TÉMA

Dálnice D11

D11 mezi Trutnovem a polskou hranicí má platné stavební povolení. Kupka zamítl námitky ekologického hnutí
Budování nového úseku dálnice D11 mezi Trutnovem a státní hranicí s Polskem by mohla začít 19. prosince, stavební povolení je pravomocné. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) zamítl rozklad ekologického hnutí Dětí Země. Na webu o tom informoval resort dopravy a šéf Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl. Děti Země stavební povolení napadly čtyřmi námitkami. Týkaly se evidence činnosti biologického dozoru, způsobu měření intenzity hluku při zkušebním provozu, zásahu dálnice do okraje lesa a stanoviska posouzení vlivu na životní prostředí EIA.
1. 12. 2023|
Českou dálnici mají historicky poprvé stavět Poláci, stavbu D11 ale brzdí ekologičtí aktivisté
I přes podaný rozklad ke stavbě dálnice D11 mezi Královcem a Trutnovem je polská firma Budimex připravená začít s pracemi 19. prosince. Čeká se ale na vyjádření komise, která se zabývá námitkami ekologického hnutí Děti Země. Jedná se mimo jiné o vedení ekologického deníku, o situaci na stavbě a následně také měření intenzity hluku.
28. 11. 2023|
Na konci roku bude v Česku ve výstavbě 210 kilometrů dálnic, řekl Mátl
Koncem letošního roku bude v Česku rozestavěných rekordních víc než 210 kilometrů dálnic, ze základní dálniční sítě chybí dobudovat zhruba 650 kilometrů. Řekl to šéf Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl. Věří, že hotovo by mohlo být do deseti let. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) uvedl, že příští rok se otevře 118 kilometrů nových dálničních úseků a spustí se výstavba 93 kilometrů dálnic. O financování výstavby chce jednat s opozicí.
10. 11. 2023, Aktualizováno10. 11. 2023 21:08|
U Náchoda začal archeologický průzkum, poslední krok před dlouho očekávanou stavbou obchvatu
Začal archeologický průzkum na trase budoucího obchvatu Náchoda. Samotná stavba, na kterou místní obyvatelé i projíždějící řidiči čekají desítky let, by měla začít vznikat napřesrok. Ředitelství silnic a dálnic již má stavební povolení, zbývá mu ještě vybrat zhotovitele.
10. 11. 2023|
Dálnice D3 a D11 mají blíže k dostavbě. Rozhodnutí úřadu a soudu ukončila spory
Úřady podnikly v úterý důležité kroky, které by měly přiblížit dostavbu dvou úseků českých dálnic. Po vyvlastnění čerpací stanice na LPG u Tábora, o němž rozhodl jihočeský krajský úřad, bude možné dokončit obchvat města, který je součástí dálnice D3. Ostravský krajský soud zamítl žalobu proti územnímu rozhodnutí pro stavbu dálnice D11 od Jaroměře k Trutnovu.
24. 10. 2023|
Polská rychlostní silnice už ústí na hranicích u Královce. V Česku zatím navazuje pole
Polští silničáři otevřeli příhraniční úsek rychlostní silnice S3 mezi Kamiennou Górou a Lubawkou. Je zatím zcela izolovaný. Na severu mu zatím chybí napojení na zbytek S3, která vede až do Štětína, na jihu pak není ani česká dálnice D11, která má v budoucnu navázat. V Česku je ale navíc rozkopaná i silnice I/16 od pohraničního Královce do Trutnova, na kterou by auta měla sjíždět, dokud nebude česká dálnice hotová.
29. 9. 2023|
Po nehodě bagru byla na dvě a půl hodiny uzavřena část D11 v obou směrech
Dálnici D11 na 31. kilometru ve směru na Hradec Králové zablokovala ve středu odpoledne nehoda bagru, která se stala při stavebních pracích. Bagrista zapomněl sklopit rameno a narazil jím do mostu, utrpěl lehké zranění. Most i úsek dálnice mezi 25. a 35. kilometrem byly neprůjezdné. Ve směru na Prahu byl provoz plně obnoven kolem 15:00, v opačném směru začala auta jezdit jedním pruhem, řekla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.
30. 8. 2023, Aktualizováno30. 8. 2023 16:39|
Trutnovsko chystá radary i cyklostezky. Připravuje se na provoz polské rychlostní silnice S3
Obce na Trutnovsku se připravují na spuštění polské rychlostní silnice S3. Obávají se, že na příhraničních silnicích v Čechách výrazně vzroste doprava. Obce a města tak plánují výstavbu radarů, ale také chodníků nebo cyklostezek.
