V obou směrech se řidičům uzavřela dálnice D1 u Humpolce. Otevře se zase v neděli dopoledne

Dálnice D1 je od sobotních 19 hodin uzavřena v obou směrech kvůli bourání dvou dálničních nadjezdů mezi exity 81 Koberovice a 90 Humpolec. Po objízdných trasách řidiči budou jezdit do nedělních devíti hodin. Přestavba nadjezdů je součástí oprav tohoto úseku dálnice s rozšířením vozovky o 75 centimetrů na obou stranách.

Objízdné trasy pro menší auta se liší podle jízdního směru. Ve směru na Brno musí sjíždět na regionální silnice u Koberovic a na D1 se vrátí v Humpolci. Pro osobní auta jedoucí na Prahu vede objízdná trasa od Humpolce kolem Ledče nad Sázavou k exitu 66 Loket, kde se vrátí na dálnici.

Vozy těžší než 12 tun musí zavřený úsek D1 obousměrně objíždět mezi exity Mirošovice a Humpolec po silnicích I/3 a I/19 kolem Tábora.

„Vozidla z dálnice svedli policisté na vyznačené objízdné trasy, po kterých budou jezdit až do nedělního rána. Situaci na D1 i na objízdných trasách budeme celou noc monitorovat,“ přiblížila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Opravy úseku D1 Koberovice – Humpolec za více než miliardu korun provádí pro Ředitelství silnic a dálnic od loňského podzimu firma Eurovia CS. Práce potrvají do listopadu 2021.