Škoda na vyhořelé krkonošské chatě Klárka dosahuje 4,5 milionu

Horní Malá Úpa - Škoda, kterou způsobil páteční požár apartmánového domu Klárka v Horní Malé Úpě na Trutnovsku, se vyšplhá zřejmě až na 4,5 milionu korun, jak potvrdil provozovatel objektu Jaroslav Jirotka. Objekt je pojištěný, oprava poškozené části začne až během léta, dodal.

„Zimní sezona pro nás určitě končí, dům je napůl zdevastovaný. Je to katastrofa, to si nikdo neumí představit,“ prohlásil Jirotka. Chata nabízela ubytování ve čtveřici apartmánů, její kapacita byla na zimní sezonu zamluvena na zhruba 90 procent. Podle Jirotky by mohla být příčinou požáru závada na elektroinstalaci. Policie a hasiči ve vyšetřování příčin vzniku požáru zatím pokračují.

Na místo požáru vyjeli hasiči v pátek po jedné hodině odpolední. Cestu k objektu jim přitom musela upravit sněhová fréza. Podle mluvčí královéhradeckých hasičů požár vypukl v pokoji pro personál ve druhém nadzemním podlaží. „Požár zpozorovala uklizečka, která po úklidu pokojů otevřela dveře a vyvalil se hustý kouř. Kvůli zakouřené chodbě žena vyběhla po schodech do vyššího patra, odkud skočila z okna do sněhu,“ vysvětlila mluvčí.

Žena vyvázla bez zranění, stejně jako sedm ubytovaných rekreantů, kteří byli v době vypuknutí požáru na sjezdovce. „Poskytli jsme jim náhradní ubytování,“ doplnil Jirotka. Hasičům, kteří zasahovali ve sněhové vánici a mrazivém počasí, se podařilo požár dostat pod kontrolu kolem třetí hodiny odpoledne. Plameny poškodily část prvního podlaží, kde je byt majitele penzionu, chodbu s pěti pokoji pro hosty a stropní konstrukci, řekla mluvčí hasičů.

Od požáru chátrající Petrovy boudy se podle hasičů jedná o největší požár na hřebenech nejvyšších českých hor.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

S vyproštěním uvázlého kamionu v centru Prahy pomáhali hasiči i policisté

Spoléhal se na navigaci a skončil až v úzké ulici pod Pražským hradem. S vyproštěním uvázlého kamionu pomáhali hasiči i policisté. Ti jen v Praze řeší podobné situace každý měsíc – často proto, že řidiči nerespektují značení a slepě následují navigace. Řidič projel zákaz a úzkou Nerudovou ulicí vyjel až nahoru – jen pár desítek metrů od schodiště k Pražskému hradu. Když se snažil vycouvat, naboural do zaparkovaného auta. Pak si na pomoc zavolal policisty.
před 51 mminutami

Policisté zadrželi dospívajícího kvůli pokusu o vraždu v Praze, píší Novinky.cz

Policisté vyšetřují pokus o vraždu v Praze, podezřelým je šestnáctiletý chlapec. Uvedl to server Novinky.cz. Napadeným je zhruba šedesátiletý muž bez domova, kterého útočník pobodal. Podezřelý skončil ve vazbě.
před 1 hhodinou

I v Ostravě zůstává Idiot obrazem společnosti

Jeviště Národního divadla moravskoslezského patří knížeti Myškinovi, hlavnímu hrdinovi románu Idiot od Fjodora Michajloviče Dostojevského. Nová jevištní dramatizace vznikla přímo pro ostravskou scénu.
před 4 hhodinami

Bezobslužné prodejny zažívají boom. Ministerstvo prodloužilo program

Bezobslužné obchody se v Česku rychle rozšiřují. Především na venkově, kde nahrazují zaniklé prodejny potravin. Nabízejí nepřetržitý provoz a nižší náklady. Automatizované či hybridní prodejny podporuje také ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s kraji prostřednictvím programu Obchůdek 21+, který je prodloužen až do roku 2028.
před 5 hhodinami

Teplický soud zamítl žádost exposlance Feriho o podmíněné propuštění

Bývalý poslanec Dominik Feri zůstává ve vězení, okresní soud v Teplicích totiž ve čtvrtek zamítl jeho žádost o podmíněné propuštění. Odsouzen byl na tři roky za znásilnění dvou dívek a pokus o další znásilnění, žádost podal po odpykání poloviny trestu. Podle žalobce ani soudu zatím Feri neprokázal polepšení, zcela mu chybí sebereflexe. Někdejší politik podal proti usnesení teplického soudu stížnost, pravomocně rozhodne Krajský soud v Ústí nad Labem. Státní zástupkyně ho v úterý obžalovala z dalšího znásilnění.
11:09Aktualizovánopřed 5 hhodinami

V korupční kauze libereckých dopravců půjde před soud devět lidí a dvanáct firem

K ústeckému krajskému soudu (pobočka Liberec) míří korupční kauza libereckých dopravců. Kvůli údajným manipulacím a korupci při zadávání veřejných zakázek Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) obžaloval státní zástupce devět lidí a dvanáct firem. Viní je z podplácení, poškození finančních zájmů Evropské unie, zjednání výhody při zadávání veřejné zakázky a přijetí úplatku. ČT to sdělila náměstkyně ústecké krajské žalobkyně Kateřina Doušová. Některým obviněným hrozí až dvanáct let za mřížemi.
před 6 hhodinami

Senior, který napadl Babiše holí, dostal podmínku

Pětašedesátiletý muž, který loni 1. září napadl na předvolebním mítinku v Dobré na Frýdecko-Místecku předsedu hnutí ANO Andreje Babiše francouzskou holí, dostal podmíněný trest. Navíc musí pojišťovně uhradit náklady spojené s ošetřením napadeného politika, které činí okolo tří tisíc korun. Rozhodl o tom nepravomocně soudce Okresního soudu ve Frýdku-Místku.
před 10 hhodinami

Vrátí se inverze, v neděli má silně foukat

V příštích dnech se do Česka vrátí inverzní ráz počasí. O víkendu se objeví mlhy, často i mrznoucí. Slunce se ukáže spíše jen na horách, v neděli se místy vyjasní i v nížinách. Nejvyšší teploty vystoupí lehce nad nulu. Postupně zesílí vítr, který v nárazech dosáhne během neděle rychlosti až 70 kilometrů v hodině, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
před 13 hhodinami
Načítání...