Přeložka silnice u Sebuzína je ohrožena

Ústí nad Labem - Ústecký kraj stále nemá schválený rozpočet na tento rok. V ohrožení se tak ocitly investice, které předchozí vedení regionu pokládalo za priority. Jednou z nich je i rekonstrukce nejkratšího silničního spojení z Ústí nad Labem do Litoměřic.

Jako o největší investici v regionu mluvili ještě loni radní Ústeckého kraje o přeložce silnice u Sebuzína. Zatím ale zůstává jen u projektu. Nové krajské zastupitelstvo totiž ještě neschválilo rozpočet, který s výdaji na novou silnici počítal. „Já doufám, že zastupitelé budou mít rozum a rychle tuto akci podpoří,“ říká starosta  čtvrti Ústí nad Labem - Střekov Vlastimil Žáček.

Drahou rekonstrukci oblíbené zkratky si vynutila havárie. V létě roku 2007 se silnice propadla. Dopravní experti pak usoudili, že je lepší ji přeložit. Přeložka a úpravy okolo ní mají ale stát až padesát milionů korun. „Doufám, že to nezpůsobí žádné odložení,“ přeje si náměstek ústeckého primátora Jan Řeřicha. „Ta stavba je i nadále dopravní prioritou pro Ústecký kraj,“ uklidňuje mluvčí Krajského úřadu Ústí nad Labem Veronika Kindlová.  

Reportáž Jana Stuchlíka (zdroj: ČT24)

Litoměřická radnice už ale nechce jenom čekat. Zastává názor, že by se do doby, než se začne s rekonstrukcí, mělo alespoň v jednom směru po zkratce u Sebuzína jezdit. Ústecký magistrát přitom věří, že krajský rozpočet bude už brzy schválen a přeložka zůstane prioritou. Provizorní provoz na pár týdnů proto prý nikomu nepomůže. V Litoměřicích však chtějí začít hned. „Pak se musí najít někdo třetí, kdo nás rozsoudí, a tím by měl být kraj,“ zdůrazňuje Ivo Perna z odboru dopravy Městského úřadu Litoměřice. „Úředníci dopravy v tuto chvíli stojí za magistrátem,“ uvádí Veronika Kindlová. „Jsme samozřejmě schopni přistoupit i na kompromis,“ připouští Jan Řeřicha.

O nové silnici u Sebuzína i o případné provizorní dopravě by mělo být jasno už na začátku února.