně hlásili kroupy a silné nárazy větru, kvůli nimž pro Moravu zpřísnili výstrahu. Před bouřkami na zbytku českého území platila výstraha s nízkým stupněm nebezpečí.
17. 7. 2026Aktualizováno18. 7. 2026

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.