Moravu zasypal sníh, kamiony zastavily dálnice i Přerov

Sníh a silný vítr celý den komplikovaly dopravu v Česku. Večer se sněžení přesunulo hlavně na Moravu a na řadě míst způsobilo problémy. Dálnici D2 a D35 u Olomouce uzavřelo několik nehod kamionů, v Přerově se zastavila doprava kvůli nehodě na olomoucké výpadovce a v Brně nabírala zpoždění MHD. I ve středu bude sněžit –nejvíce na východě Moravy, kde může napadnout až 15 centimetrů.

  • 23:33

    Potíže jsou také na dálnici D1 mezi 34. a 47. kilometrem ve směru na Brno, kde se tvoří dlouhé kolony. Na 47. kilometru nemohou kamiony vyjet kopec a částečně zablokovaly dopravu i průjezd sypačům. 

  • 23:31

    Dál trvá také uzavírka dálnice D35 mezi 281. a 290. kilometrem ve směru na Lipník nad Bečvou. Odstranění následků nehody, při níž se převrátil kamion, zabere delší čas. Objížďka vede po staré silnici přes Kocourovec, Daskabát a Velký Újezd.

  • 23:28

    Největší komplikace jsou teď na dálnici D2. Na 6,5. km ve směru na Brno policisté vyšetřují hromadnou nehodu čtyř osobních vozidel v levém pruhu. Mezi 3. a 18. je dálnice obousměrně uzavřena kvůli nehodě cisterny. Na 18. kilometru ve směru na Bratislavu havaroval kamion, ale místo je průjezdné. 

Ve Středočeském kraji byla dálnice D4 kvůli nehodě nákladního auta na 17,5. kilometru ve směru na Prahu zhruba pět hodin uzavřena, nikdo se nezranil. Plný provoz tam byl obnoven okolo 13. hodiny. Na železnici byly největší potíže s výhybkami ve stanici Nymburk-město, v nedalekých Pečkách ztěžovala provoz vlaků mezi Prahou a Kolínem porucha zabezpečovacího zařízení.

V Libereckém kraji se situace přes den uklidnila a silničáři mohli ve 13:30 pro nákladní vozy nad 3,5 tuny otevřít i silnici I/13 z Mníšku přes Albrechtice na Frýdlant a česko-polský hraniční přechod v Habarticích. Uzavřené byly od pondělního večera. V kraji výrazně přibylo dopravních nehod. Nejvážnější se stala ráno v Jablonci nad Nisou, kde se střetl autobus s osobním autem a zraněn byl při tom i chodec. Další chodec utrpěl zranění po střetu s osobním autem v České Lípě.

Na Vysočině mají kvůli sněhu v kopcích problémy kamiony. Policisté v kraji od rána přijali oznámení o sedmi desítkách dopravních nehod. Při jedné z nich dostala třiadvacetiletá řidička při předjíždění u Kamenice nad Lipou smyk a narazila do stromu, utrpěla vážné zranění. Kolem 17:00 zablokovala silnici I/23 u Markvartic na Jihlavsku nehoda kamionu a autobusu. Nehody byly i na D1. K večeru se situace na silnicích Vysočiny trochu uklidnila, protože sněžení ustávalo a nebyla tak hustá doprava.

Nahrávám video
Počasí
Zdroj: ČT24

Ve Zlínském kraji od odpoledne silně sněží, místy napadlo až 30 centimetrů. Některé cesty jsou nesjízdné. Problémy jsou v Buchlovských horách a na Zlínsku. Kamiony v mnoha místech stojí na krajnicích. Sníh podle policie zatím způsobil jen méně vážné nehody. 

V Moravskoslezském kraji silničáři uzavřeli pro kamiony a nákladní vozy s přívěsem silnici I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku, která je jedním z hlavních dopravních tahů na Slovensko. Komunikace vede kolem přehrady s pitnou vodou Šance, kde silničáři nesmějí používat chemické prostředky. Na D35 mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou na Přerovsku odpoledne havaroval kamion a zablokoval oba pruhy. Kolony kvůli havarovanému kamionu se tvořily také u Kokor na Přerovsku.

V Karlovarském kraji zkomplikovala dopoledne provoz na D6 nejprve nehoda osobního auta u Sokolova, později u Karlových Varů havárie dvou kamionů. Po ní byla dálnice zhruba na hodinu směrem na Cheb uzavřena.

V Ústeckém kraji silničáři uzavřeli cestu mezi Krásným Lesem a Adolfovem na Ústecku. V Pardubickém kraji se tvoří sněhové jazyky. V Jihočeském kraji může na Strakonicku a Prachaticku dopravu komplikovat mrznoucí déšť, na Jindřichohradecku sněhové přeháňky. Skončila naopak výstraha před tvorbou ledovky, která do večera platila už jen v jižních Čechách.

V Jihomoravském kraji na třetím kilometru dálnice D2 směrem do Brna zablokoval odpoledne jeden jízdní pruh havarovaný nákladní vůz. Problémy s průjezdností byly i na hraničních přechodech s Rakouskem. Mezi Drasenhofenem a Mikulovem činila největší problémy nehoda na rakouské straně. Uvízlé kamiony pak blokovaly průjezd hraničním přechodem. V Brně nebyly některé ulice dlouhodobě sjízdné a opakovaně na ně musely sypače. Týkalo se to zejména kopců. Linky MHD v nabíraly desítky minut zpoždění, situace se začala zlepšovat až večer poté, co přestalo sněžit. Na brněnském letišti nepřistálo letadlo z Mnichova, pilot ho kvůli počasí obrátil zpět. Letadlo pak letělo na pražské letiště.

