Dopravní kolaps na Žižkově? Praha změní postup oprav a chce také delší pracovní dobu dělníků

Pražský magistrát  se rozhodl změnit postup při opravách Husitské ulice na Žižkově, které tento týden způsobily dopravní kolaps. Navíc chce, aby firmy prodloužily v těchto místech pracovní doby dělníkům. Uvedl to náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Magistrát se také rozhodl odložit opravy některých dalších komunikací a změnit harmonogram tak, aby se stavební práce nekryly.

Video Události
video

Magistrát se také rozhodl odložit opravy některých dalších komunikací

Oprava Husitské způsobila v pondělí dopravní kolaps zejména v Seifertově ulici a jejím okolí. Radnice Prahy 3 to ostře kritizovala a požadovala více strážníků v ulicích. Uzavření ulice je totiž plánované až do listopadu.

Od pondělí už se ale situace částečně uklidnila, teď chce navíc magistrát změnit postup tak, že dělníci přednostně zrekonstruují vozovky a jejich odvodnění, teprve potom budou opravovat chodníky. Obvykle práce postupují tak, že se dělá oboje najednou. „Takto se bude postupovat na všech místech, kde to bude možné,“ řekl Dolínek.

/*json*/{"map":{"lat":50.086391153659285,"lng":14.444005323278816,"zoom":16,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Město se bude také snažit prodloužit pracovní dobu dělníků. Podle Dolínka s tím stavební firmy nemají problém. Například hlučné bourací práce mohou dělat pouze dvě hodiny v kuse. „Požádal jsem Prahu 3, aby projednala s obyvateli, zda by souhlasili s tím, že by se pracovní doba prodloužila,“ řekl Dolínek. Pokud by se tak stalo, jednalo by se prý o práce, které nejsou příliš hlučné. „Rozhodně by se tam do deseti večer nebagrovalo,“ dodal.

Oprava Trojské ulice se odkládá 

O víkendu měla navíc začít oprava Trojské ulice, stejně jako rekonstrukce Štěrboholské radiály ale bude odložena. „Ta bude řešena letos v rámci běžné údržby,“ řekl Dolínek. Magistrát vyzve jednotlivé radnice, aby společně s městem a dalšími dotčenými orgány lépe koordinovaly práce v rámci běžné údržby, aby se nestalo, že oprava děr v silnici zablokuje dopravu v okolí komunikace. 

V pondělí opravy ulic způsobily v Žižkově dopravní kolaps – zejména v Seifertově ulici a jejím okolí. Problémy měli řidiči i MHD. V ranní špičce vystupovaly stovky lidí z tramvají a k hlavnímu nádraží se raději vydaly pěšky. Dopravní podnik kvůli tomu od půl jedné začal odklánět některé tramvaje.

Po druhé hodině odpoledne se proto sešlo vedení Prahy 3 se zástupci městské policie. Z jednání vyplynulo, že se v lokalitě zvýší policejní dohled a doprava bude více řízena. Přísněji budou trestána špatně zaparkovaná auta, která budou rovnou odtažena.

Oprava 670 metrů dlouhého úseku Husitské mezi křižovatkou s Trocnovskou ulicí a Tachovským náměstím má trvat do konce letošního listopadu. Po dobu jejích oprav budou mít obyvatelé Prahy 3 možnost parkovat v Pernerově ulici v Karlíně. Rekonstrukce je rozdělena na tři etapy, do opravovaného úseku mohou pouze chodci. Předpokládané náklady na úpravy Husitské ulice jsou 70 milionů korun.