CEFC koupila podíl v Canaria Travel, chce se soustředit na čínské turisty

Společnost CEFC Group (Europe) Company získala podíl 49,99 procenta v cestovní kanceláři Canaria Travel. Na manažerském vedení cestovní kanceláře, jejíž loňské tržby činily 487 milionů korun, se ale nic nezmění. 

CEFC koupila podíl od Unimex Group a EH Group, většinový podíl bude v CK nadále přes společnost TO - Servis držet podnikatelka Lenka Viková. CEFC již vlastní menšinový podíl například i v aerolinkách Travel Service, kterou ovládá skupina Unimex.

Akcionáři Canaria Travel se nyní budou společně podílet na jejím dalším rozvoji. Akvizice podílu v cestovní kanceláři specializující se na Kanárské ostrovy umožní skupině CEFC posílit aktivity v turistickém ruchu a rozšířit nabídku pro klienty společností skupiny.

„CEFC vidí ve vstupu do Canaria Travel další příležitost pro rozvoj své divize cestovního ruchu, který patří mezi jedny z jejích domén v byznysu skupiny v Evropě,“ uvedla výkonná viceprezidentka CEFC Group (Europe) Company Marcela Hrdá.

CEFC chce vytvořit lákavé okruhy pro čínské turisty

Akvizice podle ní také navazuje na aktivity CEFC v letectví a zapadá do záměrů skupiny na vytvoření nabídky turistických okruhů po zajímavých destinacích pro turisty z Číny. Za klíčové označila v cestovním ruchu kapitálový vstup do leteckého přepravce Travel Service, investici do skupiny Invia Group, která působí v sedmi zemích, nebo koupi pětihvězdičkových hotelů Mandarin Oriental Prague, Le Palais Art Hotel Prague či Motelu One v sousedství Florentina.

Čínská společnost CEFC si jako sídlo svých evropských aktivit vybrala Českou republiku, kde nyní zaměstnává přes čtyři tisíce lidí. Dosud zde uskutečnila investice za 36 miliard korun a výše dokončovaných investic je 17 miliard korun. V Česku koupila podíly například v aerolinkách Travel Service, kapitálově vstoupila do J&T Finance Group, ovládá Pivovary Lobkowicz Group a je majoritním vlastníkem fotbalové Slávie.

Travel Service patří do skupiny Unimex Group, kterou vlastní podnikatelé Jiří Šimáně a Jaromír Šmejkal. Travel Service, který na trhu působí od roku 1997, je lídrem v charterové dopravě v ČR, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku. Firma také ovládne většinový podíl v Českých aeroliniích.