12. 8. 2023|
Prázdniny v kolonách jsou na některých dálnicích už pravidlem. I ve volných měsících zdržují opravy na D1, D5 i D11
Jet o prázdninách na dovolenou po dálnici může být pohodlné a rychlé, anebo naopak velmi zdlouhavé – to když se na dálnici pracuje a místo plynulé jízdy stotřicítkou se popojíždí krokem. Údaje telematických systémů ukazují, že letos není problematických míst, kde se tvoří kolony, mimo velká města mnoho. Jsou však chronické. Podle Ředitelství silnic a dálnic by se to ale mělo brzy zlepšit i na nich.
23. 7. 2023|
Silničáři začali u hradeckých Svobodných Dvorů stavět protihlukové stěny. Mají ale zpoždění
Po obou stranách dálnice D11 v Hradci Králové u Svobodných Dvorů se staví tři kilometry protihlukových stěn. Ředitelství silnic a dálnic tak se zpožděním plní slib, který spolkům a obyvatelům západního okraje Hradce dalo před pěti lety. Výstavba stěn vyjde na 97,5 milionu korun bez daně, hotovo by mělo být do podzimu.
4. 7. 2023|
Slunce zapadlo, jim ale práce teprve začíná. Nočních oprav dálnic kvůli silnému provozu přibývá
Stále silnější provoz na dálnicích kolem velkých měst nutí silničáře k opravám v nočních hodinách. Aktuálně provádějí až čtvrtinu údržby za tmy, i když je to dražší. Teď například na D11 u Nymburka.
28. 5. 2023|
Tendr na dostavbu D11 z Trutnova k hranicím se protahuje. Polsko svou část otevře už letos
Tendr na dostavbu dálnice D11 ve východních Čechách se protahuje. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už poněkolikáté posunulo termín nabídek na stavbu. Zakázka se týká posledního úseku z Trutnova až k polským hranicím. ŘSD slibuje, že dálnici vybuduje včas. Stavbu má v plánu zahájit ještě v letošním roce. Polská strana však svoji část dálnice otevře mnohem dříve.
10. 5. 2023|
Pavel se v Polsku setkal s premiérem Morawieckým. Navštívil i Rzeszów, odkud proudí pomoc na Ukrajinu
Nový český prezident Petr Pavel v pátek zakončil dvoudenní návštěvu Polska. Ráno se setkal s polským premiérem Mateuszem Morawieckým, později navštívil centrum Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž Frontex. Odpoledne dorazil také do polského a amerického logistického centra na letišti Rzeszów-Jasionka, z nějž proudí na Ukrajinu většina západní pomoci včetně té vojenské.
17. 3. 2023, Aktualizováno17. 3. 2023 19:07|
Po zákazu průjezdu Lázněmi Bohdančem příliv kamionů v oblasti neustal, jen se přesunuly do okolních vesnic
Starostům obcí na Pardubicku už dochází trpělivost s nárůstem kamionové dopravy. Nejvíce množství nákladních aut vzrostlo ve vesnicích kolem Lázní Bohdanče. Přímo přes lázeňské město totiž kamiony jezdit nesmí, a tak si cestu k dálnici D11 zkracují právě přes obce v okolí.
14. 3. 2023|
Krajský úřad zamítl odvolání proti územnímu rozhodnutí na stavbu dálnice z Jaroměře do Trutnova
Krajský úřad Královéhradeckého kraje zamítl odvolání proti územnímu rozhodnutí na stavbu dálnice D11 v úseku z Jaroměře do Trutnova. Po uplynutí lhůty patnácti dnů nabude rozhodnutí právní moci. V prosinci 2021 se proti němu odvolal jeden majitel pozemků v Hajnici, v jejíž blízkosti má dálnice vést.
20. 2. 2023|
ŘSD chce postavit krátký úsek dálnice u polských hranic. Místní se obávají husté dopravy
Obce na Trutnovsku se obávají zahlcení dopravou z Polska. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce totiž příští rok začít stavět tři kilometry dálnice D11 těsně u státních hranic. Krátký úsek má navázat na hotovou polskou dálnici a dopravu v Česku převést na silnici první třídy. Provizorní sjezd by měl být v katastru Královce, místní jsou však proti.
