Ředitelka mateřské školy se starala o děti opilá

Ředitelka mateřské školy v Jiřicích u Miroslavi se včera starala o děti opilá. Přes jedno promile v krvi prokázala dechová zkouška. Případem se zabývá policie. Jestli ženu obviní z ohrožení pod vlivem návykové látky bude jasné až poté, co budou známy výsledky krevních testů.

O prázdninách je ve školce v Jiřicích omezený provoz. Učitelky se tam starají o dvanáct dětí. Rodiče, kteří včera děti do školky přivedli, si všimli, že se ředitelka, jež byla ten den s dětmi ve třídě, nechová standardně a upozornili na to starostku obce. „Na popud rodičů jsem se vypravila do školky a také se mi to chování nezdálo. Zavolala jsem proto policii,“ popisuje situaci starostka Jiřic u Miroslavi Magda Hladíková (KSČM).

Přivolaná policejní hlídka udělala dechovou zkoušku. „Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní, v souvislosti s tím jsme udělali i odběr krve. Výsledek odběru budeme znát zhruba za čtrnáct dnů. Teprve potom se bude rozhodovat o případné právní kvalifikaci,“ řekla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Podle příbuzných žena problémy s alkoholem neměla

Podle příbuzných ředitelky, které se České televizi podařilo zkontaktovat, se mělo jednat o momentální selhání, vážnější problémy s alkoholem prý žena neměla. Ředitelka mateřinky se prý už dohodla se starostkou na podání výpovědi.

Případ, kdy o děti pečovala opilá učitelka není jediný. Například loni v březnu v Praze nadýchala žena, která se starala o pětileté děti, tři a půl promile. Před dvěma lety v Budišově na Třebíčsku přišla do práce učitelka, která měla téměř tři promile alkoholu v krvi. Soud ji potrestal podmínkou a zákazem řízení motorových vozidel na tři roky. Další pedagožce v Hradci Králové zjistili policisté přes dvě a půl promile alkoholu. Hradečtí radní ji kvůli selhání okamžitě odvolali z funkce.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Na přelomu roku se čeká sníh a teploty pod průměrem

Na přelomu roku do Česka přijde zima. Teploty i přes den budou jen mírně nad nulou, hlavně na horách bude sněžit a lze očekávat sněhové jazyky i závěje, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ani v prvním týdnu roku 2026 se ráz počasí příliš nezmění.
před 3 hhodinami

Lipno zamrzá, bruslit na něm je ale zatím hazard

Lipenské jezero postupně zamrzá. Místy má sice led tloušťku kolem čtyř až pěti centimetrů, zatím ale netvoří dostatečně souvislou plochu. Přesto na něj už někteří nedočkavci navzdory nebezpečí vstupují. Možnosti bruslení závisí na intenzitě mrazů. Ke zprovoznění bruslařské magistrály propojující Frymburk, Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou musí mrznout deset až patnáct dnů.
před 3 hhodinami

Porodnost i letos klesne na další historické minimum

V Česku se narodilo nejméně dětí v historii. Podle průběžných dat zdravotníků letošek skoro s jistotou překoná loňské minimum. Někde hlásí téměř o pětinu méně novorozenců. Potomky teď přivádějí na svět hlavně ženy z populačně slabších 90. let. Jejich matky měly děti přibližně o pět let dřív. V kombinaci s dalšími faktory čekají odborníci nízkou porodnost i v příštích letech.
před 3 hhodinami

Čtyři tisíce litrů fridexu uniklo na univerzitním kampusu v Hradci Králové

Z chladicího potrubí v budovaném lékařském kampusu Univerzity Karlovy v Hradci Králové ve čtvrtek uniklo kolem čtyř tisíc litrů fridexu, nemrznoucí chladicí kapaliny, která slouží k ochraně před zamrznutím v zimě či přehříváním v létě. Hasiči kapalinu rozlitou v přízemí budovy odčerpali. Mimo objekt se fridex nedostal, životní prostředí to neohrozilo. Příčinou havárie byla technická závada na potrubí, řekla mluvčí hasičů Zuzana Strouhalová.
před 5 hhodinami

Poškozené trakční vedení zkomplikovalo provoz na hlavním nádraží v Praze

Poškozené trakční vedení dopoledne zkomplikovalo provoz na hlavním nádraží v Praze. Vlaky zhruba půlhodinu nejezdily do Libně, Vysočan a Holešovic, směrem do Vršovic a na Smíchov byla doprava omezená. Oznámil to mluvčí Správy železnic pro mimořádnosti Martin Kavka. Co bylo příčinou poškození, podle něj železničáři zjišťují.
před 13 hhodinami

Na Štědrý den řešili hasiči nejvíce požárů za pět let

Hasiči v Česku na Štědrý den vyjížděli k 72 požárům, což je nejvíce za posledních pět let. Nikdo při nich nezemřel, zranění utrpělo dvanáct lidí. Některé požáry přímo souvisely s Vánocemi, způsobilo je například neopatrné zacházení s prskavkami. Celková škoda je přes třicet milionů korun, informovala mluvčí generálního ředitelství hasičů Klára Ochmanová.
25. 12. 2025Aktualizováno25. 12. 2025

Zdravotní klauni přinášejí vánoční radost dětem v nemocnicích

Ne všechny děti mohou strávit vánoční svátky doma – některé musí zůstat na nemocničním lůžku. Zpříjemnit jim pobyt v nemocnici a vykouzlit úsměv na tváři se v rolích sester a doktorů snaží zdravotní klauni. Malé pacienty navštěvují celoročně, o Vánocích jsou jejich klauniády obzvlášť důležité.
24. 12. 2025

O tradiční rybí polévku byl na Staroměstském náměstí velký zájem

Tradiční rozlévání štědrodenní rybí polévky podle receptu s koňakem a karamelem na Staroměstském náměstí v Praze opět provázel velký zájem. Dlouhá fronta se začala tvořit už půl hodiny před začátkem vydávání, kterého se s pomocníky ujal pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Rozlévání vánoční rybí polévky se v metropoli uskuteční i na Kampě u Karlova mostu nebo na náměstí Republiky.
24. 12. 2025
Načítání...