Návrhy studia petrjanda/brainwork na revitalizaci náplavky

Náplavka bude mít do konce roku nové toalety i kavárny. Úpravy začínají, nájemci protestují

Začíná rekonstrukce náplavky na Rašínově nábřeží v Praze. Úpravy se budou týkat především nevyužitých „kobek“ v nábřežní zdi, které dříve sloužily jako technická zázemí či sklady. Nově z nich mají být toalety, kavárny a galerie s výstavními prostory. Provoz náplavky bude tak v letních měsících omezen. Radnice uzavře tři provozovny i část prostoru před nimi. 

 

Postup města se nelíbí zástupcům firmy Bajkazyl, která na náplavce provozuje bar a servis s půjčovnou kol. Letní opravy podle nich umrtví život na náplavce. Práce potrvají do konce listopadu. Rekonstruovat se budou i inženýrské sítě, prostor kolem řeky má být doplněn o lavice a odpadkové koše.

Praha plánuje postupnou rekonstrukci všech náplavek, v únoru začaly opravy náplavky na Hořejším nábřeží. Do roku 2020 chce město do úprav náplavek investovat zhruba 225 milionů korun.

Náplavky se v sezoně proměňují v místo společenského setkávání a navštěvují je tisíce lidí. Po pravém břehu navíc vede páteřní cyklostezka A2. Ve správě má náplavky městská firma Trade Centre Praha. 

Podívejte se v galerii, jak v létě žije pražská náplavka a jak se liší dva protější břehy Vltavy: