Na Šumpersku sjel autobus se studenty do příkopu, dva z nich se zranili

U Rejchartic na Šumpersku sjel před polednem autobus převážející studenty do příkopu. Dva z nich se při nehodě zranili. Autobus zůstal nakloněný a hrozilo, že se převrátí. Cestující proto rozbili okna a z autobusu postupně vylezli. Zraněné studenty záchranná služba odvezla do nemocnice.

Autobus havaroval na silnici mezi Rejcharticemi a Kopřivnou, kde jsou místy prudké zatáčky. Cestovalo v něm 49 studentů, tři pedagogové a řidič. Nabouraný autobus byl v příkopu nakloněn tak, že řidič nemohl otevřít žádné dveře.

„Jelikož hrozilo převrácení autobusu, cestující rozbili okna, a vytvořili si tak únikové cesty. Postupně se dostali ven ještě před příjezdem našich jednotek,“ řekla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Hasiči likvidovali provozní kapaliny, které z autobusu při nehodě vytekly. „Na místo jsme povolali sypač, aby bylo možné zajistit příjezd náhradního přepravce a vyprošťovací techniky,“ podotkla Balážová.

„Podle prvotních informací řidič nezvládl na zasněžené vozovce řízení a s autobusem sjel do příkopu. Alkohol za volantem u něj vyloučila dechová zkouška a způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun,“ uvedli na síti X policisté. Nehodou se i nadále zabývají.

V Olomouckém kraji v noci na středu opět sněžilo, silnice jsou se zvýšenou opatrností sjízdné. Silnice druhé a třetí třídy na severu kraje pokrývá vrstva ujetého sněhu. Se zvýšenou opatrností musejí řidiči jezdit i na hlavních tazích, kde leží hlavně na Jesenicku po chemickém posypu sněhová kaše. Místy mohou silnice namrzat.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Hejtmani řeší chybějící peníze na opravu silnic. Jsou nenárokové, namítá ministerstvo

Ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) nedostanou letos kraje na své silnice druhých a třetích tříd ani korunu, řekl liberecký hejtman a předseda komise Rady Asociace krajů pro dopravu Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) s tím, že je to poprvé od roku 2015. Ministerstvo dopravy v reakci uvedlo, že kraje letos dostanou více než čtyři miliardy korun na konkrétní dopravní projekty, peníze na opravy jsou ale nenárokové.
včeraAktualizovánopřed 6 hhodinami

Policie vyšetřuje násilný čin v Tanvaldu, bodná zranění při něm utrpěli tři lidé

Policie vyšetřuje násilný trestný čin, který se stal v pátek odpoledne v Tanvaldu na Jablonecku. Bodná zranění při něm utrpěli tři lidé, z toho dva muži a jedna žena. Dva zranění jsou v kritickém stavu, řekl zastupující krajský mluvčí záchranné služby Petr Matějíčka. Navíc jedna žena byla podle něj zasažena slzotvorným plynem, u ní stačilo ošetření na místě.
včeraAktualizovánopřed 9 hhodinami

Začala demolice vyhořelé výškové budovy ve Zlíně

Demoliční firma začala bourat vyhořelou výškovou budovu v někdejším továrním areálu ve Zlíně. Zničený objekt si od jeho majitele, společnosti Cream, převzala ve čtvrtek. K bourání využívá především přibližně sto tun vážící demoliční bagr. Zničenou budovu bude odshora rozebírat pomocí hydraulických nůžek.
včeraAktualizovánopřed 9 hhodinami

Vila Tugendhat slaví 25 let v UNESCO třídenní akcí v zahradách

Brněnská vila Tugendhat letos oslaví 25 let od zápisu na seznam světového dědictví UNESCO. Hlavní část oslav výročí o víkendu propojí zahradu vily se zahradami sousední Arnoldovy vily a vily Löw-Beer. Vrcholem programu bude videomapping na fasádách všech tří památek, který budou lidé moci zdarma sledovat od pátku do neděle vždy mezi 21:00 a půlnocí.
před 12 hhodinami

Žalobce poslal před soud dva lidi a jednu firmu kvůli tragické nehodě v Dolní Lutyni

Státní zástupce obžaloval dvě osoby a jednu firmu kvůli předloňské srážce vlaku s nákladním autem na přejezdu v Dolní Lutyni na Karvinsku. Viní je z obecného ohrožení z nedbalosti. ČT to sdělil žalobce Jiří Margieta z Okresního státního zastupitelství v Karviné. Při nehodě v lednu 2024 zemřel strojvedoucí vlaku a dalších dvacet lidí se zranilo. Podle Drážní inspekce nebyl průjezd po silnici u přejezdu v Dolní Lutyni bezpečný. Navíc nákladní vůz neměl patřičné povolení. Na přejezdu uvázl a do jeho zadní části pak vrazil vlak.
před 14 hhodinami

Opilých řidičů nemotorových vozidel skokově přibylo, nejvíc ve středních Čechách

Policisté od začátku června evidují 236 případů řízení nemotorových vozidel pod vlivem alkoholu, o téměř sedmdesát více než za stejné období v loňském roce. Vyplývá to ze statistik, které České televizi poskytlo policejní prezidium. Většina přestupků se odehrává v centru měst a hrozí za ně pokuta až dvacet tisíc korun. Nejvíce jich odhalili ve Středočeském kraji, třeba v hlavním městě zaznamenali naopak pouze dva.
před 21 hhodinami

VideoČeské firmy usilují o zakázky při dostavbě Dukovan

Tuzemské podniky se nyní podílejí téměř 30 procenty na plánované dostavbě Dukovan, řekl ČT ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). Celkem by si tuzemský průmysl měl sáhnout na zhruba 60 procent zakázky. Část firem už s jihokorejskou KHNP, která má dva bloky jaderné elektrárny stavět, podepsala memoranda, některé již mají smlouvy. Korejci uvedli, že dosud bylo s českými společnostmi podepsáno celkem 16 kontraktů, včetně smlouvy o dodávce parní turbíny se Škoda Power, smlouvy o podpoře při projektování a licencování s Energoprojektem Praha a smlouvy o podrobném průzkumu staveniště s ČEZ EP. Velkou zakázkou pak budou hybridní chladicí věže. Celkem se chce na dostavbě Dukovan podílet asi devadesát firem.
6. 8. 2026

Sběr starého železa pomáhá dobrovolným hasičům financovat techniku i akce

Peníze získané prodejem starého železa představují pro dobrovolné hasiče důležitý přivýdělek. Ten doplňuje financování od obcí, krajů a státu a využívá se například na údržbu techniky nebo pořádání akcí. Jen v Jihočeském kraji takto sesbírali více než 311 tun kovu.
6. 8. 2026

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.