19. 12. 2022|
Ústavní soud odmítl stížnost Kučery kvůli vyvlastnění pozemku pro D11 u Jaroměře
Ústavní soud odmítl stížnost Františka Kučery kvůli vyvlastnění pozemku potřebného pro stavbu dálnice D11 mezi Smiřicemi a Jaroměří na Náchodsku. Nevyhověl ani připojeným návrhům za zrušení částí liniového zákona a zákona o vyvlastnění. Kučera neúspěšně uplatňoval před správními soudy a znovu před Ústavním soudem řadu námitek. Ústavní soudci jeho stížnost označili za zjevně neopodstatněnou, vyplývá z usnesení v databázi soudu.
7. 11. 2022|
Na opravený most v Kolíně už mohou i kamiony. Jezdí se všemi čtyřmi pruhy
V Kolíně v úterý otevřeli zrekonstruovaný Nový most přes Labe, řidiči mohou využívat všechny čtyři pruhy, a vrátily se na něj i kamiony. Most, který byl v havarijním stavu, opravovali stavbaři z firem Strabag a Porr po polovinách od loňského května. Řidiči jezdili pouze ve dvou pruzích, nákladní auta musela objížďkami. Práce na zhruba půl kilometru dlouhém přemostění vyšly na čtyři sta milionů korun, financoval je Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI).
1. 11. 2022|
Dálnice D11 a D35 před Hradcem jsou opravené. Práce přišly na téměř čtvrt miliardy
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pátek dokončilo opravu 17 kilometrů dálnic D11 a D35 před Hradcem Králové. Stavbaři na nich vyměnili asfaltový povrch, který byl na nejstarších úsecích položen před šestnácti lety, uvedl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Oprava přišla na 245 milionů korun bez daně. Šlo o nejrozsáhlejší plošnou rekonstrukci dálničního povrchu v republice v letošní stavební sezoně.
7. 10. 2022|
Stavba úseku D11 z Jaroměře do Trutnova zřejmě nabere zpoždění. Kvůli odvolání proti územnímu rozhodnutí
Zcela zablokované je pokračování stavby dálnice D11, konkrétně dvacetikilometrového úseku z Jaroměře do Trutnova. Krajský úřad v Hradci Králové řeší odvolání proti územnímu rozhodnutí, které stavební úřad ve Dvoře Králové nad Labem vydal vloni v listopadu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) proto nemůže vykupovat pozemky.
3. 10. 2022|
Začaly práce na obchvatu Jaroměře. Stavba za 688 milionů korun má být hotová za dva roky
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve čtvrtek odpoledne oficiálně zahájilo dlouho připravovanou stavbu obchvatu dvanáctitisícové Jaroměře na Náchodsku. Obchvat po severním okraji města odvede z Jaroměře tranzitní dopravu ve směru z Hradce Králové na Náchod a Polsko. Řidičům by měl začít sloužit v roce 2024. Obchvat postaví společnost Metrostav Infrastructure za 688 milionů korun bez daně. Předpokládaná cena před soutěží byla 863 milionů korun.
22. 9. 2022, Aktualizováno22. 9. 2022 17:49|
Začala velká rekonstrukce dálnice D11. Řidiče čekají komplikace
V pondělí odstartovala oprava dálnice D11 a navazující části D35. Jde o největší rekonstrukci od dokončení v roce 2006. Pro řidiče cestující z Prahy na východ Čech to znamená zdržení, uzavřen totiž bude vždy jeden jízdní pás. Silničáři na dálnicích vymění asfaltový povrch, omezení budou trvat do 7. října letošního roku. Ředitelství silnic a dálnic se podle svých slov snažilo, aby komplikace v dopravě byly co nejmenší.
22. 8. 2022|
Dostavba dálnice D11 k hranicím se zpozdí. Polská S3 už zatím bude hotová
Dálnice D11 měla být hotová už za dva roky, k polským hranicím se ale dostane nejdříve v roce 2027. Navazující polská rychlostní silnice, kterou už tamní dělníci budují, tak bude čekat u Královce na připojení k české straně minimálně tři roky. Potvrdili to ministři dopravy obou zemí.
15. 7. 2022|
Úsek Pražského okruhu u Běchovic získal pravomocné územní rozhodnutí, začne výkup pozemků
Úsek Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1 má platné územní rozhodnutí. Pravomocně ho potvrdil jihočeský krajský úřad, který případ řešil kvůli námitkám na možnou podjatost pražského magistrátu. Silničáři tak mohou začít s výkupem pozemků pro stavbu, měla by být zahájena v roce 2024. Informovalo o tom Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
15. 6. 2022, Aktualizováno15. 6. 2022 16:02|daz