Předpověď počasí na čtvrtek až sobotu
Zdroj: ČT24

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Majálesy, průvody i politické akce. Lidé v Česku slaví První máj

Lidé v Česku v pátek slaví Svátek práce. Prvomájovou oslavu tradičně využívají k setkání s občany zástupci politických stran. V Praze se uskutečnil také anarchistický piknik a městem prošla protifašistická demonstrace. V ulicích metropole byli přítomni i její odpůrci. Na mnoha místech v zemi se konají také majálesy, jízdy historických vlaků nebo bicyklů a slavnosti s filmovými či divadelními představeními a aktivitami pro děti.
13:14Aktualizovánopřed 27 mminutami

VideoHosté Událostí, komentářů debatovali o stavebním zákoně

Vláda Andreje Babiše (ANO) si od nového stavebního zákona slibuje, že rozhýbe stavební trh. Opozice tvrdí, že je ušitý horkou jehlou a způsobí víc škody než užitku. „Ten zákon napsali developeři, a to ještě developeři pražští. (...) Máme tady zákon, který ne, že ruší razítka, ale vypíná kontrolu veřejných zájmů. (...) Národní památkový úřad si ani nesáhne na ty chráněné zóny,“ řekl v Událostech, komentářích moderovaných Lukášem Dolanským exministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). „Neřešíme jenom problémy Prahy,“ oponovala poslankyně Zuzana Ožanová (ANO). „To, že se snažíme, aby bylo nějakým způsobem (k dispozici) bydlení, aby se rozrůstal bytový fond a aby lidé měli kde bydlet, to je pravda. Ale to jen jedna z drobných věcí, jsou tam (ve stavebním zákoně) i další,“ dodala.
před 2 hhodinami

VideoDůvod zpoždění vlaků se už lidé z hlášení na nádražích nedozvědí

Cestující ve čtvrtek naposledy slyšeli na nádražích důvody zpoždění vlaků. Správa železnic se tyto informace rozhodla z běžného hlášení vypustit. Nově se lidé z drážních amplionů dozvědí pouze dobu, o kterou se vlaky opozdí. Cílem prý je, aby zpráva byla stručná a krátká a pro cestující nevznikala zbytečná akustická zátěž. Správa se na tom dohodla s dopravci. Zájemci si důvody zpoždění – je jich celkem čtrnáct – mohou dál najít například v aplikaci Datel Správy železnic nebo na portálu Můj vlak národního dopravce.
před 7 hhodinami

Potřebujeme naučit mladé lidi jezdit veřejnou dopravou, míní Bednárik

Potřebujeme mladé lidi naučit jezdit veřejnou dopravou, řekl ve čtvrtečním Interview ČT24 ministr dopravy Ivan Bednárik (za SPD) v souvislosti s avizovanými slevami na jízdné od nového roku. Podle něj nejde o rozhazování peněz. Lidé bez těchto opatření budou jezdit častěji autem a spotřebovávat více paliva, míní. Vyjádřil se i k rozestavěným dálnicím. Prioritou je dle ministra dostavět dálnici D35. Pořad moderoval Jiří Václavek.
před 9 hhodinami

Případ údajného obřího podvodu míří k soudu, škoda přesahuje půl miliardy

Státní zástupce obžaloval čtyři lidi z rozsáhlých investičních podvodů s kryptoměnou PlatonCoin v souvislosti s projektem Platon Life. V rozsáhlé obžalobě je viní z podvedení 2732 klientů, kterým pod příslibem výhodného zhodnocení vložených peněz způsobili škodu přes 540 milionů korun. České televizi to sdělil mluvčí pražských žalobců Aleš Cimbala. Podle dřívějších informací hrozí skupině v případě odsouzení až desetiletý pobyt za mřížemi.
před 18 hhodinami

Web: Česko odmítlo žádost o přelet letadla tchajwanského prezidenta. Resort to odmítá

Česko a Německo odmítly žádost o povolení k přeletu letadla tchajwanského prezidenta Laje Čching-tea, napsal portál TaiwanNews. Prezident měl v plánu ve dnech 22. až 26. dubna navštívit Svazijsko a poté, co povolení k přeletu zrušily tři africké země, se Tchaj-pej snažila cestu zachránit zajištěním přeletu nad evropskými státy. Oficiální návštěva ale nakonec byla zrušena, protože se nepodařilo potřebná povolení získat.
před 20 hhodinami

„Duch z Maginotovy linie.“ Občan na jihu Čech odevzdal policii pevnostní minomet

Při zbraňové amnestii odevzdal ve čtvrtek občan v Českých Budějovicích pevnostní minomet M 32 ráže 81 milimetrů. Jde o typ zbraně využívaný při obraně Francie ve druhé světové válce v Maginotově linii. Policie o odevzdání kuriózní zbraně informovala na síti X.
před 23 hhodinami

NCOZ odložila případ Macinkových zpráv prezidentovu poradci

Policie odložila prověřování textových zpráv, které zaslal ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) Petru Kolářovi, poradci prezidenta Petra Pavla. Usnesení dosud není pravomocné. Uvedl to mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Doplnil, že více informací k věci bude možné poskytnout teprve tehdy, až rozhodnutí nabyde právní moci. Hrad vzkázal, že rozhodnutí plně respektuje.
včeraAktualizovánovčera v 15:43
Načítání...