Přerov udělil cirkusu pokutu za veřejnou promenádu slonů. Na náměstí pili z kašny, podle úřadu šlo o týrání

Veřejné vystoupení slonů, kteří se začátkem května volně procházeli po Přerově, skončilo pokutou. Magistrát města uložil pořadateli z cirkusu Humberto pokutu ve výši šesti tisíc korun. ČT to potvrdila mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Sloni pochodují Přerovem
Zdroj: ČTK Autor: Alena Horáková

Rozhodnutí ze strany magistrátu padlo téměř po třech měsících. „Pořadateli veřejného vystoupení slonů, kteří se promenádovali po Přerově, byla zatím nepravomocně uložena pokuta za spáchání přestupku. Jedná se o pokutu ve výši 6 tisíc korun, která směřuje k pořadateli tohoto defilé Hynku Navrátilovi z cirkusu Humberto,“ uvedla Chalupová. Přestupek spočívá v týrání zvířat.

Sloni hostujícího cirkusu se po městě volně procházeli 3. května. Celé vystoupení vzbudilo podle mluvčí rozruch mezi lidmi i zájem policie. Při cestě na náměstí a zpět totiž zablokovali kruhový objezd a způsobili podle strážníků chaos v dopravě. Chovatelé na procházce doprovodili slony z parku Michalov až na centrální náměstí TGM, kde zvířata uprostřed pila z kašny. Pracovníci cirkusu vyvedli slony do města zřejmě proto, aby si udělali reklamu na svá představení.

Podnět k projednání přestupku a odborné vyjádření podala Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Olomoucký kraj. Následně přešla celá záležitost do rukou úředníků na magistrátu.

Volná promenáda nebyla v květnu jedinou sloní kuriozitou. Tentýž měsíc totiž veterinární správa řešila v Kutné Hoře také případ slonice, kterou vzali pracovníci cirkusu osprchovat do myčky pro auta. Přestože prohlídka zvířete neprokázala žádný problém, upozornila veterinární správa, že by se podobná věc neměla opakovat.