Policie našla pohřešovaného olomouckého radního. Prý je v zahraničí

Policie dnes odvolala pátrání po olomouckém radním Miroslavu Petříkovi (ČSSD), který byl od začátku května nezvěstný. Osmačtyřicetiletý muž byl v pořádku vypátrán a podle informací, které získala ČTK z neoficiálních zdrojů, by měl být Petřík v zahraničí. 

„Pohřešovaný muž byl v pořádku vypátrán. Rodina byla o jeho nalezení informována. Na osobě nebyl spáchán žádný trestný čin. Bližší informace k tomuto případu nebudeme poskytovat,“ uvedla krajská policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Petřík v neděli 6. května odešel z místa svého bydliště v Olomouci neznámo kam a od té doby o sobě nepodal zprávu. Pátrání po zmizelém politikovi policie vyhlásila 11. května, poté co nedal o sobě nikomu včetně rodiny vědět, nepřišel do práce a zrušil schůzky. Podle policie byl spatřen v Brně tři dny po odchodu z domova.

Spekulace: Sporné zakázky i skrýš v programu chránícím svědky

Regionální média spekulovala o tom, že by Petříkovo zmizení mohlo souviset s prověřováním veřejných zakázek na protipovodňová opatření v Olomouci. Hanácký večerník přišel s hypotézou, že Petřík mohl být zařazen do programu na ochranu svědků. Policie ale následně zopakovala, že po Petříkovi pátrá.

Místopředseda krajského výkonného výboru ČSSD Petřík měl kandidovat za stranu v komunálních volbách v Olomouci, navržen byl na čtvrté místo. Podle deníku MF Dnes již straníci rozhodli o stažení jeho jména, konečnou podobu kandidátky tento týden schválí místní ČSSD. Představenstvo Technických služeb města Olomouce jej odvolalo z funkcí v městské firmě 11. června, důvodem byla jeho dlouhodobá nepřítomnost v zaměstnání.