Muž prodával falešné vstupenky. Lidé si od něj koupili lístky na Nohavicu i skupinu Kryštof

Desítky lidí si koupily falešné vstupenky na údajný koncert Jaromíra Nohavici, který se měl konat v hostinci v Bystrovanech u Olomouce. Lístky prodával muž, který v restauraci pracoval. Kromě koncertu Jaromíra Nohavici prodal falešné lístky na skupinu Kryštof nebo Jakuba Smolíka. Po muži již pátrá policie.

Video Podvodník prodával vstupenky
video

Podvodník prodával vstupenky

Na údajný koncert Jaromíra Nohavici přijely do hostince v Bystrovanech u Olomouce desítky lidí. Ovšem místo hudebníka se dostavili policisté. „Například Alena Paseková sem jela sto kilometrů až z Krnova,“ popsala redaktorka ČT Monika Fleischmannová. „Dostali jsme lístky jako vánoční dárek od syna,“ uvedla podvedená žena.

Hana Trnečková to do sálu měla daleko blíž, je přímo z Bystrovan. Jenže nakoupila celkem patnáct lístků. „Mám v tom přes deset tisíc korun. Měl vystoupit Nohavica, v prosinci Kryštof, v únoru Petr Bende a Bohouš Josef a v dubnu Jakub Smolík,“ zmínila.

Muž se má dopouštět trestné činnosti opakovaně

O tom, že koncert nebude, informoval starosta Bystrovan místní obyvatele obecním rozhlasem den předem. Po prodejci falešných lístků policie pátrá kvůli majetkové trestné činnosti už tři roky.

Údajnému organizátorovi koncertů lidé v Bystrovanech věřili. Přistěhoval se sem před rokem a půl a podle zjištění České televize několik menších kulturních akcí skutečně pořádal. Nyní už ale telefon nezvedá. Lidem, kteří se mu předtím dovolali, sdělil, že míří na ozařování.