Oprava mostů v České Lípě komplikuje ve městě dopravu

Nahrávám video

Rekonstrukce dvou mostů ztěžuje řidičům průjezd centrem České Lípy. Stavební práce začaly na estakádě na silnici I/9, přes kterou se jezdí na Nový Bor a Prahu. Omezení čekají také na řidiče v Děčínské ulici, kde se chystá demolice mostu.

Oprava mostu na průtahu Českou Lípou probíhá za provozu. Denně místem projede asi patnáct tisíc aut. „Po celou letošní stavební sezonu bude provoz veden v jednom jízdním pruhu, kyvadlově je řízen světelnou signalizací,“ popsal vedoucí úseku výstavby ze Správy Liberec ŘSD Tomáš Šulc.

Stavební práce na estakádě budou probíhat postupně, rekonstrukce je naplánovaná na dva roky a ŘSD za ni zaplatí více než 300 milionů korun. Řidiči osobních aut čekají na mostě krátké kolony. Kamiony nad 40 tun ale musí Českou Lípu objet přes Srní a Zákupy.

„Centrum města Zákupy je toho zproštěno, protože máme severozápadní obchvat, dotýká se to části Božíkova. Pochopitelně zejména tam kamionová doprava vzrostla,“ uvedl starosta Zákup Radek Lípa (Starostové pro Liberecký kraj). Obyvatelé Božíkova si tak stěžují kvůli kamionům na velký hluk.

Centrum České Lípy největší dopravní komplikace teprve čekají. Most v Děčínské ulici je zatím průjezdný. Během bouracích prací ale budou osobní auta a MHD jezdit přes provizorní ocelový most jen v jednom pruhu.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Hip Hop Kemp na poslední chvíli zrušil letošní ročník

Pořadatelé zrušili festival Hip Hop Kemp, který měl začít 21. srpna v areálu Cosmo Hadačky u Kralovic na severním Plzeňsku. Na sociálních sítích to mimo jiné zdůvodnili tím, že program neoslovil dost lidí. Festival se měl na hudební scénu vrátit po šestileté přestávce, naposledy se konal v roce 2019 v Hradci Králové.
před 3 mminutami

Piety připomenou 58. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy

Česko si v pátek připomíná 58. výročí zahájení okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v čele se sovětskou armádou. Pietní akty k událostem z roku 1968 jsou naplánované v Praze, Brně a dalších městech. Invaze začala v noci z 20. na 21. srpna 1968, už první den při střetech s vojáky nebo při dopravních nehodách zaviněných okupanty zemřely desítky obyvatel Československa.
před 10 mminutami

Soud otevřel cestu k modernizaci spalovny odpadů v Rybitví

Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl odpadové firmě AVE CZ a zrušil část územního plánu obce Rybitví na Pardubicku. Podle soudu je část plánu nezákonná, založená na neaktuálních podkladech a chybných právních úvahách. Společnost žádala zrušení části územního plánu, protože blokoval modernizaci spalovny. Ta je už od roku 2004 mimo provoz, protože nesplňuje environmentální požadavky. AVE CZ ji o dva roky později koupila a usiluje o její znovuotevření.
před 12 mminutami

Most Šmejkalka na D1 uzavře na dvě víkendové noci zatěžovací zkouška

Dálnici D1 mezi exity 21 Mirošovice a 29 Chocerady uzavře po dvě víkendové noci v obou směrech zatěžovací zkouška mostu Šmejkalka. Uzavírka v noci z pátku na sobotu potrvá od 22:00 do 6:00 a ze soboty na neděli od 20:00 do 08:00, informoval v tiskové zprávě Luděk Hubáček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
před 3 hhodinami

Na jihu Moravy byly po bouřkách tisíce domácností bez proudu

Přibližně čtyři a půl tisíce odběrných míst na jihu Moravy zůstalo po bouřkách bez elektřiny. Nejvíce zasažené jsou Břeclavsko a Hodonínsko. Ve čtvrtek kolem 21:30 zbývalo bez dodávky elektřiny ještě asi čtrnáct set odběrných míst, uvedl mluvčí společnosti E.ON Lubomír Budný. Jihomoravští hasiči hlásí desítky výjezdů. Na Jihlavsku byl na dvou úsecích železnice zastavený provoz vlaků. Na tratích byly nánosy bahna, uvedly České dráhy (ČD).
včeraAktualizovánopřed 3 hhodinami

VideoSečteno: Plzeňský kraj

Seriál Sečteno napříč republikou mapuje témata, která by mohla rezonovat v kampani před volbami do zastupitelstev obcí 9. a 10. října 2026. Ve čtvrtek 20. srpna se věnoval Plzeňskému kraji.
před 17 hhodinami

Stanice pražského metra Flora bude uzavřena až do konce února

Stanice metra A Flora bude uzavřena oproti předpokladům o tři měsíce déle, sdělil mluvčí dopravního podniku (DPP) Daniel Šabík. Cestujícím bude zpřístupněna až koncem února příštího roku namísto začátku letošního prosince. Důvodem je větší než předpokládaný rozsah nutných prací na stropní desce stanice, kterou DPP kvůli rekonstrukci uzavřel začátkem února. V lednu příštího roku se ze stejného důvodu uzavře stanice Hradčanská.
před 17 hhodinami

U Potštátu spadla třicetimetrová větrná elektrárna

U Potštátu na Přerovsku spadla na pole zhruba třicet metrů vysoká větrná elektrárna. Nikdo nebyl zraněn. Pád mohl podle policie způsobit silný vítr. Elektrárna totiž měla zaseklé lopatky turbíny a od začátku července byla mimo provoz. Její majitel vyčíslil škodu na 200 tisíc korun. Podle údajů České společnosti pro větrnou energii je to první pád větrníku v Česku.
včeraAktualizovánopřed 18 hhodinami

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.