Na pražském letišti vzplála zřejmě zábavní pyrotechnika v zavazadle

Popálením člověka skončil požár na pražském Letišti Václava Havla. Podle policie patrně hořela zábavní pyrotechnika v jeho batohu. Provoz letiště byl potom částečně omezen, policie uzavřela spojovací část mezi dvěma terminály i příjezd od dálnice na letiště. Auta mohou na letiště opět přijíždět od 10:20. Incident nijak neovlivnil leteckou dopravu.

Poté, co se objevily zprávy o incidentu na Letišti Václava Havla, informovalo samo letiště, že policie prověřuje podezřelé zavazadlo. Policie oznámila, že ve veřejné části terminálu 2 „došlo k zahoření a popálení dosud nezjištěným předmětem u občana Velké Británie“ s tím, že to byl zřejmě důsledek neodborné manipulace se zábavní pyrotechnikou.

Popálený člověk utrpěl lehčí poranění, uvedla záchranná služba. Přímo na letišti jej ošetřili samaritáni, kteří tam vykonávají stálou lékařskou službu. Mluvčí záchranky Jana Poštová uvedla, že na letiště přijel speciální velkokapacitní vůz Fenix, ale jeho služby nebyly potřeba.

Cizince po ošetření zajistila policie. Zjišťuje, proč a za jakých okolností batoh vzplanul a také, zda šlo o přestupek, nebo trestný čin, řekla mluvčí cizinecké policie Renata Grecmanová. 

Většinu omezení policie ukončila v 10:20, uzavřena však zůstává spojovací část mezi terminály 1 a 2. Uvnitř je velká bílá plenta, za kterou pracují kriminalisté.

Celou dobu letiště přijímalo a odbavovalo lety, pro část cestujících ale bylo obtížné dostat se k nim. Policie uzavřela pro osobní auta Aviatickou ulici, po které se přijíždí od dálnice D7. Bylo ale možné dostat se na letiště městskou hromadnou dopravou, autobusy měly pouze přesunutou zastávku u terminálu 1.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Turek bude zmocněncem na resortu životního prostředí na základě smlouvy či dohody

Poslanec Motoristů Filip Turek bude jako vládní zmocněnec pro klimatickou politiku a Green Deal zaměstnancem ministerstva životního prostředí na základě pracovní smlouvy, nebo dohody o pracovní činnosti. Vyplývá to ze statutu zmocněnce, který schválila vláda. Za výkon své funkce bude odpovídat vládě, která ho jmenuje a odvolává na návrh ministra životního prostředí. Turek by měl mimo jiné zastupovat vládu při jednáních s orgány Evropské unie a neformálních mezinárodních konzultacích v oblasti klimatu v rozsahu pověření vládou.
před 16 mminutami

Stát musí kvůli hluku ze silnice zaplatit muži odškodnění

Stát musí Liboru Dolákovi z Brna-Bosonoh zaplatit 150 tisíc korun jako odškodnění za to, že musel kvůli rozhodnutí jihomoravské krajské hygienické stanice snášet zvýšený hluk z dopravy. Hygienici totiž v roce 2016 vydali pro silnici druhé třídy, která vede paralelně s dálnicí D1 na okraji Brna, hlukovou výjimku. Brněnský soud ji ale o dva roky později jako nezákonnou zrušil.
před 32 mminutami

Sněmovna druhý den řeší důvěru Babišově vládě. Do patnácti hodin přerušila jednání

Sněmovna se ve středu druhým dnem zabývá žádostí o vyslovení důvěry kabinetu Andreje Babiše (ANO), který tvoří i SPD a Motoristé. Samotné hlasování o vyslovení důvěry se očekává nejdříve večer. V úvodu středečního jednání hovořili zástupci opozice s přednostním právem, kteří před novým kabinetem varovali. Po jedenácté hodině sněmovna zahájila obecnou rozpravu, během níž další opoziční zákonodárci pokračují v kritice vlády. Ve 14:00 dolní komora na hodinu jednání přerušila.
06:00Aktualizovánopřed 40 mminutami

Ministr Šebestyán odvolal ředitele Lesů ČR Šafaříka

Ministr zemědělství Martin Šebestyán (za SPD) ve středu odvolal z funkce generálního ředitele Lesů ČR Dalibora Šafaříka. Dočasným řízením podniku je pověřený výrobně-technický ředitel Libor Strakoš. Ředitelem Lesů ČR byl Šafařík od listopadu 2022, jmenoval ho tehdejší ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) z vlády Petra Fialy (ODS). Podnik spravuje téměř polovinu lesů v zemi. Šafařík sdělil, že rozhodnutí ministra respektuje.
10:18Aktualizovánopřed 1 hhodinou

Státní zástupkyně obžalovala Feriho z dalšího znásilnění

Státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 3 v úterý obžalovala bývalého poslance Dominika Feriho z dalšího znásilnění. Vyplývá to z informací, které ve středu sdělil mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.
12:32Aktualizovánopřed 1 hhodinou

Na východě Česka se může tvořit ledovka, varují meteorologové

Ve východní polovině Česka hrozí od středečního odpoledne při mrznoucím dešti ledovka. Zejména v částech Pardubického a Olomouckého kraje se může tvořit i ve čtvrtek dopoledne. Vyplývá to z aktualizované výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Při ledovce je podle meteorologů potřeba počítat s problémy v dopravě, opatrní by měli být také chodci.
před 3 hhodinami

Policie musí znovu vyšetřit případ ženy zneužívané knězem, rozhodl ÚS

Policie se musí vrátit k trestnímu oznámení podanému před více než deseti lety na kněze kvůli údajnému sexuálnímu násilí a důkladněji případ prověřit. Policisté ho třikrát odložili. Stížnosti ženy nyní vyhověl Ústavní soud (ÚS). Řízení obnovil poté, co žena uspěla u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Napoprvé ústavní soudci stížnost odmítli. Pochybení nenapravilo ani státní zastupitelství.
10:11Aktualizovánopřed 3 hhodinami

Zvyšte daně na slazené nápoje, vyzývá státy WHO. Česku by to dle analýzy pomohlo

Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučila členským zemím, aby zvýšily daně na slazené a alkoholické nápoje s cílem omezit jejich spotřebu a finančně podpořit zdravotnictví. Podle WHO fakt, že většina zemí má na tyto nápoje stále nízké daně, přispívá k nárůstu počtů nemocných obezitou, cukrovkou, chorobami srdce a rakovinou.
před 4 hhodinami
Načítání...