Rozhlasovou stanici Vltava povede komentátor Petr Fischer

Novým šéfredaktorem kulturní stanice Českého rozhlasu Vltava se stane od prosince sedmačtyřicetiletý novinář a scenárista Petr Fischer. Nahradí Lukáše Hurníka, který z funkce po 15 letech odešel k 30. červnu. Jmenování nového šéfredaktora ve středu vzala na vědomí rada Českého rozhlasu.

„ČRo Vltava je důležitou součástí programu Českého rozhlasu jako média veřejné služby. Věřím, že Petr Fischer přispěje k tomu, aby se Vltava profilovala jako moderní stanice artového typu a aby nadále přinášela posluchačům kvalitní kulturní publicistiku, literárně-dramatickou i hudební tvorbu,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Vltavu od srpna dočasně řídí editor zpravodajství a kulturní publicistiky Antonín Pfeifer.

Rada ve středu rovněž vzala na vědomí vytvoření samostatného studia v Liberci od 1. listopadu. Následovat by mělo vytvoření plnohodnotných studií ve Zlíně a Karlových Varech, kde jako v posledních krajských městech studia nejsou. Náklady na provoz libereckého studia budou příští rok 7,5 milionu korun.

Český rozhlas se znovu pokusí prodat zbytný objekt zámku v Přerově nad Labem. V budově sídlil archiv rozhlasu, v současnosti je nevyužitá. Poslední loňský pokus skončil neúspěchem. Vedle vedením Českého rozhlasu preferované nabídky v otevřené soutěži je možností prodej přímému zájemci. O nemovitost má zájem Středočeský kraj.