Zemřel bývalý šéf Hospodářské komory Petr Kužel. Podlehl nemoci covid-19

Ve věku 58 let zemřel v sobotu bývalý prezident Hospodářské komory České republiky (HK) Petr Kužel. Podle serveru Forbes.cz, který informaci přinesl, podlehl nemoci covid-19. V čele organizace zastupující podnikatele stál Kužel v letech 2008 až 2014. V minulosti byl i členem městského zastupitelstva na pražském magistrátu. Informaci o Kuželově úmrtí potvrdila také komora.

Kužel byl v roce 2005 zvolen nejprve viceprezidentem HK. O tři roky později vystřídal v jejím čele Jaromíra Drábka. Na sjezdu v květnu 2014 už do vedení znovu nekandidoval z rodinných důvodů. Jeho nástupcem se stal Vladimír Dlouhý.

Veřejnost se bude moci symbolicky s Petrem Kuželem rozloučit zápisem do kondolenční knihy, která bude od pondělí 1. února po dobu jednoho týdne od 10:00 do 16:00 umístěna v sídle Hospodářské komory ve čtvrtém patře pražského Florentina. Komora zároveň na svých webových stránkách umístí kondolenční knihu v elektronické podobě, sdělil za komoru Miroslav Beneš.

Od roku 1994 do roku 2014 byl zastupitelem městské části Praha 13. V letech 2005 až 2010 zasedal v celopražském zastupitelstvu.

V minulosti Kužel čelil žalobě, že Hospodářskou komoru údajně obohatil o 480 tisíc korun za pořádání seminářů, které se nikdy neuskutečnily. V říjnu 2019 však byl obžaloby zproštěn.

Hospodářská komora je největším zástupcem podnikatelů, sdružuje 16 tisíc členů organizovaných v šedesáti komorách a 127 svazech, asociacích, klastrech a řemeslných ceších. Podnikatelům je k dispozici ve více než sedmdesáti městech po celém Česku.