Část Českých Budějovic byla kvůli opravě potrubí bez dodávek tepla

Nahrávám video
Události: Omezené dodávky tepla v Českých Budějovicích
Zdroj: ČT24

Na českobudějovických sídlištích Máj a Šumava byli v úterý lidé bez tepla a teplé vody. Důvodem byla plánovaná odstávka kvůli opravě horkovodního potrubí, řekl místopředseda představenstva společnosti Teplárna České Budějovice Tomáš Kollarczyk. Výpadek se týkal až čtvrtiny obyvatel města. Krátce po osmnácté hodině byly podle informací ČT dodávky obnoveny.

„Identifikovali jsme závadu na hlavním přívodu pro tato dvě sídliště. A je to bohužel s hrozbou havárie, takže jsme zahájili práce již před půlnocí, abychom minimalizovali omezení lidí v odpoledních špičkách,“ upřesnil pro ČT24 v úterý ráno Kollarczyk s tím, že by chtěl, aby odpoledne bylo vše v plném provozu. Obyvatelé v dané lokalitě podle něj o akci věděli několik dní předem, čekalo se pouze na vhodné počasí.

Zmínil, že oprava zatím běží podle plánu. „Dodržujeme harmonogram, který jsme si naplánovali, takže věřím, že odstávka skončí v 18 hodin,“ sdělil. Máj je nevětší sídliště ve městě, žije tam více než dvacet tisíc lidí. Na něj navazuje sídliště Šumava. Kollarczyk dodal, že horkovodní potrubí je ve zmiňovaných lokalitách staré dvacet let.

Nahrávám video
Studio 6: Místopředseda představenstva Teplárny České Budějovice Tomáš Kollarczyk k odstávce tepla
Zdroj: ČT24

Redaktor ČT Jakub Bartoš krátce po 18. hodině informoval, že teplárna zvládla akci podle plánu a dodávky tepla by měly být obnoveny.

Teplárna České Budějovice zásobuje teplem na třicet tisíc bytů a přes 400 firem, institucí, škol, zdravotnických zařízení či obchodů. Teplo vyrábí spalováním uhlí, dřevní štěpky a od loňského podzimu využívá také teplo, které přivádí horkovod z Jaderné elektrárny Temelín.

Českobudějovická teplárna, jejímž vlastníkem je město, loni vyrobila 1406 terajoulů tepla. Je to nepatrně méně než v roce 2022. Tehdy vyrobila 1463 terajoulů.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Zbrojovka po požáru v Pardubicích očekává škody ve stamilionech

Zbrojařská společnost LPP Holding předpokládá, že škody po pátečním požáru v její hale a administrativní budově v Pardubicích budou ve stamilionech korun. Televizi Nova to v neděli řekla a ČTK potvrdila mluvčí firmy Martina Tauberová. Policie požár prověřuje pro podezření na teroristický útok. Pracuje se čtyřmi verzemi vzniku požáru, u všech s podezřením na úmyslné zavinění. Ohledání místa ukončili policisté v neděli ráno.
12:40Aktualizovánopřed 53 mminutami

Za bezpečnost odpovídá i stát, tepal Červíček výrok Babiše. Vondráček se premiéra zastal

Nedělní debata moderovaná Martinem Řezníčkem se věnovala především požáru haly LPP Holdingu v Pardubicích. Senátor a bývalý policejní prezident Martin Červíček (ODS) kritizoval výrok premiéra Andreje Babiše (ANO), podle něhož si mají firmy zajišťovat bezpečnost především samy, zatímco předseda sněmovního zahraničního výboru Radek Vondráček (ANO) premiéra hájil a mluvil o nutnosti spolupráce. Šéf Pirátů Zdeněk Hřib označil Babišův výrok za nehorázný. Vládní zmocněnec Filip Turek (za Motoristy) odmítl, že by kabinet v oblasti bezpečnosti něco zásadního zanedbal. Hosté diskuse se věnovali také tomu, kdo má Česko zastupovat na červnovém summitu NATO.
16:12Aktualizovánopřed 5 hhodinami

