Vlaky z Hradce Králové do Velkého Oseku zastavila další výluka

Hradec Králové – Déle než na týden uzavřela Správa železniční dopravní cesty další významnou železniční trať, která spojuje Velký Osek a Hradec Králové. Jezdí tudy rychlíky Praha – Hradec Králové či spěšné vlaky Kolín–Trutnov. Výluka začíná dnes, skončí v pátek 26. července, většinou budou muset cestující přestupovat do autobusů, některé spoje pojedou odklonem přes Opatovice nad Labem. Výluka na důležité trati přichází v době, kdy již probíhá hned několik výluk v Brně a okolí, vlaky nejezdí také mezi Plzní a Nepomukem.

Výlukový jízdní řád na 17.–20. července (denní výluky)

Výlukový jízdní řád na 20.–24. července (nepřetržitá výluka)

Výlukový jízdní řád na 24.–27. července (denní výluky)

Opravu trati mezi Velkým Osekem a Hradcem Králové rozdělili železničáři do tří fází, v té první a poslední budou tzv. denní výluky, pracovat se tedy bude zhruba od 8 do 18 hodin, ranní a večerní vlaky tak po trati pojedou. Od 20. do 24. července však bude výluka nepřetržitá, neprojede žádný vlak. Stavbaři budou během výluky opravovat svršek tratě, výhybky v Chlumci a Káranicích, troleje a přejezdy. „Výluka byla připravena tak, aby nebyla ve dnech velkých hudebních festivalů v Hradci Králové, Trutnově a Jaroměři,“ uvedl královéhradecký krajský ředitel Českých drah Roman Moravčík.

V době, kdy budou na trati probíhat práce, bude vyloučen celý úsek z Velkého Oseka až do Hradce Králové. Rychlíky Praha – Hradec Králové zde nahradí autobus. Náhradní autobusová doprava za spěšné vlaky Kolín–Trutnov pojede mezi Velkým Osekem a Chlumcem nad Cidlinou, v úseku Kolín – Velký Osek ovšem vlaky nepojedou a cestující budou muset využít osobní vlak na lince do Prahy. Osobní vlaky z Chlumce nad Cidlinou do Hradce Králové nahradí autobusy v celé trase.

V době, kdy práce probíhat nebudou, tedy ráno a večer mezi 17. a 20. červencem a mezi 24. a 27. červencem, budou také platit dílčí omezení. Rychlíky z Prahy do Hradce nepojedou po obvyklé trase, z Chlumce nad Cidlinou si zajedou do Opatovic nad Labem a odtud teprve do Hradce Králové. Osobní vlaky potom nahradí i v této době autobusy, a to mezi Chlumcem a Praskačkou.

Kdo zamíří během výluky vlakem z Prahy do Hradce Králové, může zvážit místo přestupu z rychlíku do autobusu jízdu s přestupem mezi dvěma vlaky v Pardubicích. Průvodčí totiž uznávají při cestě přes Pardubice i jízdenky platné obvykle pouze na kratší trase přes Chlumec nad Cidlinou.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Přes Brno prošla menší supercela

Přes Brno se ve středu odpoledne prohnala bouřka, podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) i menší supercela s kroupami. Hasiči hlásili několik výjezdů. Výstraha před silnými bouřkami platila do středečních 22 hodin zejména pro oblast jižních Čech. V platnosti je ale až do čtvrtečního odpoledne výstraha před vysokými teplotami, která platí pro většinu území Moravy, Slezska a v Polabí. V pátek meteorologové čekají na jižní Moravě teploty až 34 stupňů Celsia.
včeraAktualizovánopřed 2 hhodinami

Připravte se na rozmary počasí, vyzývají organizátoři návštěvníky Colours

V ostravských Dolních Vítkovicích začal mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava. Brány areálu se návštěvníkům otevřely v poledne. Během čtyř dnů festival nabídne vystoupení 110 interpretů. Přípravy mírně zkomplikoval déšť a proměnlivé počasí má podle předpovědi pokračovat po celou dobu festivalu. Organizátoři proto vyzývají návštěvníky, aby se připravili na jeho rozmary.
včeraAktualizovánopřed 7 hhodinami

Noční déšť částečně ochladil hořící budovu ve Zlíně, hašení pokračuje

Hasiči sedmým dnem likvidují rozsáhlý požár výškové budovy v někdejším baťovském továrním areálu ve Zlíně. Noční déšť požářiště částečně ochladil. Hasiči však nadále prolévají vodou sutiny objektu, jehož část se minulý týden zřítila. Kvůli bouřkám, které v úterý večer a v noci na středu zasáhly region, se obávali silného větru. Mohl by mít vliv na stabilitu budovy. Neměl však takovou rychlost, aby bylo nutné evakuovat okolní stavby, řekl ve středu krajský mluvčí sboru Kamil Tlušťák. Kvůli bouřkám však hasiči v regionu zasahovali u dalších událostí.
včeraAktualizovánopřed 10 hhodinami

Po srážce autobusů na Kladensku je 17 zraněných, jedna žena vážně

U Lidic na Kladensku ve středu ráno havarovaly dva autobusy Pražské integrované dopravy. Záchranáři ošetřili celkem sedmnáct lidí. Jedna žena má středně těžké zranění, vrtulník ji přepravil do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze. Další zranění jsou lehčí. Silnice I/61 je uzavřená. Kladenští kriminalisté nehodu vyšetřují kvůli možnému podezření z obecného ohrožení, dechové zkoušky obou řidičů byly negativní.
včeraAktualizovánopřed 13 hhodinami

Střelbu v Praze policie řeší jako vraždu a pokus o sebevraždu

Při střelbě v Praze 10 v Herbenově ulici ve středu zemřel jeden člověk a další byl zraněn. Detektivové dle prvotního šetření zjistili, že se s největší pravděpodobností jedná o vraždu asi jedenapadesátileté ženy a pokus o sebevraždu o čtyři roky staršího muže, šlo o bývalé rodinné příslušníky. Nikomu nehrozí žádné další nebezpečí, uvedli policisté na síti X. Původně oznámili, že po pachateli pátrají.
včeraAktualizovánopřed 13 hhodinami

Děčín reklamuje novou lávku přes Labe, prkna se začala vlnit

Děčín chystá reklamaci nové lávky přes Labe za zhruba 120 milionů korun. Pro veřejnost je otevřená od května. Prkna z tropického dřeva se na několika místech zvlnila a podle vedení města mohou být nebezpečná pro chodce i cyklisty. Příčinu deformace mají určit znalci.
před 14 hhodinami

Výstraha před silnými bouřkami se nenaplnila, uvedl ČHMÚ

Výstraha před velmi silnými bouřkami, kterou na úterý vydali meteorologové, se zatím nenaplnila. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v podvečer na síti X informoval, že předpověď nevyšla, situace byla podle meteorologů složitá. Následně meteorologové výstrahu před velmi silnými bouřkami zrušili. Bouře, které měly zasáhnout celé území, působily odpoledne problémy pouze ve středních Čechách, hasiči tam měli více výjezdů. Na Příbramsku meteorologové zaznamenali supercelu.
14. 7. 2026Aktualizováno14. 7. 2026

Vědci odhalili slabá místa viru klíšťové encefalitidy

Virus klíšťové encefalitidy mívá na povrchu slabá místa, kde virovou membránu nekryje proteinový obal. Není tedy uspořádaný tak dokonale, jak vědci dosud předpokládali, ukázal výzkum institutu CEITEC Masarykovy univerzity v Brně. Objev může přispět k vývoji léčiv nebo vakcín.
14. 7. 2026

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.