PlayStation Network se vrací, hackerů se už nebojí

Tokio – Sony dnes začala obnovovat provoz herní sítě PlayStation Network, který musela koncem dubna přerušit po hackerském útoku a úniku osobních dat milionů uživatelů po celém světě. PlayStation Network začne znovu fungovat nejdřív jen v zemích Severní a Jižní Ameriky, v Evropě, Austrálii, na Novém Zélandu a Blízkém východě. O zprovoznění v Japonsku a Asii se rozhodne později.

Částečné zprovoznění služby umožní uživatelům hrát videohry a chatovat, už ale nebudou moci prostřednictvím kreditních karet kupovat videohry a další náležitosti.

Plný provoz sítě chce Sony obnovit do konce května. Sony shodila herní síť, která celosvětově propojuje hráče k vzájemné hře, 20. dubna, když bezpečnostní problém objevila. Sklidila ale kritiku za to, že tajila napadení sítě do 26. dubna. Nezvyklé aktivity na síti přitom zkoumala již týden předtím.

Při útoku hackerů byla minulý měsíc ukradena data z 24,5 milionu uživatelských účtů. Mluvčí společnosti tehdy řekl, že vyloučit nelze ani krádež údajů z kreditních karet z dalších 77 milionů PlayStation účtů. Podotkl zároveň, že Sony nemá informace o tom, že by kradená data někdo nelegálně využil. Firma dále hackerský útok prošetřuje.

Náměstek ředitele Sony Kazuo Hirai v prohlášení uvedl, že společnost zlepšila bezpečnostní opatření na ochranu osobních dat zákazníků.