VideoHosté Nedělní debaty mluvili o demokracii a občanské společnosti

Na sobotní demonstraci Milionu chvilek proti určitým krokům vlády se dle organizátorů v Praze na Letné sešly statisíce lidí. Podle předsedy spolku Mikuláše Mináře je to signál pro vládu, ale i zpráva pro opozici. Občany vybídl, aby podporovali politické strany nebo do nich i vstoupili. „Každý si musí najít svůj způsob občanské iniciativy,“ míní Minář. Bývalý novinář a politik Vladimír Mlynář se proti rétorice Milionu chvilek vymezil. „Nemám pocit, že je unášen stát,“ podotkl Mlynář s tím, že ačkoli se mu řada vládních kroků nelíbí, „důvod jít demonstrovat neviděl“. Ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek s Mlynářem souhlasí v tom, že podstata demokracie ohrožena není, demonstraci však vnímá jako kultivovaný dialog s vládou. „S oponentem se má hledat kompromis,“ myslí si Pánek. Nedělní debatu ČT moderoval Martin Řezníček.
před 6 hhodinami

Dotace na zadržování vody v krajině se tenčí, resort chce do budoucna víc peněz

Dotace na revitalizace toků a budování tůní se tenčí. Jde o poslední peníze na opatření, jak udržet vodu v krajině. Možnost žádat o podporu skončí v červnu. A nejde jen o ně. Ministerstvo životního prostředí už také rozdělilo víc než tři čtvrtiny prostředků, které má z unijních fondů k dispozici.
před 8 hhodinami

VideoNa demonstraci do Prahy dorazili lidé z celé republiky

Na sobotní demonstraci na pražské Letné dorazili lidé z celé republiky a napříč generacemi. Do metropole přijeli vyjádřit nesouhlas s vývojem posledních týdnů i obavy o budoucnost země, bezpečnost nebo postavení médií. Kvůli akci policie usměrňovala dopravu a dopravní podnik zavedl mimořádnou tramvajovou linku.
včera v 20:55

Na pražské Letné lidé protestovali hlavně proti krokům Babišovy vlády

Na Letné v Praze se v sobotu odpoledne konalo shromáždění nazvané Nenecháme si ukrást budoucnost. Akce chtěla podle předsedy iniciativy Milion chvilek Mikuláše Mináře upozornit na nebezpečí eroze demokracie, oligarchizace společnosti a na kroky vlády Andreje Babiše (ANO), které k nim dle něj směřují. Organizátoři očekávali na akci statisícovou účast, ke shromážděným lidem promluvila kromě Mináře i řada dalších řečníků. Protest trval nakonec přibližně dvě a půl hodiny.
včeraAktualizovánovčera v 18:35

Zbrojovka odmítla slova Babiše, že objekt v Pardubicích neměla dost zabezpečený

Zbrojařská společnost LPP Holding, jejíž areál v Pardubicích v pátek zapálili zatím neznámí pachatelé, odmítla dřívější tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO), že příslušný objekt nebyl dostatečně zabezpečený. Areál byl chráněn standardními i nadstandardními bezpečnostními prvky v souladu s platnou legislativou, sdělila v sobotu v podvečer mluvčí holdingu Martina Tauberová.
včeraAktualizovánovčera v 18:14

Vyšetřovatelé v pardubické zbrojovce ohledávají místo požáru

Kriminalisté a hasiči v Pardubicích v sobotu začali s ohledáním v pátek shořelé haly firmy LPP Holding, která mimo jiné vyrábí drony pro Ukrajinu. Na rozebírání trosek hasiči přivezli pásový bagr. Policie v pátek sdělila, že požár prověřuje pro podezření na teroristický útok. Pracuje se čtyřmi verzemi vzniku požáru, ve všech podle policejního prezidenta Martina Vondráška s podezřením na úmyslné zavinění.
včeraAktualizovánovčera v 17:26
Načítání...