Policie uzavřela vyšetřování útoku na tenistku Petru Kvitovou. Obviněný zůstane ve vazbě

Policie v srpnu dokončila vyšetřování útoku na tenistku Petru Kvitovou. Státní zástupce začal pracovat na sepisování obžaloby. Zpravodajskému serveru iDNES.cz to řekla prostějovská soudkyně Adéla Pluskalová. Obviněnému muži soud v úterý prodloužil vazbu. Policie útočníka dopadla a obvinila v květnu, ten útok popírá.

Petra Kvitová
Zdroj: ČTK/AP Autor: Mike Groll

„Vazební důvody stále trvají, byly ještě zesíleny těmi vyšetřovacími úkony, které byly provedeny (Kvitová při rekognici útočníka poznala a označila) a které podle mého názoru prozatím dostatečně odůvodňují podezření, že skutek spáchal právě obviněný. Rozhodla jsem, že obviněného nadále ponechávám ve vazbě,“ řekla serveru Pluskalová.

Muž byl v květnu obviněn z trestného činu vydírání a prostějovský okresní soud ho vzal do vazby. V případě odsouzení mu hrozí až dvanáctileté vězení.

Případ napadení dvojnásobné wimbledonské vítězky olomoucká krajská policie vyšetřovala jako vydírání, loni v listopadu ho odložila. Letos jej znovu otevřel útvar policejního prezidia. Podle informací médií jde o muže s vazbami na olomouckou drogovou scénu, v minulosti byl odsouzen kvůli útokům na seniory.

Kvitová podstoupila složitý chirurgický zákrok

Útočník Kvitovou přepadl 20. prosince 2016, tenistka utrpěla vážné poranění levé ruky. Podrobila se komplikované operaci šlach všech prstů a několika nervů v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou.

Rekonvalescence trvala řadu měsíců, na turnaje se vrátila loni v květnu při French Open. Nyní znovu patří ke světové elitě, na US Open bude nasazena jako číslo pět. 

Kauzu policisté původně vyšetřovali jako těžké ublížení na zdraví, později ji překvalifikovali na zločin vydírání, za což hrozí pět až dvanáct let vězení. Podle vedoucího odboru obecné kriminality Jana Lisického pachatel zřejmě netušil, že útočí na tenisovou hvězdu. Vyloučil již dříve také, že by si Kvitová zranění způsobila sama.

Video Události
video

Události: Kvitová poděkovala vyšetřovatelům