Kolumbijský narkobaron zemřel v nemocnici - ale rukou vraha

Madrid - Jeden z nejznámějších kolumbijských narkobaronů Leonidas Vargas je po smrti. Nezemřel ale v přestřelce s policií, nestal se ani obětí války drogových gangů. Neznámý útočník jej ve čtvrtek popravil ve spánku v madridské nemocnici Doce de Octubre, kde se Vargas léčil z vážného plicního onemocnění. Není jasné, zda byl bývalý drogový boss pod policejní ochranou.

Pokoj s Vargasem sdílel ještě jeden pacient. Ten podle španělských médií uvedl, že do místnosti vstoupil muž a zeptal se ho, zda je Vargas. Když pacient odpověděl, že není, vytáhl neznámý střelec pistoli a Kolumbijce na vedlejší posteli zastřelil.

V 80. letech minulého století rozjel Vargas, který dříve spolupracoval s dalším známým kolumbijským drogovým bossem Pablem Escobarem, vlastní obchod s kokainem. Kolumbijský soud ho v roce 1995 poslal na 26 let za mříže, ale v roce 2002 byl propuštěn.

Španělské úřady ho zatkly v roce 2006, když měl u sebe falešný venezuelský pas. Nyní ho čekal soud v souvislosti se zadržením 500 kilogramů kokainu. Zahájení procesu se zpožďovalo a Vargas byl nakonec propuštěn, podle španělských médií kvůli plicní chorobě.