"Boh nám pomáhaj." Dyk a Macháček rapují po slovensky Ako F.B.I.

Objevili se na scéně noví konkurenti asi nejúspěšnějšího slovenského rappera Rytmuse? Vojtěch Dyk a Jiří Macháček rapují slovensky ve skladbě, která upozorňuje jednak na parodický film Wilsonov, jednak na blížící se turné kapely MIG 21. 

Video Ako F. B. I. - klip k filmu Wilsonov
video

Ako F. B. I. - klip k filmu Wilsonov

Wilsonov režiséra Tomáše Mašína je parodií na šestákové romány. Po sériovém vrahovi v něm pátrají Jiří Macháček, frontman skupiny MIG 21, coby specialista FBI a Vojtěch Dyk v roli nezkušeného policejního čekatele. Bohužel brutální mordýř si pro své řádění vybral dobu, kdy Wilsonov chystá odmítnout připojení k nově vzniklému Československu a chce se stát raději součástí Spojených států.

Snímek je plný nekorektního humoru, včetně vtipů strefujících se do česko-slovenských vztahů. Ani nový klip s názvem Ako F.B.I. nebere věci příliš vážně. Macháček k písni napsal také text, autorem hudby je Tomáš Polák, režisérem klipu Jaroslav Fuit. 

„Slovenský rap je jedna z oblastí, do níž se kapela MIG 21 doposud nevydala, a tak jsme rádi, že jsme konečně mohli do tohoto žánru proniknout,“ nebála se skupina, která už v dřívějších skladbách prokázala smysl pro nadsázku, neprozkoumaných hudebních vod. 

Wilsonov se v kinech představí 1. října. O dva dny později vyletí MIG 21 na podzimní turné. S mottem Štěstí hejbe planetou odehrají třináct koncertů.