„Udělá si na mě čas,“ říká o vztahu se slavnějším bratrem Chris Jagger. V Česku zahrál sám za sebe

4 minuty
Chris Jagger: Bratr si na mě udělá čas
Zdroj: ČT24

Chris Jagger má se svým o dost slavnějším bratrem Mickem společné nejen příjmení, ale také hudbu. Před pár dny britský hudebník svou tvorbu představil také českým posluchačům. Zahrál v komorní atmosféře pražského klubu Doupě, ale také předstoupil před dav na Václavském náměstí při koncertě na podporu Ukrajiny.

Mick Jagger je zvyklý na velká pódia. S Rolling Stones v porevoluční Praze málem zbořil Strahovský stadion. Jeho o čtyři roky mladší bratr Chris si vystačí s komornějším prostředím i sestavou. V pražském klubu Doupě vystupoval s tříčlennou kapelou. Je prý minimalista a takové koncerty mu vyhovují. „Je to větší zábava a lidi se tu snáz spojí,“ domnívá se.

Čtyřiasedmdesátiletý hudebník se ve svém životě pohyboval v různých oblastech umění a showbyznysu. Věnoval se novinařině, divadlu, herectví i návrhářství. Momentálně ho prý nejvíc naplňuje psaní. Během covidové pandemie dokončil autobiografii Talking to Myself (Mluvit sám se sebou).

„Píšu písně, poezii i prózu. Psaní je velmi kreativní. Už jsem dlouho zpěvákem, takže se už dlouho spoléhám na svůj hlas. Napsat knihu ale byla výzva. Byl to kus práce. Zdá se, že se lidem líbí. Je v ní hodně historek, humor i hodně muziky. Píšu, jak jsem v šedesátých letech navrhoval v Londýně oblečení, jak jsem odjel do Indie. Věřte nebo ne, ale byl jsem hippie. K tomu všemu dojdete, když jste na konci života,“ prozradil.

Hey Brother

Své knižní vzpomínky dal přečíst i slavnějšímu bratrovi. „Ještě to vlastně nebyla kniha. Měl jsem text v počítači. Četl jsem, že když Celine Dionová napsala memoáry, její sestra se s ní pak soudila. Říkám mu, že se soudit nechci, tak ať si radši tu knihu přečte. Měl k ní pár poznámek, ale myslím si, že se mu líbila. Píšu tam i o Rolling Stones, když jsem je poprvé viděl. Bylo to kolem roku 1964. V kapele nebyl Bill Wyman ani Charlie Watts,“ vzpomíná.

O vztahu s Mickem Jaggerem kdysi prohlásil, že je jako obousměrná ulice. „Víte, jaké to je, když máte bratry a sestry míle daleko? Nějakou dobu spolu nemluvíte a pak si zavoláte a všechno je v pořádku. Jste zase spolu,“ vysvětluje.

Loni se sourozenci sešli i ve studiu, aby natočili společnou píseň, zároveň vznikl videoklip. „Řekl jsem mu, že nemáme jedinou nahrávku, kde zpíváme společně, a že bych ji rád pořídil. Zrovna se chystal na americké turné, ale udělal si čas,“ oceňuje Chris Jagger. Skladbu Anyone Seen My Heart? zařadil na své poslední album Mixing up the Medicine. Na stejné desce věnoval svému bratrovi i píseň Hey Brother.

