Karviná vybuduje víceúčelové sportoviště za 40 milionů korun. Plánuje vylepšit i krytý bazén

Nový sportovní areál chce ještě letos začít budovat Karviná před objektem Obchodní akademie v městské části Hranice. Jeho výstavba by měla stát podle předpokladů zhruba čtyřicet milionů korun, řekl mluvčí karvinského magistrátu Lukáš Hudeček.

Nový sportovní a volnočasový areál (na vizualizaci)
Zdroj: Město Karviná

„V roce 2017 byla zpracována architektonická studie včetně vizualizací na využití stávajícího nevyhovujícího sportoviště v areálu Obchodní akademie. V návaznosti na danou studii se nyní připravuje výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace,“ upřesnil Hudeček.

Sportoviště umožní několik různorodých aktivit. Jeho součástí bude například malé oplocené fotbalové hřiště, dětské hřiště s herními prvky, dráha pro pumptrack, kterou využívají cyklisté, ale v místě vznikne i hřiště pro street parkour, při němž se přeskakují různé překážky. Zároveň tam bude také inline dráha, která bude lemovat běžecký okruh. V plánu je i vybudování víceúčelové herní plochy.

V areálu bude i sociální zázemí, parkoviště, lavičky a koše. Celé sportoviště bude oploceno. Areál by měl hlídat správce a v nočních hodinách nebude přístupný veřejnosti.

Uvažuje se o vybudování přístavby s wellness

Město by chtělo v dohledné době přistavět další část i ke stávajícímu plaveckému bazénu. V přístavbě bude mimo jiné také wellness centrum se saunami a vířivkou. Studie počítá i s venkovními terasami, masážemi nebo například se samoobslužným bufetem v místě dnešní restaurace.

Vizualizace revitalizovaného bazénu s přístavbou
Zdroj: Město Karviná

V rámci plánovaných úprav se má zvýšit počet parkovacích míst, vzniknout mají bezbariérové přístupy a přístupová rampa. V současné době je zpracována dokumentace pro územní rozhodnutí.