Most koupí hotel Cascade. Zastupitelé se obávají, že by se proměnil v ubytovnu

Most koupí hotel Cascade v centru města. Důvodem je obava z přeměny hotelu na ubytovnu, do které by se mohli nastěhovat problematičtí nájemníci. Za nemovitost zaplatí radnice 81 milionů korun s DPH, na úterním zasedání to po dlouhé debatě schválili zastupitelé.

Hotel Cascade v Mostě
Zdroj: ČTK Autor: Ondřej Hájek

„Nejsme nadšeni, že bychom měli provozovat hotel, ale je tu reálné riziko, že by tu vznikla ubytovna,“ řekl primátor Jan Paparega (ProMOST). Opoziční zastupitelka Berenika Peštová (ANO) uvedla, že tomuto důvodu nevěří. „Ráda bych věděla pravý důvod, proč se to kupuje,“ řekla.

Ubytovací kapacita hotelu je podle dostupných informací 350 lůžek ve 159 pokojích. Náměstek primátora Marek Hrvol (ProMOST) řekl, že vznik ubytovny opravdu hrozil. „Město si může dovolit hotel koupit, na účtech máme kolem miliardy korun,“ řekl. Daň z přidané hodnoty bude městu během tří let vrácena, Most tak zaplatí 60 milionů korun bez daně.

Na prostudování dokumentů bylo málo času, zní z opozičních řad

Na nedostatek času na prostudování materiálu ke koupi hotelu si stěžoval opoziční zastupitel Jan Hrubeš (Piráti a Zelení pro Most) „Hotel by měl být vykoupen, ale nemůžu pro to hlasovat, neboť jsem neměl dost času na prostudování materiálu,“ uvedl. Pro koupi hlasovalo 29 zastupitelů a deset jich bylo proti.

Město zároveň zřídilo provozní společnost hotelu, zvolilo jednatele a členy dozorčí rady a podle primátora bude hledat strategického partnera.