O Micku Jaggerovi mluvil rovněž na začátku března, kdy z pódia na Václavském náměstí podpořil koncert na pomoc Ukrajině. Prohlásil, že on i bratr budou vždycky stát za lidmi z východní Evropy, včetně Česka. Zmínil i prvního českého prezidenta Václava Havla, jehož pojilo přátelství právě s Mickem Jaggerem.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Zemřel architekt Tančícího domu Frank Gehry

Ve věku 96 let zemřel americký architekt Frank Gehry, jeden z autorů Tančícího domu na Rašínově nábřeží v Praze, píše deník The New York Times. Stalo se tak po krátkém respiračním onemocnění v jeho domě ve městě Santa Monica v Kalifornii, sdělila listu jeho spolupracovnice Meaghan Lloydová.
21:21Aktualizovánopřed 5 mminutami

Svět letos nejvíc poslouchal Bad Bunnyho či Bruna Marse, v Česku se líbí Calin

Hudební platformy zveřejňují žebříčky nejposlouchanějších skladeb a umělců za letošní rok. Nejstreamovanějším umělcem byl na Spotify vyhlášen Bad Bunny, který „sesbíral“ téměř dvacet miliard přehrání. Ze skladeb se na špici často opakují písničkové spolupráce Bruna Marse. V tuzemsku nedají posluchači dopustit na Calina či Viktora Sheena.
před 4 hhodinami

Netflix se dohodl na převzetí části Warner Bros. Discovery za 72 miliard dolarů

Americký provozovatel streamovací platformy Netflix se domluvil na převzetí části mediální skupiny Warner Bros. Discovery za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun). Společnost to oznámila v tiskové zprávě. Netflix podle dohody získá filmová studia Warner Bros. a také streamingovou divizi, včetně konkurenční platformy HBO Max.
13:51Aktualizovánopřed 5 hhodinami

Nemáme ambici být v rádiu, říkají The Ecstasy Of Saint Theresa k písni po 19 letech

Hudební skupina The Ecstasy Of Saint Theresa stvrdila svůj návrat novou skladbou po devatenácti letech. Vznikl k ní i videoklip. Uskupení patří k hlavním zástupcům české elektronické hudby. Stojí za ním hudební producent a skladatel Jan P. Muchow a zpěvačka a herečka Kateřina Winterová.
před 6 hhodinami

Čtyři země odstupují z Eurovize kvůli účasti Izraele

Španělsko, Nizozemsko, Irsko a Slovinsko odstupují ze soutěže Eurovize. Reagují tak na čtvrteční hlasování Evropské vysílací unie (EBU), díky němuž se bude moci i příštího ročníku této mezinárodní písňové soutěže účastnit Izrael. Informují o tom agentury. Izraelský prezident Jicchak Herzog rozhodnutí EBU uvítal.
před 12 hhodinami

Zemřel Theodor Pištěk. Držitel Oscara, jehož uniformy nosí Hradní stráž

Ve věku 93 let zemřel malíř a výtvarník Theodor Pištěk, informovala o tom rodina. Za kostýmy k filmu Amadeus Miloše Formana získal v roce 1985 Oscara. Spolupráce s ním mu vynesla i Césara za Valmonta. S Formanem natočil i film Lid versus Larry Flynt. Jako malíř proslul fotorealistickou malbou hlavně automobilů, letadel a strojů.
včeraAktualizovánovčera v 19:35

Pohádky tisíce a jedné noci se vrací do kin, je na ně zase vidět

Po více než půlstoletí se na filmová plátna vrací Pohádky tisíce a jedné noci. Animovaný snímek Karla Zemana prošel u příležitosti sto patnáctého výročí narození tohoto tvůrce digitálním restaurováním. Podílela se na něm i režisérova dcera Ludmila, která je spoluautorkou výtvarné podoby původního dobrodružství námořníka Sindibáda.
včera v 11:00

Soud v USA poslal do vězení lékaře, který poskytl herci Perrymu ketamin

Soud v americkém Los Angeles poslal na 2,5 roku do vězení kalifornského lékaře za nelegální poskytnutí ketaminu Matthewovi Perrymu. Herec zemřel v roce 2023 kvůli předávkování touto látkou. Doktor Salvador Plasencia se už dříve přiznal k prodeji ketaminu Perrymu v týdnech před jeho smrtí, napsala agentura AP. Lékař je prvním odsouzeným v případu, v němž figuruje celkem pět obžalovaných, informují tiskové agentury.
3. 12. 2025
Načítání...