Krnov chce za 41 milionů koupit obchodní dům Prior. Mohly by v něm být byty

Krnovští radní zvažují, zda za 41 milionů koupit obchodní dům Prior. Vzniknout by tam mohl společenský sál, byty či administrativní prostory. Potvrdila to mluvčí města Dita Círová. Současný majitel, firma Prior, obchodní domy, nemá pro volné prostory nájemce.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Michal Kalášek

Záměr ještě musí schválit zastupitelstvo, jeho část je ale proti takové investici. Město vlastní čtvrtinu budovy, zbývající část patří firmě Prior, obchodní domy. Radnice v objektu má například 70 bytů. Proto radní uvažují o koupi zbývajícího podílu, který jim vlastník přednostně nabídl.

/*json*/{"map":{"lat":50.089810696006154,"lng":17.701670276512914,"zoom":18,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.089636888033915,"lng":17.701715874066167,"type":"1","description":"Obchodní dům"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

„Nebude to jednoduché, ale přesto bychom měli nabízenou šanci uchopit a mít tento strategický objekt pod kontrolou. Pokud město půjde cestou obnovy, nebude to mrtvá investice,“ míní místostarosta Michal Brunclík (ČSSD).

Záměr se ale nelíbí některým členům rady a zastupitelstva. „Pracovníci společnosti Prior jsou profesionálové a v současné době neumějí najít nájemce prodejních ploch. Proto si nejsem jistý, jestli město je ten správný investor,“ řekl při jednání radní Libor Nowak (ODS). 

Zastaralou budovu bude třeba zrekonstruovat

Budova z roku 1983 bude podle představitelů města vyžadovat rozsáhlé investice. Objekt je velmi zastaralý a neměl by zůstat v současné podobě.

„Bude třeba prověřit různé možnosti využití obchodních i neobchodních prostor, které by mohly sloužit různým účelům, jako administrativě, kultuře, bydlení.“

Jan Krkoška (ANO)

místostarosta, Krnov

Podle krnovského místostarosty Jana Krkošky (ANO) městu dlouhodobě chybí sál pro zasedání zastupitelstva města, který by byl pro místní v lepší docházkové vzdálenosti než hasičská zbrojnice v Kostelci. Sídlo by v objektu obchodního domu mohla mít i knihovna či služebna městské policie.

Objekt Prioru s bytovými jednotkami byl vybudován v letech 1980 až 1983 na základě vítězného soutěžního návrhu architektonické soutěže řešení centra města Krnova, která se uskutečnila v roce 1967. Rozkládá se na ploše 5532 metrů čtverečních, je tvořen nádvořím a budovou, která se skládá z obchodní a bytové části.