Otec chlapce z dokumentu Infiltrace je k dohodě s nemocnicí skeptický. Stát se podle něj může cokoliv

Otec chlapce, který je po operaci mandlí v Pardubicích v roce 2017 a následných komplikacích v takzvaném bdělém kómatu, je nespokojen s tím, že ani po třech letech nebyla s nemocnicí uzavřena dohoda o odškodnění. Společnost Nemocnice Pardubického kraje tvrdí, že v hlavních bodech panuje oboustranná shoda a smlouva by měla být uzavřena během týdnů. Otec v to ale nemá důvěru. Podle právního zástupce rodiny se stanoviska obou stran přibližují a existuje ústní dohoda.

„Stále není nic podepsáno. Dokud to nebude černé na bílém, stát se může cokoliv,“ prohlašuje otec chlapce, který v květnu 2017 podstoupil operaci mandlí. Čtyři dny po zákroku začal masivně krvácet, personál nemocnice ale nezareagoval adekvátně. Následkem toho má hoch poškozený mozek a skončil ve vigilním kómatu. Na případ upozornil dokument ČT Infiltrace.

Právní zástupce rodiny Mario Švehelka tvrdí, že stanoviska jednajících stran se přibližují. „Ústně jsme se na tom shodli. Příští týden by mi měli poslat další verzi dohody, tak uvidíme. Ďábel bývá skrytý v detailu,“ připouští.

Rodiče požadovali 22 milionů korun, nemocnice jim nabízela 15,5 milionu korun. Výše odškodného zůstává neveřejná. Podle dřívějších informací se konečná suma pohybuje mezi částkami, s nimiž šly strany do jednání.

Minulý rok rodina dostala zálohu šest milionů korun. „Zatím jsem na peníze nesáhl, jsou na zvláštním účtu. Zatím nic není dořešeno a čekáme, jak to dopadne,“ popisuje otec chlapce.

Policie kvůli případu obvinila lékařku a dvě zdravotní sestry z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Obvinění čelí také Pardubická nemocnice. Případ vyšetřuje kvůli možné podjatosti královéhradecká policie, podle mluvčí tamní krajské policie Magdaleny Vlčkové zatím nebyl uzavřen.

Po zveřejnění případu v médiích rezignoval náměstek léčebné péče Pardubické nemocnice Roman Michálek, který daný den sloužil jako lékař ORL. Jeho postavení mimo službu doporučil nemocnici hejtman Martin Netolický (ČSSD).

video 90′ ČT24: Kdo pochybil v kauze Adama z Infiltrace?
Video 90’ ČT24 - Obvinění pardubické nemocnice
video

90′ ČT24: Kdo pochybil v kauze Adama z Infiltrace?