Superman přišel o práci

Los Angeles - Krize v médiích doléhá i na superhrdiny. Clark Kent, tedy Supermanovo alter ego, v posledním vydání slavného komiksu přijde o práci v deníku Daily Planet. Nelíbí se mu, že serióznost novin ustupuje požadavkům na bulvárnost.

Okolnosti Kentova odchodu z Daily Planet jsou v komiksu, který je dílem Scotta Lobdella a výtvarníka Kennetha Rocaforta, poměrně dramatické. Před ostatními zaměstnanci deníku se pohádá s vlastníkem Daily Planet Morganem Edgem a následně z firmy odejde.

Kentovi se nelíbí, že vydavatel novin podléhá společenské poptávce po bulvárních zprávách a dává jim přednost před seriózním zpravodajstvím. Kentova partnerka a kolegyně Lois Laneová je dokonce donucena pracovat na sexuálním skandálu. Vydavatel ji rovněž tlačí, aby více psala o Supermanovi.

„To není poprvé, co Clark opustil Planet. Jeho odchod tentokrát reflektuje problémy současnosti - vyvažování novinařiny a zábavy, roli nových médií či vzestup občanské žurnalistiky,“ cituje americký deník Los Angeles Times představitele vydavatelství DC Comics.

Fanoušci Supermana se ale nemusí obávat, že by jejich hrdina skončil na podpoře v nezaměstnanosti. „Myslím, že o nic takového žádat nebude. Je spíš pravděpodobnější, že odstartuje v nových Huffington Post či Drudge Report,“ řekl deníku USA Today Lobdell s odkazem na populární americké internetové servery.