Desetidenní uzavírka a objížďky čekají řidiče v Přerově kvůli stavbě další okružní křižovatky

Řidiče projíždějící Přerovem čekají další omezení, důvodem je budování okružní křižovatky ulic Tovární, Generála Štefánika a Durychova. V souvislosti se stavbou musí motoristé počítat po dobu deseti dnů s částečnou uzavírkou a objízdnými trasami. Město do stavby investuje téměř milion korun. Za poslední týden je to zahájení stavby druhého kruhového objezdu, první se staví v ulicích Dluhonská, Polní a Tržní.

Podle zástupců Přerova je křižovatka ulic Tovární, Generála Štefánika a Durychova dlouhodobě problematická, proto se město rozhodlo situaci zpřehlednit výstavbou kruhového objezdu. „Do 21. dubna bude probíhat frézování a oprava povrchu v nejpoškozenějším úseku, do 29. dubna je v plánu samotná výstavba,“ předeslal radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Objízdné trasy pro auta ve směru ze Zlína na Olomouc povedou po ulici 9. května, pro vozidla jedoucí v opačném směru zůstávají průjezdné ulice Tovární, Denisova a Generála Štefánika. „Uzavřena bude ulice Tovární od křižovatky Generála Štefánika – Durychova. Uzavřena bude i Durychova ulice, a to zhruba sto metrů před křižovatkou Tovární – Generála Štefánika. Ve Ztracené ulici bude kvůli průjezdu autobusů zákaz zastavení,“ doplnil Navrátil.

Další dopravní stavby ve městě

Minulý týden se začala v Přerově stavět okružní křižovatka, která propojí Dluhonskou, Polní a Tržní ulici. Její stavba vyjde na téměř 30 milionů korun a hotová bude do letošního října. Stavba dopravu na jednom z nejvytíženějších tahů ve městě nezastaví, bude však omezena. Ve směru na Dluhonské mosty je třeba využít objížďku, avizovala mluvčí radnice Lenka Chalupová.

V Přerově nejde o jediné dopravní stavby. Letos má být dokončena také stavba takzvaného průpichu, který bude součástí vnitřního průtahu městem. První etapa se soustředila na oblast kolem Tovární ulice, druhá fáze se nyní přesouvá zejména do oblasti křižovatky ulic Velké Novosady, Komenského a Kojetínská. Dopravní stavba má bez započtení DPH stát 189 milionů korun.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Zdravotní klauni přinášejí vánoční radost dětem v nemocnicích

Ne všechny děti mohou strávit vánoční svátky doma – některé musí zůstat na nemocničním lůžku. Zpříjemnit jim pobyt v nemocnici a vykouzlit úsměv na tváři se v rolích sester a doktorů snaží zdravotní klauni. Malé pacienty navštěvují celoročně, o Vánocích jsou jejich klauniády obzvlášť důležité.
před 1 hhodinou

O tradiční rybí polévku byl na Staroměstském náměstí velký zájem

Tradiční rozlévání štědrodenní rybí polévky podle receptu s koňakem a karamelem na Staroměstském náměstí v Praze opět provázel velký zájem. Dlouhá fronta se začala tvořit už půl hodiny před začátkem vydávání, kterého se s pomocníky ujal pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Rozlévání vánoční rybí polévky se v metropoli uskuteční i na Kampě u Karlova mostu nebo na náměstí Republiky.
před 2 hhodinami

Trojice bratrů spojila síly, obec na Zlínsku se tak dočká opraveného betlému

Vánoční svátky v Nedašově na Zlínsku budou po letech zase kompletní – tedy včetně bezmála devadesát let starého mechanického betléma. Mohutný model devět měsíců opravovali tři bratři – Jakub, Karel a Tomáš Suří a tchán jednoho z nich. Betlém rozložili v garáži, historické součástky postupně nahrazovali novými. Do radosti pro druhé investovali desítky tisíc korun. Nyní na úplný závěr prošlo dílo závěrečným testem. Opravený betlém má pro Nedašov mimořádný význam. I podle statistiků je tu víra pořád silně zakořeněná. Při posledním sčítání se k církvi přihlásilo 855 z 1315 obyvatel vesnice. První veřejné předvedení betlému bude v kostele na Štědrý den během sváteční půlnoční mše.
před 6 hhodinami

Zájem o revizi letadel v tuzemsku roste, aerolinky přicházejí z celého světa

Zájem o revizi letadel v tuzemsku roste. V hangárech na pražské Ruzyni servisuje své stroje víc než desítka aerolinek z celého světa. Během dekády se jejich počet zdvojnásobil. I proto tam hledají nové zaměstnance. Lidí ve specializovaných profesích je ale málo.
před 7 hhodinami

Skauti rozvážejí Betlémské světlo. Někde až domů

Skauti a skautky i letos rozvážejí Betlémské světlo po celém Česku. Lidé si ho mohou vyzvednout na náměstích, v kostelech nebo v nákupních centrech, někde s plamínkem skauti obcházejí domácnosti osobně. Tradice, která symbolizuje mír, naději a přátelství, se v Česku udržuje už více než pětatřicet let.
včeraAktualizovánopřed 23 hhodinami

Výstraha ČHMÚ: Na Šumavě až dvacet centimetrů sněhu, silný vítr na východě Česka

V Pošumaví a na Šumavě může ve středu napadnout pět až dvacet centimetrů sněhu, hrozí i sněhové jazyky. Vyplývá to z výstrahy, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V části Moravskoslezského a Olomouckého kraje bude na Štědrý den také foukat silný vítr, v nárazech může mít až 70 kilometrů za hodinu.
včera v 11:37

Kdy a kde bude na Štědrý den sněžit? Podívejte se na přehlednou mapu

Na některých místech Česka by mohlo na Vánoce sněžit. Nebude jich mnoho, sněhu bude spíše málo, ale naděje na bílou pokrývku existuje.
včera v 11:30

Brusel zahájil šetření české státní podpory pro jaderné bloky v Dukovanech

Evropská komise (EK) zahájila hloubkové šetření s cílem posoudit, zda je veřejná podpora, kterou Česká republika plánuje poskytnout na výstavbu a provoz dvou nových jaderných bloků v Dukovanech, v souladu s pravidly EU pro státní podporu. Komise o tom informovala v tiskové zprávě. Unijní exekutiva se chce zaměřit na vhodnost a přiměřenost státní podpory i na dopad, jaký toto opatření bude mít na hospodářskou soutěž na trhu.
22. 12. 2025Aktualizováno22. 12. 2025
Načítání...